BİDEB DE DERECEYE GİREN OKULLARIMIZI MALATYA TEKNOKENT DE MİSAFİR ETTİK

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca (BİDEB) Ankara’da düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Malatya’dan 5 proje Türkiye derecesi yaptı.
Yarışmada Malatya’dan Biyolojiden 2, Coğrafya, Fizik, Kimya, Matematik ve Sosyoloji alanlarından birer olmak üzere toplam 8 proje final yarışmasına katılırken bunlardan 5 proje Türkiye derecesi yaptı.

Dereceye giren okullardan Malatya Tecde Anadolu Lisesi, Final Okulları Lisesi ve Malatya Fen Lisesi, BİLSEM Öğrencilerini Malatya Teknokent de misafir ettik. Yaptıkları projeleri tartışıp, ileride yapmayı düşündükleri projeler hakkında bilgi alışverişi yaptık. Malatya Teknokent genel müdürü Dr.Öğr.Üy.A. Fatih KOCAMAZ ve Malatya Teknokent Gnl. Md.yardımcıları Öğr.Gr. Harun BAYER ve Feramuz KARACA nın da katılımı ile öğrencilerimizin projelerinde Malatya Teknokent olarak destek olabileceğimiz noktaları belirledik. Bünyemizde hizmet veren teknolojik faaliyetlerde bulunan firmalarımızı gezerek öğrencilerimizin proje ve fikirlerine destek olmaya çalıştık.  
Dereceye giren öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ederiz, yaptıkları ve yapacakları projelerle ilgili Malatya Teknokent olarak her konuda destek olacağımızı garanti ederiz.

Fotoğraflar

Haberler

2014 © Malatya Teknokent.