Duyurular Detay

  • Olusturan: Admin
  • Etkinlik Tarihi: 2019/Aralık/31
sosyal Medya:
DENEYAP BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI. KAÇIRMAYIN!

Program hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye için, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirme amacıyla “Geleceğin Teknoloji Yıldızları” programı kapsamıyla 2017 yılı Temmuz ayında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) bünyesinde hayata geçirildi.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programına dahil olmak isteyen ortaokul (4.sınıf Ve 5. sınıf) ve lise (8. Sınıf, 9. Sınıf ve lise hazırlık sınıfı) kademesindeki öğrenciler, web sitemiz üzerinden duyurulan başvuru süresinde online başvurularını tamamlar. Başvuran adaylar Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür alanlarından oluşan toplam 60 soruluk sınav ve proje ödevi olmak üzere iki aşamadan oluşan seçme sürecinden geçerler. Belirlenen kontenjan dahilinde süreci başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde 36 aylık bir eğitim programına dahil olurlar.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları’nı yetiştiren eğitmen kadromuz, mühendislik alanında okuyan son sınıf üniversite öğrencileri, MEB öğretmenleri ve ilgili alandaki sektör çalışanlarından oluşmaktadır. Tüm eğitmenlerimiz, atölyelerde eğitmenlik  yapabilmek için düzenlediğimiz eğitici eğitimine katılırlar. Eğitimlerimizin uygulama ağırlıklı olmasından ötürü her derslikte bir mühendis  ve bir öğretmen olmak üzere iki eğitmenimiz vardır. Ayrıca dersliklerimizde, eğitimlerin verimli bir şekilde işlendiğini takip edebilmek amacıyla, haftalık olarak eğitmenleri ve öğrencileri gözlemleyen bir psikoloji stajyerimiz bulunmaktadır.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri eğitimleri ile, 21. yy becerileri kazandırmayı, öğrenmeye karşı ilgi ve merak arttırmayı, kariyer bilinci oluşturmayı, bilim ve teknoloji okuryazarı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilere teknoloji projeleri geliştirmede gerekli temel bilgi ile teknik alt yapıyı vererek geleceğin teknolojileri hakkında vizyon kazandırıp, alan bazlı uzmanlaşmalarını sağlayarak yenilikçi ve özgün projeler geliştirmeleri için teşvik ediyoruz. Bunlarla beraber öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlamak amacıyla geziler, seminerler ve klüp etkinlikleri düzenliyoruz. Farklı şubelerde eğitim alan öğrencilerimizin kaynaşması ve stres atabilmeleri için,  yaz ve kış dönemlerinde doğa kampları yapıyoruz.

Sizin için seçtiklerimiz: