YERİNDE EĞİTİLEBİLİR YERLİ YAPAY ZEKA

TÜRKİYE TÜRKİ CUMHURİYETLERE ÖZEL YERİNDE EĞİTİLEBİLİR YAPAY ZEKA SERVER

YERİNDE EĞİTİLEBİLİR ÖĞRETİLEBİLİR YERLİ YAPAY ZEKA MİLLİ SERVER

Günümüzde Yapay Zeka’nın önemi gittikçe artmaktadır, çok farklı alanlarda insan hayatını kolaylaştıracak ve kritik öneme sahip çözümler de sunuyor.

 ADLİ GÖRÜNTÜ İNCELEME SİSTEMİ

Emniyet birimlerinin de çok büyük bir ihtiyacı olan alan Adli Görüntü Analiz, toplumsal olaylardan sonra toplanan görüntüler, ilgili birim personelleri tarafından saniye saniye seyredilerek deliller aranmaktadır, şimdi tam da bu alanda müthiş bir çözüm üreten Malatya – Teknopark Firmaları’ndan MelTech İnovasyon tüm bu insan odaklı seyredilerek çözülmeye çalışılan olaylara, Yapay Zeka’yı entegre etmiş, donanıma bağlı olarak 500/2.000/20.000 kare saniye ye kadar hızlı analizler yapacak Yerinde Eğitilebilir/Öğretilebilir Server larını geliştirmiş.

Sistem nasıl çalışıyor;
Olaylar sonrasında elde edilen ana görüntüdeki deliller Makine Öğrenmesi etiketleme metodu ile öğretiliyor ve server Yapay Zeka Veri Setini oluşturuyor bu işlem bittikten sonra üretilen o olaya, o delile özgü Yapay Zeka Veri Seti ile çevreden toplanan yüzlerce saat görüntü 500 kare hız ile taranıyor.

Bulunan Sonuçlar: Kullanıcının ekranına bulunduğu video, video, kamera daki zaman bilgisi, bulunan delilin çerçeve işareti ortaya çıkmış oluyor.

YAPAY ZEKA SİLAH TEHDİTANALİZ SİSTEMİ 

Sağlık çalışanlarına şiddet, Öğretim görevlilerine şiddet, Kamusal alanlarda şiddet, Kamu personeline şiddet ve bunun gibi tüm şiddetin yaşandığı alanlarda o alanı gören kameraları Yapay Zeka Silah Tehdit Analiz Sistemi ile sürekli takip ederek, sakınca oluşan, kameralara yansıyan, elinde silah olan birini gördüğünde hem o anı resim olarak kaydedip, hemde alarm senaryolarında tarifi yapılmış tüm operasyonları sağlamaktadır, mesela Siren çalma, ilgili birimlere mesaj atma gibi ve aynı zamanda database e kaydedilmektedir.

YAPAY ZEKA ENDÜSTRİ 4.0 

Endüstri 4.0 a çok büyük destek olacak çözümlerimiz hazır, tesislerde üretim bandındaki ürünleri tanımak, kalite control, hata kontrol, iş ve işçi güvenliği gibi birçok konuda kameralar sayesinde operasyonlar kontrol altına alınmakta ve aynı zamanda database e kaydedilmektedir.

YAPAY ZEKA MUADİL ÖNERME:

Tekstil ağırlıklı olarak talep edilen, modelin, desenin elimizde hazır olan aynısını veya muadil modelini veya desenini önerme.

SİSTEMDE HAZIR OLAN VERİ SETLERİ 

YAPAY ZEKA İNSAN YÜZÜ BULMA 

Video, Kameralardaki insan yüzlerini çok hızlı bir şekilde bulabilen Yapay Zeka İnsan Yüzü Analiz Veri Seti 

YAPAY ZEKA SİLAH VERİ SETİ 

Video, Kameralardaki Tabanca, Tüfek, Makinalı Tüfek, Tabanca Elde, Tüfek Elde gibi örnekler ile hazırlanmış Yapay Zeka Silah Veri Seti.

 

İletişim Bilgileri

MelTech İnovasyon Ticaret ve San.Ltd.Şti.
Bulgurlu Mah. Kanyon Cad. No:89
Malatya – Teknopark

Battalgazi / Malatya 

  

Fotoğraflar

Haberler

2014 © Malatya Teknokent.