Basında Biz Detay

MALATYA TEKNOKENT ENQURA FİRMAMIZ TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ ARASINDA:

Malatya Teknokent ailemizin yeni üyesi olmaya hazırlanan Enqura Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda geçen yılın ardından bu yıl da listeye girmeyi başararak, üst sıralardaki yerini korudu. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasındaki bu başarısı Teknokent ailesi olarak bizleri gururlandırdı.

2006 yılından bu yana devam eden Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye listesi, şirketlerin son dört senelik net satış gelirlerinin büyüme oranına göre belirleniyor. Kazanan 50 şirket 16 Şubat 2021’de düzenlenen online etkinlikte açıklandı.

Malatya Teknokent ailesi olarak firmamızın bu başarısı ile gurur duyuyor ve alkışlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de Malatya Teknokent ekosistemi ile başarılarına başarı katmasını diliyoruz.

ENQURA Kimdir?:

Dijital dönüşüm alanında inovatif çözümler geliştirmek üzere 2014 yılında kurulan Enqura, başta bankacılık, sigortacılık, perakende ve lojistik sektörleri olmak üzere daha birçok sektöre yenilikçi ve uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Dijital bankacılık ve sigortacılık uygulamalarının yanı sıra, web tabanlı uygulamalar Enqura’nın uzmanlık alanları arasında yer almaktadır. Yeni dijital çağ ile birlikte Android ve iOS mobil uygulamalar, yapay zeka (AI), iş zekası (BI) ve blockchain teknolojileri üzerine Ar-Ge projeleri geliştirmektedir. Enqura, yazılım ve Ar-Ge ekibi İstanbul ve Antalya'da bulunmakta iken yeni yapılanmasını Malatya Teknokentte yapma kararı aldı.

Bugün ürettiği teknolojileri birçok ülkeye ihraç eden Enqura Türkiye’deki ofislerinden ve yurtdışındaki iş ortakları ile birlikte müşterilerine kesintisiz hizmet sunmaktadır. Dünyaya yenilikçi teknoloji çözümleri sunan lider yazılım firmalarından biri olma stratejik hedefinin bir parçası olarak Enqura, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak karşılayan maliyet etkin, ileri teknoloji çözümleri sağlayarak, önümüzdeki beş yıl içinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşteri tabanını genişletecek şekilde proaktif olmayı hedeflemektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği yenilikçi çözüm ilkleriyle Enqura, üretici ile müşteri arasındaki sinerjiye büyük önem vermekte ve müşterilerine özel ürünler ve hizmetler tasarlayarak onların ihtiyaçlarını, taleplerini ve beklentilerini önceliklendirmektedir. Memnun müşteriler ve iş ortaklarıyla birlikte dünyada büyüme ilkesiyle hareket eden Enqura, sektördeki iddiasını inovatif çözümleriyle Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği birçok yenilikçi projeyle ispatlamış, yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak başarılarına yenilerini ekleyerek, önde gelen global oyuncularından biri olma stratejisiyle yoluna devam etmektedir.

https://www2.deloitte.com/.../technology-fast-50-2019.html

http://www.enqura.com/index.html

Sizin için seçtiklerimiz: