Malatya Teknokent Kariyer Günleri

Malatya Teknokent, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgoritma Topluluğu ile ortaklığı ile organize edilen "Kariyer Günleri" etkinliklerinden ikincisi 27 Ekim 14:00'da Teknokent firmalarından *Galileo Tıp Teknolojileri A.Ş. ile organize edilecektir.

Firma yetkilileri mühendislik fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek firma tanıtımı yapacak, faaliyet alanları konusunda bilgilendirecek, ve üzerinde çalışılan teknolojilerin tanıtımını yapacaktır.

Etkinliğin düzenlenmesinin bir diğer nedeni ise; gelecekte birlikte çalışacağı ekip arkadaşlarını bulabilmektir. Bu bağlamda öğrenciler ile yapılacak mülakat ve teknik analiz sonucunda belirlenen öğrenciler "Aday Personel" olarak firmada part-time çalışması hedeflenmektedir.

İLGİLİ BÖLÜMLER ve MÜHENDİSLİK ALANLARI:

1- Bilgisayar Mühendisliği
2- Biyomedikal Mühendisliği
3- Elektronik Mühendisliği
4- BÖTE

* GALİLEO TIP TEKNOLOJİLERİ A.Ş. KİMDİR?

Galileo A.Ş, 2010 yılında Malatya Trknokentte kurulmuş ve tıbbi teknolojiler alanında yazılım geliştirme alanına odaklanmış olan bir firmadır. "Dijital Hastane" kavramının en kritik bileşeni olan Klinik Bilgi Sistemleri (KBS) ve Tıbbi Cihaz Veri Transferi üzerine ihtisaslaşan firma bugün Ulkemizdeki ilk profesyonel KBS firması olma özelliğini taşımaktadır.

Galileo, öncelikle "Dijital Hastane Dönüşüm Analizi Raporu" ile, hastanedeki ekipmanları inceler. Galileo, hastanelerde kullanılan tüm hasta cihazları arasında veri aktarımını garanti eden, hasta ile ilgili kağıt ile kayıt kavramını ortadan kaldıran ve kağıt formlarını sayısallaştıran çözümler sunar.

SoftTech A.Ş. kurulduğu 2006 yılından bugüne yenilikçi yönü güçlü ve hizmet verdiği bankacılık yazılım sektörüne yön veren ürünler ortaya koymuştur. Ar-Ge çalışmalarına İTÜ, İstanbul Teknopark ve Hacettepe Üniversitesi Teknokentleri ile Tuzla'da bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş Ar-Ge Merkezinde devam etmektedir.
SoftTech; farklı lokasyonlarda müşterilerine hizmet veren, farklı iş alanlarına yönelik alan bilgisi ve teknolojik yetkinliğe sahip profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yazılım firmaları arasındadır.

SoftTech, İnterpromedya Araştırma Grubu’nun yaptığı son araştırmaya göre "Satış Gelirlerine Göre 2013 Yılı İlk 500 Bilişim Şirketi" genel sıralamasında 67. sırada yer almıştır. Aynı araştırmaya göre SoftTech, Türkiye Merkezli Üretici Yazılım Kategorisi birincisi olmuştur.

Üniversite-Sanayi işbirliklerini geliştirmek, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatında kendilerini bekleyen fırsatları daha yakından görebilmelerine destek olmak amaçlarıyla değerli Akademisyenlerimiz ve Öğrencileriniz ile 27 Ekim 2017’de bir buluşma gerçekleştirmek istemekteyiz. Buluşmamızda SoftTech A.Ş.'nin Ar-Ge Merkezindeki projelerinde görev alan ve öğrencilerinize ilham verebilecek çalışanlarımız yer alacaklardır.

Ar-Ge Merkezi çalışanları ile buluşma toplantısına katılan öğrencilerimize, katılım belgeleri de takdim edilecektir.

Fotoğraflar

Haberler

2014 © Malatya Teknokent.