Etkinlikler

Tarih BAŞLIK İÇERİK RESİM
Tarih BAŞLIK İÇERİK RESİM
2021-08-16 MALATYA TEKNOPARK KOLAYSOFT FİRMAMIZDAN GURURLANDIRAN BAŞARI:

Malatya Teknoparkın yeni fakat çok hızlı ilerleyen ekibi KoaySoft Teknoloji Malatya'da kurduğu genç ve dinamik ekibinin de katkısıyla büyük başarılara imza atıyor.

Firmamız eczanelerin E-dönüşümünde;

Eczacıkart fatura İle il il gezerek 54 seminer 65 webinar düzenledi.

1 milyondan Fazla çağrıya cevap verdi ve çözüm Sundu.

Toplamda 27 bin olan eczacının 20 bine yakını (%74) Kolaysoft ile çalışmayı tercih etti.

Bu haliyle eczacılara E-Dönüşüm(e-fatura, e-arşiv) alanında en çok hizmet veren özel entegratör açık ara KolaySoft firmamız oldu.

Firmamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Resim yok
2021-08-10 MALATYA TEKNOKENT AKADEMİSYEN FİRMASI Y İMMUNOTEK ÜLKEMİZİN İLK YERLİ KORONAVİRÜS ANTİKOR TESTİNİ GELİŞTİRDİ:

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi *Prof. Dr. Sedat YILDIZ ve ekibinde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Cihat UÇAR ve Arş. Gör. Faruk DİŞLİ, ülkemizin ilk yerli ve ELISA temelli Covid-19 koronavirus antikor test kitini başarıyla oluşturdular. Geliştirilen kite QuantiCOR (kantitatif anti-koronavirus IgG antikor ELISA test kiti) ismi verildi. Test kiti İnönü Üniversitesi, VETAL A.Ş. ve Adıyaman Üniversitesi’nin katkılarıyla geliştirildi ve Malatya Teknokent **Y İmmunotek firması ile QuantiCOR markasıyla satışa uygun hale getirilerek piyasaya ilk yerli test kiti olarak sunulmaya hazırlanılıyor.

Test kiti, hem koronavirüsün varlığını (negatif-pozitif/ kalitatif) hem de antikor düzeyi (kantitatif) sonuçlarını veren QuantiCOR özelliğe sahip olmasıyla aynı anda iki özelliği birden bünyesinde barındırıyor. Geliştirilen test kiti Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı tarafından bağımsız olarak test edildi ve %95-100 aralığında elde edilen yüksek doğruluk oranı nedeniyle insan kan örneklerinde antikor ölçümü için onaylandı.

Ülkemizde satış ve kullanıma sunulacak tüm Covid-19 test kitlerinin bu onayı alması zorunlu olmakla birlikte söz konusu birimler Dünya Sağlık Örgütü kriterlerini uygulamaktadır. Bu nedenle geliştirilen test kitinden elde edilen başarı ölçütleri FDA (Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi) kriterlerini de karşılama başarısı da gösterdi.

QuantiCOR, ülkemizin ELISA temelli ilk yerli antikor test kiti olup, aynı zamanda antikorun miktarını ölçebilen dünyadaki sayılı kantitatif test kitlerinden birisi olma özelliğini de taşıyor. QuantiCOR, yurtdışından antijen ve antikor satın alınarak üretilmiş bir kit değil, az sayıda sıradan sarf malzemesi hariç tamamen yerli kaynaklar kullanılarak üretildi. Geliştirilme sürecinde yaklaşık 10.000 deney yapıldı. Yapılan bu on bin deneyden sadece 100’ü olumlu sonuç verdi ve bunlardan da yalnızca 10’u kit üretimi için kullanılabilir olduğu deneyler sonucunda bulundu. QuantiCOR, Prof. Dr. Sedat YILDIZ’ın, Malatya Teknokentte kurduğu Y İmmunotek A.Ş. adlı şirket tarafından satış ve kullanıma sunulacak.

Resim yok
2021-07-28 İŞ İLANI: MALATYA 1. OSB ROTA TEKSTİL

Malatya 1. OSB’de faaliyet gösteren ilimizin önde gelen işletmelerinden *Rota Tekstil A.Ş. tekstil terbiye işletmelerinde yönetici olarak yetiştirilmek üzere Kimya Mühendisleri, Kimyagerler Makina Mühendisleri, Bilgi işlem Merkezini yönetecek Elektrik ve Elektronik ve Bilgisayar Mühendislerine ihtiyaç duymaktadır.

Esas faaliyet alanında görev alacak Kimya Mühendisleri, Kimyagerler; Proses Kontrol Mühendisi vasfıyla boyama ve apreleme proseslerinin denetimini ve takibini yapacaklardır. Aynı zaman da işletme için de her bölümde oryantasyon sürecine tabi tutulacaklardır. Yetişen mühendisler tekstil sektöründe büyük bir boşluk haline gelmiş nitelikli teknik yönetici açığını da bir ölçüde gidereceklerdir. Bu tür donanıma sahip nitelikli insan gücüne tekstil sektörü genelinde yoğun talep vardır. Şirketimizde alınacak iş deneyimi istihdam edilecek arkadaşlarımızın mesleki kariyer planlamalarına önemli destek sağlayacaktır. İlgilenen adaylar detaylı öz geçmişlerini aşağıda verilen e-posta adresine yönlendirmeleri önemle rica olunur.

Başvuru e-posta: zeray1899@gmail.com

*ROTA TEKSTİL:

Rota Tekstil entegre bir işletme olup pamuktan başlayarak, İplik, örme ham kumaş üretimi ve nihai olarak da uluslararası kalite standartlarına uygun boyalı mamul kumaş üretimini gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 250 personel istihdam eden Rota Tekstil farklı alanlarda da yatırımlar yapmaktadır. Malatya Girişim Grubunun da ortakları arasında yer alan Rota Tekstil, Enerji ve Turizm sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Resim yok
2021-06-05 Türkiye 2019 sonuçlarına göre Bilişim 500 e-dönüşüm kategorisinde 7.sıraya yükselmeyi başaran Ankara merkezli KolaySoft firması Malatya Teknopark ailesine katıldı.

KolaySoft ekibi, firma yetkilileri ve Teknokent Yönetiminin katılımı ile KolaySoft'un Malatya Teknokentte kurulumunu tamamlamasını kutladığımız yemek organizasyonunda bir araya geldik.

Teknokent Yönetimini temsilen YKB ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, genel Sekreteti Mustafa Gezer, YKÜ'leri Malatya BB genel sekreter yardimcisi Latif Okyay ve Mesut Özdemir katıldı.

Resim yok
2021-05-25 Dijital Dönüşüm ve E-ticaret Teknolojileri Söyleşi Programı

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ nin ev sahipliğinde Malatya Teknokent , İnönü üniversitesi Kariyer Merkezi ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında gerçekleştirilecek olan dijital dönüşüm ve e- ticaret teknolojileri söyleşi programına davetlisiniz. Etkinlikte pandemi sonrası günlük hayatımızda ve ticarette olan değişimler, işe alımlarda kullanılan yöntemler ve dikkat edilen hususlar, pozitif ayrımcılık gibi konulara değinilecektir.

Konuşmacı: Günseli Gökalp, N11, Türkiye IT Direktörü

Moderatör: Dr. Olgun Sadık

Etkinliğimiz 27 Mayıs 2021 saat 14.00 da gerçekleşecektir.

Etkinlik Kayıt Linki: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSffwi2IXMvOLq.../viewform

Etkinliğe Katılmak için Zoom Toplantı Bilgileri:

Adres: https://eba-gov-tr.zoom.us/j/83664320779

Meeting ID: 836 6432 0779

Şifre: 971072

Seminere katılan 11 öğrencimize 111 TL N11 hediye kartı çekilişle verilecektir. Çekiliş katılmak için kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

Günseli GÖKALP kimdir ?

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 1995 mezunu olan Günseli Gökalp iş hayatına Intertech’de sistem mühendisi olarak başladı.Pamukbank ile kariyerine devam ederek, üç yıllık sistem programcılığı ardından ve Marmara MBA programını tamamlayarak, 1999 yılında Turkcell’e geçti.Telekomünikasyon spesifik uygulama yönetimi ile başladığı görevine IT, Network ve Servis yönetim sistemleri ile devam etti. İlgili dikeylerde proje yönetimi, analiz, geliştirme, test ve operasyon yönetimi fonksiyonlarında ve farklı organizasyonlarda çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 17 yıllık Turkcell kariyeri ardından, 2016 yılı itibarıyla Çalık Holding Teknoloji Yönetimi görevine gelerek Holding ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren bağlı holding iştiraklerinin verimerkezi, altyapı yönetimi, network operasyonları, bilgi güvenliği, kurumsal IT hizmetleri ve servis yönetimi faaliyetlerinin yönetimini üstlendi. 2017 yılı itibarıyla IT Direktörü görevine gelerek kurumun tüm IT faaliyetlerinden sorumlu oldu. Aynı zamanda Grup şirketleri yönetişimi ile ortak sinerji alanlarının ortaya konması için çalışmaktadır.

Resim yok
2021-05-04 “Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı”

KOSGEB tarafından, COVID-19 salgınından etkilenen İmalat Sektöründeki ve Teknoloji alanındaki işletmelerin faaliyetlerini sürdürmeleri ve istihdam seviyelerini korumalarını sağlamak üzere hazırlanan, “Mikro ve Küçük İşletmelere (MKİ) Hızlı Destek Programı” başvuru süreci hakkında bilgi vermek üzere firmalarımıza yönelik olarak düzenlediğimiz tanıtım toplantısını, Malatya KOSGEB Müdürü Murat Seki'nin katılımı ile gerçekleştirdik. Etkinliğimize Teknokent içi ve dışından birçok firma yetkilisi katıldı. Karşılıklı soru cevaplarla etkinlik tamamlandı.

Kredi başvuruları 3 Mayıs'da başlayacak 21 Mayıs'da sona erecektir.

Birinci Bileşende; imalat sektöründeki MKİ’lere “faizsiz geri ödemeli destek" verilecektir.

İkinci Bileşende; 2017 ve sonrasında kurulan ve imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren genç yenilikçi MKİ’lere “faizsiz geri ödemeli destek" verilecektir.

Resim yok
2021-04-14 İŞ İLANI: MALATYA TEKNOKENT AYSOFT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ:

Ayssoft Bilgi Teknolojileri A.Ş Türkiye’nin en büyük e-Dönüşüm destek ve yazılım hizmetleri sağlayıcısıdır. 2012 yılından itibaren üretilen tüm projelerimizde yenilikçi ,dinamik ve hızlı aksiyonlar almayı başarmıştır.

Ayssoft, mikro ,orta ve büyük ölçekli kuruluşların çok amaçlı, çok katmanlı ve çok kanallı iş altyapısı gereksinimlerini yüksek teknolojiye dayalı BT çözümleri ile karşılamaktadır.

Aysoft yeni ekip arkadaşları arıyor. Aysoft ekibine katılmak için aşağıda verilen iş ilanı linkine başvurmanızı rica ediyoruz.

https://www.kariyer.net/is-ilani/ilan-2725150

Resim yok
2021-04-09 MALATYA TSO ve MALATYA TEKNOKENT İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN SAHA İSTANBUL İSTİŞARE TOPLANTISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ:

Malatya'da savunma sanayi konusunda atılım yapmak isteyen Malatya TSO ve Malatya Teknokent, SAHA(Savunma Havacılık) İstanbul Genel Sekreter İlhami Keleş ile ilgili firma yetkililerini bir araya getirdi.

Toplantıda TSO Başkanı O. Ata Sadıkoğlu, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Milletvekili ve Ak Parti MKYK üyesi Bülent Tüfenkçi il adına açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarından sonra etkinliğe davet edilen firmalarımız sırası ile kendilerini tanıttı. SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş'in SAHA tanıtım sunumu ardından soru cevaplarla etkinlik tamamlandı.

Bundan sonraki hedefimiz Malatya'nın anadolunun savunma sanayi merkezi olması ve ülkemiz kalkınmasına destek verebilmesidir.

Resim yok
2021-04-07 SAHA İSTANBUL GENEL SEKRETERİ İSTİŞARELERDE BULUNMAK ÜZERE MALATYA'da:

Malatya TSO ve Malatya Teknokent Malatya'da savunma sanayi altyapısı kurulması için bir yılı aşkın süredir faaliyet yürütüyor. İlk temelleri Malatya Teknokentte atılan ve sonrasında Malatya TSO'nun stratejik hedefleri arasına giren savunma sanayinin Malatya’da yapılanması için en önemli kilometre taşlarından birisi 9 Nisan Cuma günü atılacak.

SAHA* (Savunma Havacılık) İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, MTA Genel Müdürü Doç. Dr. Yasin Erdoğan ve TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Mehmet Sait Karaca’nın da aralarında bulunduğu heyet 9 Nisan Cuma günü Malatya'nın SAHA yapılanmasını istişare etmek üzere Malatya TSO ve Malatya Teknokent işbirliği ile TSO'da düzenlenen etkinlikte misafir edilecek. Etkinliğe Malatya adına, TSO Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Teknokent yetkilileri ve savunma sanayine hitap etme potansiyeli taşıyan teknokent firma yetkilileri, Savunma sanayi alanında çalışma yapma potansiyeli olan ilimiz firmaları, İnönü Üniversitesi Rektörü ve FKA idarecileri katılacak.

Bünyesindeki 600’ü aşkın firma ile savunma sanayine hizmet eden SAHA, dünya çapındaki en büyük kümelenmelerden biri. Etkinlikte TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay konuşma yaptıktan sonra SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş SAHA İstanbul’un tanıtımını yapan sunum gerçekleştirecek. Sonrasında toplantıya davet edilen firmalar kendilerini tanıtacak.

Bu organizasyonda, SAHA ve Malatya’daki firmalarımız arasında yapılması muhtemel çalışmalar ile atılması gereken stratejik adımlar planlanacak, ilimizin savunma sanayiine verebileceği katkı ve firmalarımızın alabileceği roller belirlenecek.

*SAHA İstanbul:

SAHA İstanbul olarak kuruluş amacımız yerli ve milli firmalarımızı, savunma sanayii, sivil havacılık ve uzay sektörlerinde üretim yapmaya teşvik etmek üzere, bilgilendirme, projelerden haberdar etme, projeler etrafında kümeleme, ana yüklenicilerle birlikte çalışma ortamı sağlama, üniversitelerimizle sanayininin senkronize çalışmasını sağlama, devlet desteklerini projelere teksif etme, ülkede olmayan ve fakat mutlaka olması gereken üretim yeteneklerini ülkeye kazandırma, yurt dışı pazar arayışına kollektif destek verme gibi pek çok işlevi yerine getirmek üzere faaliyet göstermek, üyeleri arasında iş birliğini, dayanışmalarını, sistem ve alt sistem projelerinde birlikte iş yapmalarını ve bilgi paylaşımını sağlamaktır. Bugün itibari ile SAHA İstanbul kümelenmesine dahil 620 firma bulunmaktadır.

Resim yok
2021-04-04 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TÜBİTAK DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ:

Pusula Ön Kuluçka Merkezi olarak genç girişimci yetiştirme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. PUSULA ÖKM olarak TÜBİTAK 2209-A ve B projelerini girişimcilik ekosisteminin giriş kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle tüm fakültelerimizin öğrencilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerimiz başta Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

Seminerin amacı, üniversitede öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin proje fikirlerini destek programları sayesinde hayata geçirmek, bu vesile ile girişimcilik ekosistemine ilk adımı atmalarını sağlayabilmektir.

Etkinliğimizde TÜBİTAK desteklerinden 2209- A, 2209-B , 2242 ve BİGG programı ile ilgili;

*Proje fikri geliştirme,

*Kimler başvurabilir?

*Destek kapsamı ve miktarı,

* Proje başvuru formlarını hazırlama,

*Proje değerlendirme, yürütme ve sonlandırma süreci,

konu başlıkları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Etkinlik boyunca program hakkında sorularınızı iletebilecek, daha sonrasında programa başvuru için PUSULA Ön Kuluçka Merkezi'nden mentörlük desteği alabileceksiniz.

Etkinliğimiz 9 Nisan 2021 Cuma günü saat 13.30' de Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Etkinliğimize katılmadan önce kayıt linkimize kayıt açmanızı rica ediyoruz.

Programın Akışı:

*Açılış 13.30-13.50

*Girişimcilik Temel Kavramlara Giriş 13.50-14.30

*Ara 14.30-14.40

*Pusula Ön kuluçka merkezi bilgilendirme semineri 14.40-15.10

*Tübitak 2209A-2209B-2242 ve BİGG Bilgilendirme Semineri 15.10-15.40

*Ara 15.40-15.50

*Soru-Cevap 15.50

Etkinlik Başvuru Linki:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdXWkVgfqNHJa.../viewform

Google Meet linki: https://meet.google.com/ikg-gujw-paa

Resim yok
2021-04-01 MALATYA GASTRONOMİ DERNEĞİ ile MALATYA TEKNOKENT İŞBİRLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ:

Malatya'yı gastronomi ve turizm faaliyetlerini tanıtmak amacıtla kurulan MAGTAD (Malatya Gastronomi Tanıtım Derneği) yonetimi, ortak işbirliklerini istişare etmek amacıyla Malatya Teknokenti ziyaret etti.

Ziyaretde Malatya'nın tanıtımı, turizm faaliyetlerinin arttırılması konusunda teknokent ve firmalarımızın sunabileceği destekler istişare edildi. Ayrıca Malatya'yı yurtiçi ve yurtdışı tanıtımında öne çıkarma ihtimali olan teknolojik projeler masaya yatırıldı. MAGTAD yonetimi tarafindan alınan kararla Malatya Teknokent genel müdürü Doç. Dr. Fatih Kocamaz da MAGTAD üyesi yapıldı.

Ortak işbirliklerini istişare etmek uzere teknokentimizi ziyaret eden MAGTAD Başkanı-restorant işletmecisi Mehmet Zeki Saygı, MAGTAD üyeleri; TV programcısı/ gazeteci Rıfat Gökçe, gazeteci Bülent Yalvaç, işadamı Hüseyin Gülle, Avşar Oteli YK üyeleri Yasemin Avşar ve Esra Avşar'a teşekkür ediyoruz.

Resim yok
2021-03-31 BİNGÖL'de KURULMASI PLANLANAN TEKNOKENT İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ:

Bingöl'de teknokent kurulması planlanıyor. Bu vesile ile Bingöl ilimizden teknokent tecrübelerimizi dinlemek ve sorularına cevap bulmak amacıyla Malatya Teknokenti ziyarete gelen heyeti Teknokentimizde misafir ettik.

Heyette Bingöl üniversitesinden: Dr. Öğr. Üyesi Üsame Demir, Öğr. Görv. Fevzi Şevik, Bingöl işgem Müdürü Sedat Çifçi ve Hamit Pişkin Bingöl FKA'dan Uzm. Erencan Saraç bulundu. Ziyarette heyetimizin sorularını cevapladık.

Bölge ve Ülkemizin yeni ve sağlıklı bir teknokente kavuşmasını diler, heyetimize ziyaretlerinden solayı teşekkür ederiz.

Resim yok
2021-03-31 BİNGÖL'de KURULMASI PLANLANAN TEKNOKENT İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ:

Bingöl'de teknokent kurulması planlanıyor. Bu vesile ile Bingöl ilimizden teknokent tecrübelerimizi dinlemek ve sorularına cevap bulmak amacıyla Malatya Teknokenti ziyarete gelen heyeti Teknokentimizde misafir ettik.

Heyette Bingöl üniversitesinden: Dr. Öğr. Üyesi Üsame Demir, Öğr. Görv. Fevzi Şevik, Bingöl işgem Müdürü Sedat Çifçi ve Hamit Pişkin Bingöl FKA'dan Uzm. Erencan Saraç bulundu. Ziyarette heyetimizin sorularını cevapladık.

Bölge ve Ülkemizin yeni ve sağlıklı bir teknokente kavuşmasını diler, heyetimize ziyaretlerinden solayı teşekkür ederiz.

Resim yok
2021-03-28 TURKCELL ile ORGANİZE ETTİĞİMİZ "TEKNO & Ar-Ge İŞBİRLİĞİ" ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ:

Ülkemizin önce gelen mobil operatörlerinden TURKCELL ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize başta Malatya olmak üzere farklı illerimizin teknokentlerinden katılım gerçekleşti. Etkinlikte teknokent start-up firmalar ile partnerlik yapmayı sağlayan "TURKCELL büyük ortağım" programı tanıtıldı.

Resim yok
2021-03-25 SoftTech MALATYA TEKNOKENT İŞBİRLİĞİYLE, YAZILIM DÜNYASINDAKİ GÜNCEL TRENDLERİ ve TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCLERLE PAYLAŞIYOR:

Öncü teknolojiler üreten, insan odaklı bir dünya markası olma vizyonuyla birlikte tüm insan kaynakları stratejisini öğrenme çevikliği üzerinde kurgulayan, Türkiye’nin en büyük yazılım firmalarından SoftTech*, 2015 yılından bu yana Anadolu’nun çeşitli üniversitelerini ziyaret ederek sürdürmekte oldukları “Teoriden Pratiğe Yazılım Teknolojileri” başlıklı seminerler düzenlemektedir.

Malatya Teknokent ve SoftTech iş birliğinde 2 Nisan 2021 cuma günü saat 14.00’de çevrim içi olarak gerçekleşecek seminer ile SoftTech firma yetkilileri ve İnönü Üniversitesi öğrencileri bir araya gelecektir. Seminerde SoftTech yetkilileri güncel teknolojilerden bahsedecek ve aynı zamanda deneyimlerinden yola çıkarak üniversite öğrencilerinin kariyer yolculuğu ile ilgili akılarına takılan sorulara yanıt vereceklerdir. SoftTech Yetenek Kuşağı** programının da tanıtımı yapılacak bu keyifli seminerde İnönü Üniversitesi öğrencilerini aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Bu vesile ile; SoftTech ve Malatya Teknokent iş birliğinde düzenlenen “Teoriden Pratiğe Yazılım Teknolojileri” başlıklı seminerimize yazılım teknolojilerine ilgi duyan tüm öğrencilerimiz davetlidir.

Kayıt linki:

https://softtech-tr.zoom.us/.../WN_vftr5qaCS0C8aDgrdtR8jQ

*SoftTech Yazılım firması hakkında bilgi:

2006 yılından bu yana İstanbul, Ankara, San Francisco ve Şanghay'da bulunan ofisleri ile toplam 8 farklı lokasyonda, 1500'den fazla kişiden oluşan profesyonel kadrosuyla Türkiye'nin yerli sermayeli en büyük yazılım şirketidir. Bankacılık ve finans sektöründeki tecrübesinin gücü ve deneyimli insan kaynağı ile farklı alanlarda faaliyet gösteren iş ortaklarıyla, müşteri odaklı çözümler geliştirmektedir.

Türkiye'nin en büyük yazılım teknoloji şirketlerinden biri olma iddiasını istatistiklere de yansıtan SoftTech, Interpromedya'nın 'Bilişim 500 - Türkiye'nin ilk 500 Bilişim Şirketi' sıralamasında yazılım alanında birinciliği elde etmiştir.

Detaylı bilgi için: https://softtech.com.tr/

** “Yetenek Kuşağı” programı hakkında bilgi:

Öğrenme ve gelişim yolculuğuna Softtech’te devam etmeye ne dersin?

Softtech mühendislik fakültesinden yeni mezun olan genç yetenekleri, Softtech’te tam zamanlı çalışma, kodlama ve yazılım geliştirme amacıyla “Yetenek Kuşağı” programı yürütmektedir.

Programa;

• Mühendislik fakültelerinde son sınıf öğrencisi ya da yeni mezunları,

• Softtech ile hayata zaman yaratan uygulamalar geliştirmek isteyen,

• Öğrenme dünyasının merkezinde olmak ve teknolojiye öncülük etmek isteyen herkes katılabilir.

Detaylı bilgi için: https://softtech.com.tr/yetenek-kusagi/

Resim yok
2021-03-20 3. 4. SINIF, YENİ MEZUN/ TECRÜBELİ EKİP ARKADAŞLARI ARIYORUZ..

Arkadaşlar Malatya Teknokent hızla büyüyor. Her geçen gün firma sayımız artıyor. Bu nedenle yeni ekip arkadaşlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Malatya Teknokentin önde gelen firmalarında çalışmak üzere son sınıf veya mezun JAVA teknolojisine hakim ekip arkadaşları arıyoruz. Arkadaşlar ingilizce yeterlilik olması büyük tercih sebebi olacak.

Ayrıca arkadaşlarınızı da yönlendirmelerinizi rica ediyorum.

JAVA haricindeki teknolojilerde de (.NET, MVC, JAVASCRIPT v.b.) hakim arkadaşların da, birçok firmalarımızda oluşan ihtiyaca göre yine yönlendirmenizi rica ediyorum.

İlgilenen arkadaşların Öz geçmişinizi fatih.kocamaz@inonu.edu.tr adresine e posta ile gonderin. Ayrıca https://www.malatyateknokent.com.tr/Kariyer.jsp?sirket_id=-1 adresine de öz geçmişinizi yükleyin. Bu linke yükleyeceğiniz öz geçmişleri tüm firmalarımız görebilecektir.

Resim yok
2021-03-19 Fırat Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Malatya Teknokent Ziyareti

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Bedri Özer ve Doç. Dr. Fatih Özkaynak, değerli hocam Prof. Dr. Davut Hanbay, Arş. Gör. Fatih Özdemir ve Enver Ata bey bizleri ziyaret ettiler.

Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Resim yok
2021-03-18 ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TÜBİTAK DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ:

Pusula Ön Kuluçka Merkezi olarak genç girişimci yetiştirme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. PUSULA ÖKM olarak TÜBİTAK 2209-A ve B projelerini girişimcilik ekosisteminin giriş kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle tüm fakültelerimizin öğrencilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerimiz başta Spor bilimleri Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

Seminerin amacı, üniversitede öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin proje fikirlerini destek programları sayesinde hayata geçirmek, bu vesile ile girişimcilik ekosistemine ilk adımı atmalarını sağlayabilmektir.

Etkinliğimizde TÜBİTAK desteklerinden 2209- A, 2209-B , 2242 ve BİGG programı ile ilgili;

*Proje fikri geliştirme,

*Kimler başvurabilir?

*Destek kapsamı ve miktarı,

* Proje başvuru formlarını hazırlama,

*Proje değerlendirme, yürütme ve sonlandırma süreci,

konu başlıkları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Etkinlik boyunca program hakkında sorularınızı iletebilecek, daha sonrasında programa başvuru için PUSULA Ön Kuluçka Merkezi'nden mentörlük desteği alabileceksiniz.

Etkinliğimiz 26 Mart 2021 Cuma günü saat 13.30' de Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Etkinliğimize katılmadan önce kayıt linkimize kayıt açmanızı rica ediyoruz.

Programın Akışı:

*Açılış 13.30-13.50

*Girişimcilik Temel Kavramlara Giriş 13.50-14.30

*Ara 14.30-14.40

*Pusula Ön kuluçka merkezi bilgilendirme semineri 14.40-15.10

*Tübitak 2209A-2209B-2242 ve BİGG Bilgilendirme Semineri 15.10-15.40

*Ara 15.40-15.50

*Soru-Cevap 15.50

Etkinlik Başvuru Linki: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdXWkVgfqNHJa.../viewform

Google Meet linki: https://meet.google.com/ikg-gujw-paa

Resim yok
2021-03-17 MALATYA İLİ AR-GE/TASARIM MERKEZLERİ ile İSTİŞARE TOPLANTISI:

Malatya'da kurulan 5 Ar-Ge/Tasarım merkezinin sorunlarını dinlemek, ortak stratejiler geliştirmek amacı ile istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya Malatya Teknokenti temsilen Genel Müdür Doç. Dr. A. Fatih KOCAMAZ ve ilin Ar-Ge/Tasarım Merkezi (Çalık Denim, Maksan Trafo, Baykanlar, Ilsan ve Mimsan) yöneticileri katıldı.

Ortak hedefimiz; Malatya'da Ar-Ge/Tasarım Merkezlerinin sayısını hızla arttırmak, var olan Ar-Ge/Tasarım Merkezlerimizi güçlendirmektir.

Resim yok
2021-03-17 MALATYA BŞB ile STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR:

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz ve Koordinatör Mustafa Gürbüz teknoparkımızı ziyaret etti. Ziyarette Malatya'da yaşayan engelli vatandaşlarımızın problemlerine yönelik teknolojik ve yazılım çözümleri istişare edildi.

Malatya Teknokent, başta ilimizin, bölgeni ve ülkemizin gücüne güç katmak için çalışmalarına ara vermeden devam ederken, networkünü de her geçen gün hızla büyütüyor.

Resim yok
2021-03-17 TEKNO & AR-GE İŞBİRLİĞİ: TURKCELL İŞ BİRLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA TEKNOKENT FİRMALARI İLE BİR ARAYA GELİYOR!

Malatya Teknokent “Tekno & Ar-Ge İş birliği” etkinliğinde teknokent firmaları ile TURKCELL bir araya geliyor. TURKCELL* de kendi organize ettiği "Büyük Ortağım" programı ile küçük ölçekli firmalara, büyük iş ortaklarıyla çalışma fırsatı sağlamayı hedefliyor. “Tekno & Ar-Ge İşbirliği” etkinliğinin ana amacı Ar-Ge Merkezleri ile Teknokent firmalarını bir araya getirerek ortak işbirliği projeleri çıkarabilmek, mentörlük desteği sağlayabilmek, firmaların networkünü genişletebilmektir.

TURKCELL 'Büyük Ortağım' programına şimdiye kadar katılan 30 Start-up’la bugüne kadar 14 milyon 700 bin TL'lik anlaşma yapılmıştır. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere, Türkiye genelindeki 10 farklı şehirde, 17 farklı teknokentte faaliyet gösteren 30 Start-up, geçen yıl başlatılan 'Büyük Ortağım' programı kapsamında, TURKCELL bünyesinde Ericsson, Obase ve diğer büyük firmalarla iş yapma imkânı bulmuştur.

TURKCELL’in belirlediği kriterlere uygun olan Start-up’lar, geçirdikleri teknik değerlendirmelerin sonucunda, büyük firmaların işin yüzde 90'ını yönettiği projelerde, yüzde 10'luk iş bölümünde görev alabiliyor. Diğer bir değişle “Büyük Ortağım” program ile TURKCELL, iş sahiplerinden gelen işlerin %90’lık kısmını halihazırda çalıştığı büyük firmalara %10’luk kısmını ise Start-up firmalara vermekte ve bu geliştirme sürecinde büyük firmaların Start-up firmalarına mentörlük yapması sağlanmaktadır.

Program kapsamında Start-up firmalarla çalışma şartları aşağıdaki gibidir:

· Firmanın son 5 yıl içinde kurulmuş olması,

· Maksimum 3-15 arası çalışana sahip olması,

· Cironun 1 milyonun altında olması

· Ar-Ge ürününe sahip olması

· Teşvik almış olması (Opsiyonel).

Büyük Ortağım Programı kapsamda öncellikle JAVA, JAVASCRIPT, .NET, IOS, ANDROID-KOTLİN, SHAREPOINT yetkinliklerinde, tercihen satış, e-ticaret üzerinde projeler yapmış firmaların katılımı faydalı olacaktır. Ayrıca Telekom sektörü ve Lojistik sektöründe çözümleri olan firmalarında bu etkinliğe katılım sağlamaları önem arz etmektedir.

Programın Tanıtım videosuna, lansman haberlerine aşağıdaki linklerden ve pek çok haber kanalında ulaşabilirsiniz :

https://www.linkedin.com/.../turkcell_b%C3%BCy%C3%BCk...

https://www.dha.com.tr/.../buyuk-ortagimdan.../haber-1803304

https://www.iha.com.tr/.../turkcellden-startuplara.../

https://www.aa.com.tr/.../turkcellden-startuplara.../661548

NOT: Etkinlik çevrim içi olarak Google Meet üzerinden düzenlenecektir. Etkinliğe katılacak katılımcılar afiş üzerinde veya aşağıda verilen Google Meet bağlantı bilgilerini kullanarak katılım sağlayabilirler. Etkinliğe katılacak firma yetkililerinin katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.

Katılım formu:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfG.../viewform

Google Meet Bağlantı Linki:

https://meet.google.com/kqo-ztqz-mdd

*TURKCELL Hakkında:

Türkiye'de mobil iletişim, Şubat 1994'te TURKCELL yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketinin hizmete girmesiyle başlamıştır. TURKCELL kurulduğu günden itibaren, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürmüştür. TURKCELL bölgede entegre iletişim ve teknoloji hizmeti oyuncusudur. TURKCELL'in yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da yatırımları bulunmaktadır. TURKCELL dünyada HSPA+ teknolojisini kullanan ilk operatörlerden biri olmuştur. TURKCELL, Türkiye'deki geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla, müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

Etkinlik Tarihi: 29 Mart 2021 Pazartesi

Saat: 10:00

Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dr. Özge ÖZTÜRK

Pusula Ön Kuluçka Sorumlusu

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş. Santral

Tel: 0 422 290 44 44

Resim yok
2021-03-03 TEKNO & AR-GE İŞBİRLİĞİ: ÇALIK DENİM AR-GE MERKEZİ OLASI İŞ BİRLİĞİ İÇİN TEKNOKENT FİRMALARI İLE BİR ARAYA GELİYOR!

Çalık Grubu’nun ilk şirketi olan Çalık Denim; Dünya’nın önde gelen premium denim üreticileri arasında yer almaktadır. Güçlü AR-GE merkezinde geliştirdiği inovatif yaklaşımlarla özgün denim koleksiyonları tasarlayan şirket; Diesel, Replay, G-Star, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Topshop, River Island, Marks & Spencer, Citizen of Humanity, Guess, Joe’s Jeans, Good American, Frame, Banana Republic, H&M, GAP, Zara, Mavi gibi dünya markaları için üretim gerçekleştirmektedir. Çalık Denim’in 2020 yılı itibariyle 55 milyon metre üretim kapasitesi mevcuttur.

Çalık Denim Ar-Ge Merkezi faaliyetlerinde Malatya ve çevresi Teknokentlerde yer alan firmalar ile işbirliği yapmak ve etkileşim kurmak üzere 11 Mart 2021 Perşembe günü saat 14.00’de bir araya gelecektir. Bu etkinlikte Çalık Denim Ar-Ge Merkezi yetkilileri ile Malatya Teknokent firma yetkilileri bir araya gelerek yapılabilecek işbirlikleri ve projeler üzerine istişarelerde bulunulacaktır.

Tekno & Ar-Ge İşbirliği etkinliğimize, öncelikli olarak tekstil, kimya, makine, elektrik ve elektronik alanlarında faaliyet gösteren veya çalışmayı planlayan firmalar olmak üzere tüm teknopark firmalarını davet ediyoruz.

NOT: Etkinliğe yüz yüze ve çevrim içi olmak üzere iki şekilde de katılım sağlayabilirsiniz.

Covid-19 salgını nedeni ile veya etkinliğe fiziksel olarak katılmak için uygun olmayan katılımcılar etkinliğimize çevrim içi olarak da katılım sağlayabilir. Etkinliğe çevrim içi olarak katılacak katılımcılar afiş üzerinde veya aşağıda verilen Google Meet bağlantı bilgilerini kullanarak katılım sağlayabilirler. Çevrim içi olarak katılacak firma yetkililerinin katılım formunda çevrim içi katılımı belirtmeleri istiyoruz.

Yüz yüze katılacak firma yetkilileri Covid-19 salgını nedeni ile etkinlik alanının uygun şekilde düzenlenmesi için yüz yüze katılım durumunu katılım formunda bildirmeleri de önem arz ediyor.

Katılım formu:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSflMe1.../viewform

Google Meet Bağlantı Linki:

https://meet.google.com/kqo-ztqz-mdd

Tarih: 11 Mart 2021 Perşembe

Saat: 14:00

Yer: Malatya Teknokent PUSULA Ön Kuluçka Merkezi

Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dr. Özge ÖZTÜRK

Pusula Ön Kuluçka Sorumlusu

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş. Santral

Tel: 0 422 290 44 44

Resim yok
2021-02-14 PANDEMİDE FİRMALARIN HUKUKİ HAKLARI: FIRSATLAR ve TEHDİTLER

Değerli Firma Yetkilileri;

Korona (Covid-19) pandemisi tüm dünyayı hızla etkisi altına aldı. İş sektörlerinin büyük bir bölümü bu salgından etkilenirken, çalışanlar ve işverenler de sıkıntılı bir süreç yaşadı. Bu dönemde bazı işyerleri tedbirler kapsamında zorunlu olarak kapatılırken bazı iş yerleri de önlem amaçlı kısmi çalışma veya evden çalışma sistemine geçmek zorunda kaldı. Bu da ekonomik sorunlara sebep oldu. İşletmeler ve işletme sahipleri kira ödemeleri ve sözleşmeleri konusunda da sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Bir çok işletme pandemi sürecinde hukuki olarak sahip olduğu haklar hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değil ve çalışanlarının ve işletmenin haklarını bu sebeple koruyamıyor.

Bu konular ile ilgili işletmelerin kanuni hakları konusunda bilgilendirme amacıyla Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliğinde çevrim içi olarak Malatya Teknokent Hukuk Seminer’i düzenlenecektir. Seminer, İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kayık Aydınalp ve Dr. Öğr. Üyesi Adem Yelmen tarafından verilecektir. Seminer iki oturum halinde gerçekleştirilecek ve bilgilendirme yapılacak konu başlıkları şu şekildedir:

1. Oturum: İş Sözleşmesinin Sona Ermesi ve Hukuki Sonuçları,

Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kayık Aydınalp

2. Oturum: Pandemi Sürecinin İşyeri Kiralarına Etkisi,

Dr. Öğr. Üyesi Adem Yelmen.

Seminer 26 Şubat 2021 Perşembe günü saat 14.00’de Google Meet üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşecek olup tüm firma yetkilileri davetlidir.

Bu seminere katılım durumunuzu bildirmek üzere katılım formunu doldurmanız önem arz etmektedir.

Katılım Formu:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLScA1zKulnAkgw.../viewform

Seminer Bağlantı Linki: https://meet.google.com/kqo-ztqz-mdd

Resim yok
2021-02-09 İŞ İLANI !..

Malatya Teknokentte şube yapılanmasına başlamaya hazırlanan Ankara merkezli Kolaysoft Teknoloji A.Ş. firmamız personel yapılanmasını sağlamak üzere iş ilanı yayınlamıştır.

İlgilenen kişiler aşağıdaki linkden başvurabilir:

https://www.kariyer.net/.../kolaysoft-teknoloji-a-s-cagri...

Resim yok
2021-01-27 "AKADEMİSYENLER NEDEN ŞİRKETLEŞMELİ?" ON-LİNE SEMİNERİMİZ YOĞUN BİR İLGİ İLE TAMAMLANDI:

Malatya Teknokent tarafından düzenlenen on-line seminer İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın açılış konuşması ile başladı. Seminere İnönü Üniversitesi akademisyenleri tarafında yoğun bir ilgi gösterildi. Bununla birlikte Adıyamandan, Niğde'ye, Konya'dan Bolu'ya kadar birçok ilden akademisyenlerde seminere katıldı.

Seminerde Malatya Teknokent uzmanları uzmanlık alanları ile ilgili konularda detaylı sunum gerçekleştirdi. Seminerde akademisyenlerin teknokentle çalışma yöntemleri, neden teknokentte şirketleşmeleri gerektiği, avantajları, destek programları ve mali, hukuki, kanuni süreçleri anlatıldı akademisyenlerin şirketleşme ve süreçleri konularında sorularına cevaplar verildi.

Seminere gösterilen yoğun ilgi nedeni ile bir saatte bitmesi planlanan seminer 2 saat 20 dakika devam etti.

Resim yok
2021-01-26 TÖTM MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI ZİYARETİ, COVID-19'da ETKİLİ 222 nm UV LAMBA ANALİZİ:

ÜSİ (Üniversite Sanayi İşbirliği) kapsamında Malatya Teknokent Karbomer firma yetkilimiz Kemal Karadağ, Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz ve GMY Feramuz Karaca ile Turgut Özal Tıp Merkezi Mikrobiyoloji Laboratuvarını ziyaret etti.
Ziyarette Mikrobiyoloji Laboratuvarı sorumlusu ve Mikrobiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Barış Otlu ve Prof. Dr. Yusuf Yakupoğulları teknokent ekibimize laboratuvarı gezdirip faaliyetler konusunda bilgi verdi. Ayrıca laboratuvara yeni kurulmaya başlanan Covid-19 başta olmak üzere tüm virüslerin çoğaltımı yapılabilecek 3. seviye temiz oda hakkında detaylı bilgiler verildi. 3. seviye temiz oda sadece akademik çalışmalara hizmet vermeyecek, aynı zamanda firmaların ihtiyaç duyacağı analiz çalışmalarını da yürütme özelliği ile Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip olacak.
Ziyaret sırsında, Karbomer firmamız tarafından geliştirilen 222 nm dalga boyunda çalışan UV (Ultra Viyole) lambanın laboraturda her tür patojen üzerinde test edilmesi görüşüldü.
Patentinin firmamıza ait olduğu 222 nm UV lamba insan sağlığına zarar vermediği gibi ve tüm patojenleri (virüs, bakteri, mantar v.b.) 8 - 10 sn içinde yok etme özelliğine sahip olduğu bilimsel yayınlarla ispatlanmıştır.
Prof. Dr. Barış Otlu'nun odasında mini bir Mikrobiyoloji müzesi de dikkatten kaçmadı.

Resim yok
2021-01-21 BÜLENT TÜFENKÇİ'den MALATYA TEKNOKENT ZİYARETİ:

Malatya Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Bülent Tüfenkçi İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay eşliğinde Malatya Teknokent'i ziyaret etti.

Ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile inşa edilen GES yerinde incelendi, firma ziyaretlerinde bulunuldu. Ziyaretlerden sonra Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz Tüfenkçi ve heyete Teknokent projeleri konusunda sunum yaptı. Sunumda Tüfenkçi, Malatya Teknokentin yeni projesi olan "Teknoköy" projesine yoğun ilgi ve alaka gösterdi.

Sayın Tüfenkçi'ye Malatya Teknokente gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden ötürü can-ı gönülden teşekkür ederiz.

Resim yok
2021-01-18 AKADEMİSYENLER NEDEN ŞİRKETLEŞMELİ?”

Akademisyenlerin yürütmüş oldukları akademik çalışmalarının katma değerli ürünlere dönüşerek ticarileşmesinde teknokentler büyük öneme sahiptir. Teknokentler aracılığıyla akademik çalışmalar sanayiye/ üretime aktarılır ve değere dönüştürülür. Bunun yanı sıra şirket kurmak isteyen akademisyenler için teknokentlerin ve destek kurumlarının bir çok avantajları da bulunmaktadır. 
Malatya Teknokent şirket kurarak iş geliştirmek ve büyümek isteyen akademisyen girişimci firmalar için gün geçtikçe Malatya Teknokent ekosistemi daha da çekici bir ortam haline geliyor. Siz de bu ekosistem içerisinde yer alabilir ve akademik çalışmalarınızı şirket kurarak ticarileştirebilirsiniz. 

27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 10.30'da çevrim içi olarak google meet üzerinden gerçekleşecek seminer programında akademisyenlerin Teknokentte yapabilecekleri faaliyetler konusunda bilgi verilecek ve ”Neden şirketleşmeliyim?.. Şirket kurmak zor mu?.. süreçleri nedir?.. Mali getirisi ve giderleri nelerdir?.. Şirketleşmeden teknokentle çalışabilir miyim?” gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

“Akademisyen neden şirketleşmeli?” isimli seminerimiz İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın açılış konuşması ile başlayacak ve program akışı şu şekilde devam edecektir:

1- Açılış konuşması (İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay)
2- Akademisyen neden şirketleşmeli? Akademisyenin teknokentte şirket açması ile elde edeceği avantajlar nelerdir? (Malatya Teknokent G.M. Doç. Dr. Fatih Kocamaz)
3- Şirketleşme Stratejileri (Malatya Teknokent G.Mdr.Yrd. Feramuz Karaca)
4- Akedemisyenlerin teknokentte şirket kurmak için alabilecekleri destek ve hibe programları. (M-TTO Uzmanı Özge Öztürk)
5- Teknokentlerde vergi ve muafiyetleri ve kanuni haklar (M-TEK Mali İşler Uzmanı Perihan Çelik)

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın da katılımıyla gerçekleşecek olan akademisyenlere yönelik Malatya Teknokent’te şirketleşme konulu çevrim içi bilgilendirme seminerine tüm akademisyenler davetlidir.

Bu seminere katılım durumunuzu bildirmek üzere katılım formunu doldurmanız önem arz etmektedir.
Katılım Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNMMS2hn_JK3-Qix4i3R-EgPp2SPwIeOTUd-uw0ogRlfQxXw/viewform

Seminer Bağlantı Linki: https://meet.google.com/rft-ttwq-hoo

Resim yok
2021-01-14 ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TÜBİTAK DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ:

Pusula Ön Kuluçka Merkezi olarak genç girişimci yetiştirme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. PUSULA ÖKM olarak TÜBİTAK 2209-A ve B projelerini girişimcilik ekosisteminin giriş kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle tüm fakültelerimizin öğrencilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerimiz başta Diş Hekimliği , Tıp , Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.
Seminerin amacı, üniversitede öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin proje fikirlerini destek programları sayesinde hayata geçirmek, bu vesile ile girişimcilik ekosistemine ilk adımı atmalarını sağlayabilmektir.
Etkinliğimizde TÜBİTAK desteklerinden 2209- A, 2209-B , 2242 ve BİGG programı ile ilgili;
*Proje fikri geliştirme,
*Kimler başvurabilir?
*Destek kapsamı ve miktarı,
* Proje başvuru formlarını hazırlama,
*Proje değerlendirme, yürütme ve sonlandırma süreci,
konu başlıkları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Etkinlik boyunca program hakkında sorularınızı iletebilecek, daha sonrasında programa başvuru için PUSULA Ön Kuluçka Merkezi'nden mentörlük desteği alabileceksiniz.
Etkinliğimiz 21 Ocak 2021 Perşembe günü saat 13.30' de Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Etkinliğimize katılmadan önce kayıt linkimize kayıt açmanızı rica ediyoruz.
Programın Akışı:
*Açılış 13.30-13.50
*Girişimcilik Temel Kavramlara Giriş 13.50-14.30
*Ara 14.30-14.40
*Pusula Ön kuluçka merkezi bilgilendirme semineri 14.40-15.10
*Tübitak 2209A-2209B-2242 ve BİGG  Bilgilendirme Semineri 15.10-15.40
*Ara 15.40-15.50
*Soru-Cevap 15.50
Etkinlik Başvuru Linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXWkVgfqNHJaMRq990LdeKcJEU3HEd7Y_rYoVETwtMWZm-XA/viewform
Google Meet linki: https://meet.google.com/ytn-mffb-efp

Resim yok
2021-01-11 Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Malatya Teknokent Ziyareti

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri değerli hocalarım Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu ve Prof. Dr. Engin Avcı teknokentimizi ziyaret ettiler.

Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Resim yok
2021-01-06 MALATYA TEKNOKENT KOLEJİ YÖNETİMİNDEN MALATYA TEKNOKENT ZİYARETİ:

Malatya Teknokent Koleji YKB Mehmet Özer, kurucu Fatin Kaan Özer ve okul müdürü Çetin Şencan Malatya Teknokenti ziyaret ettiler.

Ziyaretde Malatya Teknokent koleji ve Malatya Teknokent hakkinda karşılıklı bilgi paylaşımı yapıldı ve birlikte işbirliği faaliyetleri istişare edildi.
Ziyaretlerinden dolayı Malatya Teknokent Koleji yönetimine teşekkür ederiz.

Resim yok
2020-12-23 MALATYA OSB ŞEKERCİLER FİRMAMIZ ve ARAPGİR BELEDİYE BAŞKANI MALATYA TEKNOKENTİ ZİYARET ETTİ:

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Turgut Özal Üniversitesi Arapgir MYO Müdürü Dr. Öğr.Üyesi Hanifi Aysöndü ve Malatya 2. OSB Şekerciler Gıda işletmesi sahibi Selim Şekerci ve Çiğdem Şekerci ile Ankara Kuyu Danışmanlık firması Genel Müdürü Yusuf Özcan Malatya Teknokenti ziyaret ettiler.

Ziyarette Şekerciler firması ve Malatya Teknokent hakkında karşılıklı bilgilendirmeler yapıldı. Malatya Teknokentte Şekerciler firması, İnönü Üniversitesi ve Arapgir Belediyesi işbirliği ile başlatılması planlanan Ar-Ge çalışmaları istişare edildi.

Kısa süre içerisinde Ar-Ge çalışmalarının başlatılması için karar alındı. Malatya Teknokent Ar-Ge ekosistemimiz her geçen gün hızla büyüyüp güçleniyor. Ziyaretlerinden dolayı misafirlerimize can-ı gönülden teşekkür ederiz.

Resim yok
2020-12-23 REKTÖR KIZILAY MALATYA TEKNOKENT AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELİYOR:

Malatya Teknokentte kurulan akademisyen firma sayısı hızla artış gösteriyor. Bununla birlikte açılan akademisyen firmalarımız gelirlerini ve personel sayılarını da hızla arttırıyor.

Malatya ili üniversitelerinde oluşan akademik bilginin yüksek katma değerli ürünlere dönüştürülerek ülke ekonomisine kazandırılması noktasında açılan bu akademisyen firmaları stratejik bir öneme sahip. Bu hızlı artışın ana sebebi; son dönemde İnönü Üniversitesi’nin dışa açılma vizyonu konusunda ortaya koyduğu irade ve Malatya TTO’nun akademisyenleri bilinçlendirme konusunda yürüttüğü farkındalık çalışmaları olarak özetlenebilir.

Bu nedenle, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay Malatya Teknokentte firma açan, firma açmayı planlayan ve firmalaşma konusunda bilgi almak isteyen akademisyenlerle bir araya gelecek. Ayrıca, söyleşide firmalaşma konusunda tecrübeli akademisyen firma yetkilileri ile firmalaşmayı planlayan, firmalaşma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen akademisyenlerimiz bir araya gelerek tanışma, tecrübe paylaşımında bulunma ve işbirliği yapma fırsatı da bulabilecek.

Söyleşi pandemi nedeni ile yüz yüze ve uzaktan olmak üzere iki yöntemle de yapılacaktır. Bu nedenle söyleşiye katılmak isteyen tüm akademisyenlerimiz aşağıda verilen kayıt linkini doldurarak katılım şekillerini de içeren bilgileri bize ulaştırması önemle rica olunur. Söyleşiye uzaktan katılmak isteyen akademisyenlerimiz aşağıda verilen söyleşi uzaktan katılım linki veya afiş üzerindeki kare kodu da okutarak linke ulaşabilirler.

Düzenlenen söyleşiye teknokentte firma açan, firma açmayı planlayan ve firma açma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm Malatya ili üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerimiz davetlidir.

Söyleşi Tarih ve Saati: 29 Aralık 2020 Salı / 15:00

Söyleşi yeri: Malatya Teknokent Pusula ÖKM/ Uzaktan

Kayıt Linki:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdug0nglUCJPj.../viewform

Söyleşi Uzaktan Katılım Linki:

https://meet.google.com/shx-ksbp-gtk

Resim yok
2020-12-21 FEN EDEBİYAT, İLETİŞİM, HUKUK ve İİBF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK TÜBİTAK DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ:

Pusula Ön Kuluçka Merkezi olarak genç girişimci yetiştirme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. PUSULA ÖKM olarak TÜBİTAK 2209-A ve B projelerini girişimcilik ekosisteminin giriş kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle tüm fakültelerimizin öğrencilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Bu seminerimiz başta İktisat , İletişim , Hukuk ve Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

Seminerin amacı, üniversitede öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerinin proje fikirlerini destek programları sayesinde hayata geçirmek, bu vesile ile girişimcilik ekosistemine ilk adımı atmalarını sağlayabilmektir.

Etkinliğimizde TÜBİTAK desteklerinden 2209- A, 2209-B ve BİGG programı ile ilgili;

*Proje fikri geliştirme,
*Kimler başvurabilir?
*Destek kapsamı ve miktarı,
* Proje başvuru formlarını hazırlama,
*proje değerlendirme, yürütme ve sonlandırma süreci,

konu başlıkları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Etkinlik boyunca program hakkında sorularınızı iletebilecek, daha sonrasında programa başvuru için PUSULA Ön Kuluçka Merkezi'nden mentörlük desteği alabileceksiniz.
Etkinliğimiz 28 Aralık Pazartesi günü saat 13.00' de Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Etkinliğimize katılmadan önce kayıt linkimize kayıt açmanızı rica ediyoruz.

Programın Akışı:

*Açılış 13.00-13.20
*Girişimcilik Temel Kavramlara Giriş 13.20-13.50
*Mola 13.50-14.00
*Pusula Ön kuluçka merkezi bilgilendirme semineri 14.00-14.30
*Tübitak 2209A-2209B-BİGG Bilgilendirme Semineri 14.30-15.30
*Mola 15.30-15.40
*Soru-Cevap 15.40

Etkinlik Başvuru Linki:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdXWkVgfqNHJa.../viewform

Google Meet linki:
https://meet.google.com/ytn-mffb-efp

Resim yok
2020-12-17 MALATYA TTO FSMH BİRİMİ ile İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ FSMH DEĞERLENDİRME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ:

İnönü Üniversitesi FSMH(Fikri Sinai Mülkiyet Hakları) faaliyetlerini yürütmek üzere yetkilendirilen Malatya TTO FSMH birimi aylık olağan FSMH değerlendirme toplantısını Covid tedbirleri kapsamında on-line gerçekleştirdi.

Kurul toplantısına FSMH değerlendirme kurulu üyeleri ile altı adet patent başvurusu olan öğretim üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Resim yok
2020-11-03 AR-GE MERKEZLERİ PERSONELİ VE ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMACILARINA YÖNELİK AKADEMİK YAYIN HAZIRLAMA VE YAYINLATMA EĞİTİMİ

Malatya Teknokent ve TTO tarafından düzenlenen eğitim ile Ar-Ge Merkezleri Ve Üniversitelerde görev yapan araştırmacıların yürüttükleri çalışmalar neticesinde elde ettikleri bulguların Uluslararası Akademik yayına dönüştürülmesi için bazı kritik tekniklerin aktarılması amaçlanmaktadır. Eğitim online olup ücreti 300 TL+ KDV dir. 
        
EĞİTİM İÇERİĞİ
•    Akademik yayın ne demektir? Çok kısa tanımı (Bildiri, poster bildiri, makale, mektup farkları) (30 dakika) 
•    Makale bileşenleri (30 dakika)
•    Makale bileşenlerini hazırlarken, her bir başlıkta neler olmalı? 
(1 saat 30 dakika)
•    Literatür araştırmasını nasıl yaparım? Kaynaklara nasıl ulaşırım? (30 dakika)
•    Makalemi hangi dilde hazırlamam lazım? Neden Türkçe, Neden İngilizce ya da diğer lisanlar. İngilizcem çok iyi ama makale neden yazamıyorum vb. Nelere dikkat etmeliyim?
(1 saat) 
•    Elimde makalem hazır, hangi dergiye, nasıl gönderebilirim? (15 dakika) Uygulamalı eğitim
•    Makalemi kim/kimler inceliyor? Nasıl hareket etmeliyim? (Editör, hakem, sekreter, Publisher (yayıncı)) (15 dakika)
•    Makalemi gönderirken Ek dokümanlar nelerdir? Nasıl hazırlanmalıdır? (Cover letter, highlight, graphical abstract, hakem seçimi?) Uygulamalı bir makale gönderimi yapılacaktır. 
(1 saat) 
•    Makalem ret oldu? ya da makalemin revize edilmesi istendi? Ne yapmalıyım?  (1 saat)
•    Uygulama, soru – cevap vs..


Eğitim 4 Kasım 2020 çarşamba günü saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında düzenlenecektir.
Eğitime katılacak katılımcı sayısı en fazla 15 en az 10 kişidir. İlk olarak ön kayıt alınacaktır. En az kayıt yeter sayı başvurusu alındıktan sonra adaylara bildirilerek katılım ücreti tahsil edilecektir. Kayıt yeter sayısına ulaşılmadığı taktirde adaylardan ücret talep edilmeyecektir. Ön kayıt işlemi aşağıda verilen google form doldurularak yapılabilir. Ön kayıt başvuruları 28 Ekim 2020 çarşamba saat 23.59'a kadar alınacaktır.
Ödemeler Malatya Teknokent A.Ş.'nin aşağıdaki IBAN numarasına gönderilecektir. Dekont açıklama kısmına katılım yapan kişinin ad soyad bilgileri ile katılmak istediği eğitimin ismi yazılmalıdır. 
Eğitim online olarak Google Meet üzerinden gerçekleşecektir. Bağlantı bilgileri kayıt yaparken belirttiğiniz e-posta adresine eğitimden 1 gün önce gönderilecektir.
Sunum materyalleri sunumun akabinde katılımcılara e-posta yoluyla gönderilecektir.

Eğitmen Prof. Dr. Hakan F. Öztop Hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.
Eğitim hakkında detaylı bilgi için Uzm. Özge Öztürk ile iletişime geçebilirsiniz.
0 422 290 44 44 
Eğitime ön kayıt için TIKLAYINIZ.

Resim yok
2020-10-25 Malatya Teknokent ve MİAD (Malatyalı İş Adamları Derneği) işbirliği ile İnönü Üniversitesi'nin  yürütücülüğünü yapmayı planladığı  "Malatya Teknoloji Odaklı Girişimcilik Merkezi Platformu" Projesi ön  toplantısı yapıldı.

MİAD adına, uzun yıllar genel sekreterliğini  ve bir dönem Eyüp Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış Ahmet Turan Koçer, Malatya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz, Genel Müdür Yardımcısı Feramuz Karaca, PUSULA Ön Kuluçka Merkezi Sorumlusu Uzm. Özge Öztürk, Danışman Soner Örnekol ve Proje Sorumlusu Alican Oktay  gerçekleşen toplantıda planlanan projenin yol haritasını oluşturup istişare ettiler

Resim yok
2020-10-15 “ PANDEMİ SONRASI STRATEJİK PLANLAMA" konulu eğitime davetlisiniz.

Değerli Girişimcimiz,
TİM-TEB Girişim Evi, Malatya Teknokent ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz  21 Ekim Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan “ PANDEMİ SONRASI STRATEJİK PLANLAMA" konulu eğitime davetlisiniz.

Eğitime katılmak için başvuru linkinden 19.10.2020 tarihine kadar kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kaydınızın bize ulaşmasının ardından sizlerle Zoom linkini paylaşıyor olacağız.

Başvuru Linki:  https://cy.tc/O1OV 
Eğitim hakkında detaylı bilgi için Uzman Özge Öztürk ile iletişime geçebilirsiniz.

Resim yok
2020-09-10 Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Gelişimsel Pediatri Bölümü hocaları Malatya Teknokent'i ziyaret ettiler.

Gelişimsel Pediatri alanında yeni materyallerin oluşturulması için yapılması gereken eylem planlarını görüşmek üzere Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Gelişimsel Pediatri Bölümü hocaları Dr. Şenay GÜVEN BAYSAL , Dr. Umut DURAK, Dr. Sinem KORTAY, Dr. Tuğba KARACA ACIOT, Dr. Tuğba YILMAZ GENÇER ve Dr. Halise METİN BAY ziyaret ettiler.

Resim yok
2020-08-16 Malatya Teknoknet olarak DeneYap Atolyelerine katıldık.

 

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

*Deneyap Teknoloji Atölyeleri, tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye için, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirme amacıyla “Geleceğin Teknoloji Yıldızları” programı kapsamıyla 2017 yılı Temmuz ayında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) bünyesinde hayata geçirildi.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programına dahil olmak isteyen ortaokul (4.sınıf Ve 5. sınıf) ve lise (8. Sınıf, 9. Sınıf ve lise hazırlık sınıfı) kademesindeki öğrenciler, web sitemiz üzerinden duyurulan başvuru süresinde online başvurularını tamamlar. Başvuran adaylar Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür alanlarından oluşan toplam 60 soruluk sınav ve proje ödevi olmak üzere iki aşamadan oluşan seçme sürecinden geçerler. Belirlenen kontenjan dahilinde süreci başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde 36 aylık bir eğitim programına dahil olurlar.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları’nı yetiştiren eğitmen kadromuz, mühendislik alanında okuyan son sınıf üniversite öğrencileri, MEB öğretmenleri ve ilgili alandaki sektör çalışanlarından oluşmaktadır. Tüm eğitmenlerimiz, atölyelerde eğitmenlik  yapabilmek için düzenlediğimiz eğitici eğitimine katılırlar. Eğitimlerimizin uygulama ağırlıklı olmasından ötürü her derslikte bir mühendis  ve bir öğretmen olmak üzere iki eğitmenimiz vardır. Ayrıca dersliklerimizde, eğitimlerin verimli bir şekilde işlendiğini takip edebilmek amacıyla, haftalık olarak eğitmenleri ve öğrencileri gözlemleyen bir psikoloji stajyerimiz bulunmaktadır.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri eğitimleri ile, 21. yy becerileri kazandırmayı, öğrenmeye karşı ilgi ve merak arttırmayı, kariyer bilinci oluşturmayı, bilim ve teknoloji okuryazarı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilere teknoloji projeleri geliştirmede gerekli temel bilgi ile teknik alt yapıyı vererek geleceğin teknolojileri hakkında vizyon kazandırıp, alan bazlı uzmanlaşmalarını sağlayarak yenilikçi ve özgün projeler geliştirmeleri için teşvik ediyoruz. Bunlarla beraber öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlamak amacıyla geziler, seminerler ve klüp etkinlikleri düzenliyoruz. Farklı şubelerde eğitim alan öğrencilerimizin kaynaşması ve stres atabilmeleri için,  yaz ve kış dönemlerinde doğa kampları yapıyoruz.

Resim yok
2020-08-12 MALATYA TEKNOKENT ÜSİ FAALİYETLERİMİZ HIZLA DEVAM EDİYOR

ÜSİ ve FSMH uzmanlarımız her hafta planlı olarak Malatya OSB firmalarımızı ziyaret etmeye devam ediyor.
 Bu hafta Karlıdağ Gıda ve Aysultan Şekerleme ziyaret edildi. Karlıdağ firmamızın talebi uzerine FSMH birimimiz aracılığı ile coğrafi işaret çalışması yapma kararı aldık. 

Uzman desteği veren Malatya Sanayi İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Biz birlikte güçlüyüz..

Resim yok
2020-08-10 KOSGEB Müdürü Murat Seki'nin katılımıyla KOBİGEL proje teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı

11 Ağustos 2020 Salı günü saat 10:00’da Malatya Teknokent’de Malatya KOSGEB Müdürü Murat Seki’nin katılımıyla 2020-02 sayılı KOBİGEL – Kobi Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Malatya KOSGEB Müdürü Murat Seki yaptığı sunumla destek programın genel amacının , “İmalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmak” olduğunu belirtti. Seki sözlerine “İmalat sanayi sektöründeki KOBİ’ler, “Uygun Proje Konuları” başlığıyla belirtilen imalat sanayi sektörüyle ilişkili 8 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecektir. Uygun proje konuları:
1. Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı
2. İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti
3. İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri
4. İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri
5. Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri
6. İmalat Sanayinde Siber Güvenlik
7. İmalat Sanayinde Akıllı ve Esnek Otomasyon Sistemleri
8. İmalat Sanayinde Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik Teknolojileridir” diye devam etti. 
Proje süresinin en az 8 ay ve en fazla 20 ay olduğunu ve destek üst limiti geri ödemesiz 300.000 TL geri ödemeli 700.000 TL olmak üzere Toplam 1.000.000 TL olduğunu belirten Seki Malatya Teknokent firmalarından en az 5 inin destek verileceğini söyledi ve programı katılımcıların sorularına cevap vererek tamamladı.

Resim yok
2020-08-06 KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Değerli KOBİ Firma Yetkilileri, teknoloji start-up firma kurmaya hazırlanan akademisyen ve girişimciler;


11 Ağustos 2020 Salı günü saat 10:00’da Malatya Teknokent’de Malatya KOSGEB Müdürü Murat Seki’nin katılımıyla 2020-02 sayılı KOBİGEL – Kobi Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 


KOBİGEL proje teklif çağrısının genel amacı, “İmalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmak”tır. İmalat sanayi sektöründeki KOBİ’ler, “Uygun Proje Konuları” başlığıyla aşağıda belirtilen imalat sanayi sektörüyle ilişkili 8 dijital teknolojiden biri veya birkaçını birlikte üretim ve ilişkili iş süreçlerine adapte etmek için proje sunabilecektir.


Uygun Proje Konuları:

1. Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı

2. İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti

3. İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri

4. İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri

5. Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri

6. İmalat Sanayinde Siber Güvenlik

7. İmalat Sanayinde Akıllı ve Esnek Otomasyon Sistemleri

8. İmalat Sanayinde Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik Teknolojileri


Proje süresi en az 8 ay ve en fazla 20 aydır. Destek üst limiti geri ödemesiz 300.000 TL geri ödemeli 700.000 TL olmak üzere Toplam 1.000.000 TL’dir. İnovatif projeler üreten ve program kapsamında belirlenen uygun proje konularında çalışmaları olan veya projeler planlayan firma yetkilileri program hakkında detaylı bilgi almak üzere etkinliğimize davetlidir. 


Not: Covid-19 salgını nedeni ile veya etkinliğe fiziksel olarak katılmak için uygun olmayan katılımcılar etkinliğimizi Malatya Teknokent Youtube kanalımızdan canlı olarak takip edebilirler.


Malatya Teknokent youtube kanalı linki:


https://www.youtube.com/channel/UChB9A1bhlGnFPYYCUPe65wg?view_as=subscriber

Resim yok
2020-06-24 MALATYA TEKNOKENT MİNİ TEKNO PAZAR ETKİNLİĞİ

Malatya Teknokent/TTO tarafından organize edilen Mini Tekno Pazar; bir işletmenin çalışmak istediği proje konularının üniversitelerin ilgili akademisyenlerine ve teknoparkın ilgili Ar-Ge firmalarına tanıtıldığı, istişare edildiği ve ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. 

Mini Tekno Pazarların hedefi; ilgili akademisyen/teknopark firması ile proje geliştirmek isteyen firmanın projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO aracılığı ile ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma, maliyet azaltma, işletme problemlerini giderme, ürün veya hizmet geliştirme v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

İlgili akademisyen/teknopark firması ve proje geliştirmek isteyen firma ortak Ar-Ge projesi geliştirme konusunda varılan mutabakat sonrasında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile Ar-Ge süreci başlatılır. Tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilir. 

Akademisyenler, projeleri ulusal ve uluslararası proje başvurularına ÜSİ(Üniversite - Sanayi İşbirliği) projesi olarak yazabilir, lisansüstü öğrencilerinin tezlerini proje üzerine yaptırabilir, projeden çıkan veriler ile güncel ve kabulü yüksek yayınlar yazabilir, firmalara akademik danışman olabilirler. Ayrıca İnönü Üniversitesi MTP sonrası çıkan projelere BAP destekli ÜSİP (Üniversite Sanayi İşbirliği Projesi) desteği de vermektedir. 

Bu bağlamda; öncelikle Doğu Anadolu bölgesinde ve tüm Türkiye’de geliştirmiş olduğu yenilikçi kimya ürünleri ile hizmet sunmayı hedefleyen Malatya Teknokent Milanalife Kimya, Gıda San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilileri, sektör sorunlarını, yenilikçi ürün ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile MTP etkinliğinde paylaşacaktır. 

Resim yok
2020-06-18 KÜSİ ZİYARETLERİ TEKRAR BAŞLADI:

Pandemi nedeniyle uzun süredir ara verdiğimiz KÜSİ ziyaretlerine Biser Aleminyum ve Baştürk cam ziyaretleri ile tekrar başladık.

Ziyarette Biser Aluminyum adına Sinan Büber ve Baştürk Cam adına da Akif Baştürk bizlere ev sahipliği yaptılar.

Ziyarette, üniversite Sanayi işbirliği, Teknokent Ar-Ge faaliyetleri, Ar-Ge ve Tasarım merkezleri konuları istişare edildi.

Resim yok
2020-04-04 Malatya Teknokent olarak Dr. Öğr. Üy. Teoman Karadağ ve Dr. Öğr. Üy. Erkan Bahçe hocamızın katkıları ile ortaklaşa 3D yazıcılarımızla ürettiğimiz yüz koruma maskelerini TÖTM Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Pekdemir'e teslim ettik. Resim yok
2020-03-26 TÖTM BAŞHEKİMLİĞİ ZİYARETİ

Teknokent idari ekibi olarak Turgut Özal Tıp Merkezi başhekimi Prof.Dr. Ali BEYTUR'u makamında ziyaret ettik. Son dönemde tıp fakültesi akademisyenlerimizin teknokentimize yoğun ilgi göstermeleri nedeni ile birlikte Tıp Fakültesi akademisyenlerine yönelik teknokent tanıtım seminerleri düzenleme kararı aldık. Ayrıca düzenlenecek seminerlerde tıp fakültesi ve TÖTM çalışan ve akademisyenlerinin Fikri Sınai Mülkiyet Hakları konusunda da bilgilendirilme kararı aldık.

Resim yok
2020-03-06 MALATYA TEKNOKENT UNİVERSİTE - SANAYİ İŞBİRLİĞİ UZMANLARININ RUTİN AKADEMİSYEN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

MALATYA TEKNOKENT UNİVERSİTE - SANAYİ İŞBİRLİĞİ UZMANLARININ RUTİN AKADEMİSYEN ZİTARETLERİ DEVAM EDİYOR:

ÜSİ uzmanlarımız Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Bulut'u bölüm odasında ziyaret ederek teknokent ve akademisyenlere sunduğu avantajları, üniversite sanayi işbirliği faaliyetleri, USİP projeleri, patentin önemi ve Malatya TTO patent süreçleri hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Resim yok
2020-03-06 MALATYA TEKNOKENT UZMANLARININ RUTİN OSB FİRMA ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Malatya Teknokent Üniversite - Sanayi İşbirliği ve Fikri Sinai Mülkiyet Hakları uzmanları bu hafta Malatya OSB'de faaliyet gösteren Akkomp Komprasör, Balıkçı Plastik ve Mabimsan firmalarını ziyaret etti. Firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, Üniversite ve Teknokentin ÜSİ faaliyetleri ve destekleri, teknokent FSMH faaliyet ve destekleri anlatıldı.

Resim yok
2020-03-06 BATTALGAZİ BELEDİYEMİZ İLE MALATYA İÇİN STRATEJİK ÖNEME SAHİP BİLİM MERKEZİNİ KONUŞTUK:

BB Başkan Yardımcısı Muammer Zafer ve Strateji Geliştirme Müdürü Yılmaz Karaca Malatya Teknokentde misafirimiz oldular.

Malatya için çok onemli fakat gecikmiş bir konu olan Bilim Merkezi konusunu istişare ettik. İnşallah büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimizin işbirliği ile ilimiz tüm Türkiye'de örnek bir bilim merkezine kavuşur. Tüm belediye başkanlarımızın aynı biliç ve şuurda olması bu konuda hızlı ve emin adımlar atacağımızın en iyi göstergesidir.

Kendilerine ve belediye başkanımız Osman Güder'e konu hakkındaki yakın alakaları ve ziyaretleri için teşekkür ederiz.

Resim yok
2020-03-06 ASELSAN YÖNETİCİLERİNİ MALATYA TEKNOKENTDE AĞIRLADIK:

ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri Yardımlaşma Derneği (ASİL) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Seda Nalbant(ASELSAN UGES Sektör Planlama Analiz Birim Başkanı) ve Betül Deveci (ASELSAN Kurumsal Yönetim Gen. Mdr. Yrd.) üniversitemiz Genel Sekreteri ve Yön. Kur. Üyemiz Prof.Dr. Hakan ERKUŞ'un eşliğinde teknokentimizi ziyaret ettiler.

Ziyarette ASELSAN ASİL ile Malatya Teknokent işbirliği ile yapabileceğimiz çalışma başlıklarını istişare ettik.

Resim yok
2020-03-05 BIYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİMİZ PUSULA ÖN KULUÇKA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

 

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği öğrencileri Malatya Teknokent ve Pusula Ön Kuluçka Merkezini ziyaret ettiler. Girişimcilik ve İş Geliştirme Uzmanı Özge Öztürk Pusula Ön Kuluçka Merkezi hakkında detaylı bilgi vererek iş fikrine sahip girişimci adaylarının burada nasıl desteklendiğini anlattı. Ayrıca FSMH Uzmanı Ahmet Mete Kocamaz öğrencilere fikri sınai mülkiyet haklarının korunması ve bu süreçte Malatya TTO'nun sunduğu hizmetler konusunda bilgi verdi.

Resim yok
2020-03-05 SANAYİ ve TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ MALATYA TEKNOKENTİ ZİYARET ETTİ

Teknoparkımızın paydaşlarından Malatya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personelleri Teknokentimizi ziyaret ettiler. Ziyarette uzmanlarımız teknokenti tanıttı. Firma ziyaretleri gerçekleştirildi.

Başta il müdürümüz Akif Gülaçtı olmak üzere tüm ekibe yakın ilgi ve alakaları için teşekkür ederiz.

Resim yok
2020-03-05 Malatya Teknoknet'i ziyeret eden öğrencilere teknokneti tanıtıyoruz.

Üniversite öğrencisi ve mezunlarının yanısıra Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve orta öğrenim gören öğrencilerin de teknokente ilgisi oldukça yüksek. Malatya Teknokent'i ziyerete gelen MEB öğrencilerine teknokent fırsatlarından nasıl yararlanacaklarını ve inovatif girişimciliği anlattık. Program sonunda sorularına cevap verdik.

Resim yok
2020-03-05 Sanayi ve teknoloji il müdürlüğü personelleri tarihinde Malatya Teknokent'i ziyaret ettiler.

Sanayi ve teknoloji il müdürlüğü personelleri 6 Mart 2020 tarihinde Malatya Teknokenti ziyaret ettiler.  Ziyaret kapsamında Teknokent bünyesinde faaliyetlerini yürüten bir kaç firmadan bilgi aldılar. Teknoknet ve TTO personelleri teknopark  ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptılar.

Resim yok
2020-03-04 GİRİŞİMCİ KEŞFEDİYOR... GİRİŞİMCİLİK YOLUNDA PUSULA İLE YÖN VERİYORUZ.

GİRİŞİMCİLİK YOLUNDA PUSULA İLE YÖN VERİYORUZ..

Malatya Teknokent PUSULA Ön Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak "Girişimcinin Pusulası Programı (G2P)" tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenlendi. G2P programlarının ana amacı Genç Girişimcileri keşfetmek, yetiştirmek, yenilikçi fikirlerine yön vererek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürebilmek ve bu fikir ve projelerini PUSULA ÖKM'de hayallerini gerçeğe dönüştürebilmektir.

Duzenlenen PUSULA ÖKM, GP2 tanıtım etkinliğinde ayrıca girişimciliğin en önemli desteklerinden olan TÜBİTAK BİGG programı hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

Etkinliğe 97 öğrenci katılım sağladı. İş fikri olan Öğrenciler seminer sonrasında bire bir görüşmeler yaparak ÖKM de iş fikirlerini gerçekleştirme kararı aldılar.

Resim yok
2020-03-04 PUSULA ÖKM G2P TANITIM ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA UZMANI ÖZGE ÖZTÜRK İNŞAAT MÜH. İ.Ö. 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Girişimcinin Pusulası Programı (GP2) tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenledik.

Genç Girişimcileri keşfetmek, yetiştirmek, yenilikçi fikirlerine yön vererek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürebilmek amacıyla İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencileri ile Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi dersinde bir araya geldik. Malatya Teknokent/TTO, PUSULA Ön Kuluçka Merkezi, Girişimcinin Pusulası Programı (GP2) ve girişimciliğin en önemli desteklerinden olan TÜBİTAK BİGG programı hakkında detaylı bilgilendirme semineri gerçekleştirdik.

Resim yok
2020-03-04 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde PUSULA Ön Kuluçka Merkezi Sorumlusu Uzm. Özge Öztürk "Girişimcinin Pusulası Programı (GP2)" semineri verdi.

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yönelik hazırlanan konferansa, konuşmacı olarak Pusula Ön Kuluçka Merkezi Sorumlusu Özge ÖZTÜRK katıldı.

21. yüzyıl başarı faktörlerinin AR-GE yapmak, girişimde bulunmak ve inovasyon gerçekleştirmek olduğunu dile getiren Özge Öztürk, bu sayede ancak başarıya ulaşılabildiğini söyleyerek sözlerine şunları ekledi:

“Teknoloji Transferi, fikir ve tekniklerin bir yerde geliştirilip bulunduğu ve başka bir yerde uygulandığı bir proses olarak tanımlanabilir.  Teknoloji Transfer Ofisi, üniversitedeki akademik bilginin sanayiye, ticarileşecek ürüne dönüşmesi için arada köprü vazifesi gören bir yapıdır. Malatya Teknokent bünyesinde yer alan İnönü Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nde;

 • Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim hizmetleri,
 • Destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler,
 • Üniversite– sanayi işbirliği hizmetleri,
 • Fikri sınai mülkiyet hakları (FSMH) hizmetleri,
 • Şirketleşme ve girişimcilik hizmetleri

Olmak üzere 5 modülde hizmet verilmektedir.

Malatya Teknokent’te Pusula Ön Kuluçka Merkezi olduğunu ifade eden Öztürk, ön kuluçka merkezlerinin, iş fikrini hayata geçirerek projesini gerçekleştirmek isteyen girişimcilere, fikirlerinin ya da projelerinin geliştirilmesi amacıyla danışmanlık, mentörlük ve proje fikri doğrulamaya yönelik hizmet süreçlerini içeren yapılar olduğunu söyledi. Konuşmasına Pusula Ön Kuluçka Merkezi’nin sunduğu destekleri tanıtarak devam etti:

 • Girişimcinin Pusulası Programı (GP2) hakkında detaylı bilgi veren Öztürk, GP2’nin 2 aşamalı bir program olduğunu ve ilk aşamasında; Ön Kuluçka Merkezi ve Girişimcilik Destek Programları hakkında bilgilendirme etkinliklerinin düzenleneceğini belirtti. Programın ikinci aşamasında;
 • Pusula Ön Kuluçka’da girişimci adaylarına yönelik verilen tüm hizmetler,
 • Mentör- Mentee Eşleştirmeleri,
 • Mixing Project Etkinliği ve
 • Pusula Ön Kuluçka Girişimcilik ve İnovasyon Akademisi Eğitimleri olduğunun bilgisini verdi.

Ayrıca Pusula Ön Kuluçka Girişimcilik ve İnovasyon Akademisi eğitimlerinin ücretsiz ve sertifikalı eğitimler olduğunu belirterek, bu eğitim başlıklarının;

 • Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi
 • İş Planı Hazırlama Eğitimi
 • Yatırımcı Sunumu Hazırlama Eğitimi

olduğunu anlatan Öztürk, ön kuluçkaya gelen girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda, farklı eğitimlerin de organize edilebileceği bilgisini verdi.

Öztürk, programın sonunda girişimciliğin en önemli desteklerinden biri olan TÜBİTAK BİGG destek programı hakkında detaylı bilgi vererek konuşmasını soru cevap etkinliği ile bitirdi.

Resim yok
2020-03-02 GİRİŞİMCİ KEŞFEDİYOR... GİRİŞİMCİLİK YOLUNDA PUSULA İLE YÖN VERİYORUZ..

Malatya Teknokent PUSULA Ön Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak "Girişimcinin Pusulası Programı (G2P)" tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenlendi. G2P programlarının ana amacı Genç Girişimcileri keşfetmek, yetiştirmek, yenilikçi fikirlerine yön vererek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürebilmek ve bu fikir ve projelerini PUSULA ÖKM'de hayallerini gerçeğe dönüştürebilmektir.

Duzenlenen PUSULA ÖKM, GP2 tanıtım etkinliğinde ayrıca girişimciliğin en önemli desteklerinden olan TÜBİTAK BİGG programı hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
Etkinliğe 64 öğrenci katılım sağladı. 5 öğrenci ise seminer sonrasında PUSULA ÖKM'de faaliyetlerini başlatamak için başvurma kararı aldı.

Resim yok
2020-03-01 MALATYA TEKNOKENT UZMANLARININ MALATYA OSB FİRMA ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR:

Malatya Teknokent Üniversite - Sanayi İşbirliği ve Fikri Sinai Mülkiyet Hakları uzmanları bu hafta Malatya OSB'de faaliyet gösteren Altıntop makine ve Baştürk Cam firmalarını ziyaret etti. Firma yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, Üniversite ve Teknokentin ÜSİ faaliyetleri ve destekleri, teknokent FSMH faaliyet ve destekleri anlatıldı. Çok verimli geçen görüşmelerde hem patent sözleşmesi konusunda hem Mini Tekno Pazar etkinliği düzenleme konusunda karşılıklı mutabakat sağlandı.

Ayrıca Ar-Ge merkezi olmak için çalışmalarını başlatan Altıntop makineye Malatya Teknokent olarak merkezleşme için gerekli altyapıyı kurma noktasında danışmanlık desteği verilecek.

Resim yok
2020-02-25 İnönü Üniversitesi Biyomedikal Mühendisiliği bölümü öğrencilerine TÜBİTAK destek programları ve PUSULA Ön Kuluçka Merkezi destekleri hakkında seminer verildi.

Malatya Teknokent olarak projeler konusunda bilgilendirmediğimiz öğrenci kalmaması için TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG projelerini sınıf içi seminerlerle anlatıyoruz.
"Projeler Tekno girişimci olmak isteyen öğrencilerimiz için başlangıç desteği olacaktır. Proje yazma ve uygulama konularında da ciddi bir tecrübe edinmelerine vesile olacaktır." diyen Uzm. Özge Öztürk sunumuna Malatya Teknokent'de yer alan PUSULA Ön Kuluçka Merkezi tanıtımı yaparak devam etti. Merkez sorumlusu Uzm. Özge Öztürk öğrencilerin özellikle bu merkezden nasıl destek alabileceklerini anlattı. Program sonunda öğrencilerin sorularına cevap verildi.

Seminerde proje yapmak isteyen öğrenciler belirlenip, Malatya Teknokentteki proje ve eğitim departmanına yönlendirildi. 

Resim yok
2020-02-24 MALATYA TEKNOKENT GNU/LINUX PARDUS EĞİTİMİ DUYURUSU

MALATYA TEKNOKENT GNU/LINUX PARDUS EĞİTİMİ

 

25-26-27 Şubat 2020 tarihlerinde TÜBİTAK uzmanları tarafından Pusula Ön Kuluçka merkezinde GNU/Linux Pardus Eğitimi verilecektir. Malatya Teknokent firmamız MUUNINN tarafından organize edilen yerli işletim sistemi PARDUS eğitimine ilgi duyan tüm öğrenci ve ilgilileri bekliyoruz.

 

Eğitim öncelikle ilgili bölüm öğrencilerimize yöneliktir. Kurs ücretsizdir ve katılımcılara sertifika verilecektir. Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Kursa ön kayıt yapmak için aşağıdaki on line linke bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

 

22 Şubat son ön kayıt tarihidir. Eğitime başvurular 30 kişiyi aşması durumunda teknokent uzmanları en uygun 30 kişiyi belirleyecektir. Eğitime katılması uygun bulunan kişilere 23 Şubatta teknokent uzmanlarınca bilgi verilecektir.

 

KAYIT LİNKİ: http://muuninn.com/kurs

SON ÖN KAYIT TARİHİ: 22 Şubat 2020

KESİN KATILIM BİLDİRİLME TARİHİ: 23 Şubat 2020

KONTENJAN: 30

 

PARDUS NEDİR?

Pardus, Türkiye'de TÜBİTAK tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımı olan işletim sistemidir. Planlamasına 2003 yılında başlanmış olup ilk kararlı sürümü 27 Aralık 2005’te yayınlanmıştır.

Resim yok
2020-02-23 GİRİŞİMCİ KEŞFEDİYOR... GİRİŞİMCİLİK YOLUNDA PUSULA İLE YÖN VERİYORUZ.

 Malatya Teknokent PUSULA Ön Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından İnönü Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak "Girişimcinin Pusulası Programı (G2P)" tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenlendi. G2P programlarının ana amacı Genç Girişimcileri keşfetmek, yetiştirmek, yenilikçi fikirlerine yön vererek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürebilmek ve bu fikir ve projelerini PUSULA ÖKM'de hayallerini gerçeğe dönüştürebilmektir.

Duzenlenen PUSULA ÖKM, GP2 tanıtım etkinliğinde ayrıca girişimciliğin en önemli desteklerinden olan TÜBİTAK BİGG, TÜBİTAK 2209A/B programları hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
Etkinliğe 52 öğrenci katılım sağladı. 7 öğrenci ise seminer aonrasında PUSULA ÖKM'de faaliyetlerini başlatamak için başvurma kararı aldı.

Resim yok
2020-02-05 İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Rektör Yard. Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, Malatya Teknokent Genel Müdürü Dr. Ögr. Üyesi A. Fatih Kocamaz, Malatya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akif Gülaçtı ve KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Davut Hanbay Başaran İleri Teknoloji firmasını Üniversite- Sanayi işbirliği kapsamında ziyaret ettiler. Resim yok
2020-01-21 Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çınar Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetinde konuğumuz oldu

Açılış konuşmasında başkan Çınar Yeşilyurt Belediyesinin sunduğu hizmetler ve faaliyetlerini özetledi. Sonrasında Teknokent firma temsilcilerimiz firmalarını başkan Çınar'a tanıttı ve firmaların belediye ile ortak yapabilecekleri projelerinden bahsettiler. Birçok firma ile ortak çalışma alanları belirlendi.

Üniversitemiz Bilgoritma topluluğu, Başkan Çınar'a topluluk faaliyetlerine verdiği destekten ötürü plaket takdim etti. Ayrıca Teknokent FSMH biriminin ilk marka tescili Başkan Çınar tarafından takdim edildi.

Başkanımıza ilgi alaka ve desteği için teknokent ailesi adına can-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Resim yok
2020-01-16 Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği ve Malatya Teknokent yetkilileri bi arada

ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği) üyesi işadamlarımız ile biraraya geldik ve Malatya Teknokenti, Malatya için önemini, Ar-Ge faaliyetlerinin iş adamlarına sağlayacağı faydaları konuştuk. Zevkli ve hoş bir sohbet oldu. ANESİAD Malatya Şubesi yetkililerine Malatya Teknokent ailesi olarak  teşekkür ederiz.

Resim yok
2020-01-15 Malatya TSO tarafından organize edilen Savunma Sanayi gezimizde 2. durak Aselsan Akyurt tesisleri oldu.

Tesisi gezipte hayranlığı gizlemek mümkün değil. Gurur duyulacak çalışmalara imza atıyorlar.

Insallah Malatya olarak da bu alanda vatan ve milletimize hizmet için elimizi taşın altına koyacağız.

Çok yoğun programına rağmen bizi gezimizde yanlız bırakmayan Malatya TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve ekibine Malatya için birseyler yapma gayretleri ve özverili şekilde çalıştıkları için şahsım ve Malatya Teknokent ailesi adına teşekkür ediyorum.

Resim yok
2020-01-15 ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği) üyesi işadamlarımız ile Malatya Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Fatih Kocamaz'ın bir araya geleceği "Üretim ve Teknoloji" konulu toplantıya davetlisiniz. Resim yok
2020-01-14 Malatya TSO tarafından organize edilen Savunma Sanayi gezimizde ilk adımı aselsan Macunköy yerleşkesini ziyaret ederek attık.

Malatya TSO'nun öncülüğünde, Malatya'da Savunma Sanayi yapılanmasını başlatma hayali ile çıktığımız yolda ilk adımı Aselsan Macunköy yerleşkesini ziyaret ederek attık.

Toplamda 26 firma temsilcisi (20 OSB, 6 Malatya Teknokent), üniversite temsilcileri ile ziyaretimizden çok etkilendik.

Malatya ekibi olarak ulkemiz savunma sanayine destek verecek yeni çalışmaları başlatmak için şevk ve motivasyonumuz arttı.

Malatya TSO başkanımız Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na teşekkür ediyoruz.

Resim yok
2020-01-13 Kırgizistan büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliev Malatya Teknokenti ve firmalarımızı ziyeret ederek bilgi aldı.

Kırgizistan Ankara büyükelçimizle birlikte büyükelçilik müsteşarı Aibek AKAEV ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Hamit ÖZPOLAT da ziyaret sırasında büyukelçiye eşlik ettiler.

Resim yok
2020-01-13 Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek ÖMÜRALİYEV Malatya Teknokent'i ziyareti. Resim yok
2020-01-06 "JAPONYA'DA BİR ÖĞRENCİ, AKADEMİSYEN, TÜRK BİR İŞ ADAMI: Doç. Dr. Sadi VURAL"

Inönü Üniversitesi, Malatya Teknokent, Malatya TSO birlikteliği ile düzenlediğimiz ve Doç. Dr. Sadi Vural'ın konuşmacı olduğu “Japonya’da bir öğrenci, akademisyen, Türk bir işadamı” isimli seminerimize ilimiz liseleri, üniversite öğrencileri ve teknokent firmalarımız çok yoğun ilgi gösterdi.

Sadi Vural samimi tecrübe ve bilgilerini gençlerle samimi bir şekilde paylaştı. Sıradışı hayatı ile gençlere ilham verici tavsiyelerde bulundu. Katılan her genç istifade etti ve kendine bir şeyler katarak seminerden ayrıldı.

Malatya Teknokent genç, dinamik ve heyecan dolu ekibi ile çalışmalarına her geçen gün hız katıyor.

Resim yok
2020-01-01 Uzun süredir hayalini kurduğumuz ve Malatya Teknokent olarak ilk kıvılcımlarını yaktığımız Anadolu Savunma Sanayi kümelenmesi için adım atmaya devam ediyoruz.


Bu iş için ilk olarak yapılması gereken yetkili kuruluşların temsilcilerinden oluşan bir meclis kurmaktı. Malatya TSO elini taşın altına koyarak meclisi kurdu. 2. Adım olarak ise Savunma Sanayi ziyareti organize edilmesini hedeflemiştik. Bu hedefi de Malatya TSO'nun öncülüğünde Malatya Teknokentten 6 ve OSB firmalarından 21 firmasının, ilimizin 2 üniversitesinin temsilcilerinin katılımları ile ASELSAN ve model fabrikanın ziyareti gerçekleştireceğiz.

İnşallah Anadolu adına hayırlı bir süreç başlayacak. Tüm organizasyonu düzenlediği için Malatya TSO'ya teşekkür ediyoruz. 

Resim yok
2019-12-31 ÖZAK TEKSTİL MİNİ TEKNO PAZAR

Malatya Teknokent/ Malatya TTO ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği) temsilciliği Malatya 2. OSB KÜBRA (ÖZAK) Tekstilin ev sahipliğinde “Mini Tekno Pazar” (MTP) etkinliği düzenlenmiştir. Malatya Teknokent tarafından geliştirilen ve organize edilen Mini tekno pazar; bir işletmenin çalışmak istediği projelerin üniversitelerin ilgili akademisyenlerine tanıtıldığı, birlikte istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Mini tekno pazarların hedefi; ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

Özak tekstil de gerçekleştirdiğimiz bu mini tekno pazar da üniversite sanayi işbirliği açısından çok faydalı proje konularını istişare ettik. Bizleri misafir ettikleri için kendilerine çok teşekkür ederiz.

Resim yok
2019-12-31 MAKİNE VE MADEN MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNDEN TEKNOKENT ZİYARETİ

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Maden mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Malatya Teknokent ve pusula ön kuluçka tanıtım ve bilgilendirme semineri düzenlendi. Öğrencilere fikirlerini projelendirmeden pusula ön kuluçkada faaliyette bulunmaya kadar kapsamlı bilgilendirme yapıldı.

Resim yok
2019-12-31 MİNİ TEKNO PAZAR benceiyi.com

benceiyi.com firması yetkilileri ve İnönü Üniversitesi akademisyenlerinin katılımı ile Malatya Teknokent de Mini Tekno Pazar etkinliğimizi gerçekleştirdik,

proje anlamında ve üretim bazlı Ar-Ge niteliği taşıyan fikir ve girişim modelleri istişare edildi. Katılım sağlayan değerli akademisyenlerimize ve benceiyi.com firması yetkililerine teşekkür ederiz. Kendilerini misafir etmekten büyük mutluluk duyduk.

Resim yok
2019-12-31 BİLGİSAYAR MÜH. BÖL. SON SINIF BİTİRME PROJELERİ SERGİ VE SUNUM ETKİNLİĞİ

İnönü Üniversitesi bilgisayar bölümü öğrencilerinden oluşan Geleceğin bilgisayar mühendislerinin çalışmalarının sergilendiği bu organizasyonda öğrencilerimizin projelerini değerlendirdik ve dereceye giren öğrencilerimize Pusula Ön-kuluçka Merkezinde projelerini geliştirme fırsatı sunduk, tüm öğrencilerimize mezuniyet sonrasındaki hayatlarında başarılar diliyoruz.

Resim yok
2019-12-31 PUSULA ÖN KULUÇKA MERKEZİ MELEK YATIRIMCILARI İLE GİRİŞİMCİLERİNİN PROJELERİNE YATIRIM İMKANI SAĞLIYOR.

Genç girişimcilerimiz ile Malatya Teknokent Pusula ÖKM ve Şampiyonlar A.Ş. işbirliginde düzenlenen Mini Proje Pazarı etkinliğimizi gerçekleştirdik, Proje sahibi öğrencilerimiz sunumlarını yaptılar ve yatırım yapılması uygun görülen projeler seçilerek, görüşmelere başlandı. Öğrencilerimiz için ve Malatya Teknokent tarafından çok verimli geçen bu mini proje pazarı etkinliğimizi daha sık düzenleyeceğimizin müjdesini de vermek istiyoruz. Düşünün, üretin, gelişimine katkı sağlayalım. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor Şampiyon A.Ş. çalışanlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Resim yok
2019-12-31 ENAL YAZILIM KARİYER GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ.

MALATYA TEKNOKENT ENAL YAZILIM FİRMASI YENİ EKİP ARKADAŞLARI ARIYOR.

Malatya Teknokent Enal yazılım firması e-devlet dönüşümü yapan büyük bir firmamızdır.

Firmamız bünyesinde çalıştırmak üzere iktisat, işletme, mühendislik fakültesi öğrencileri başta olmak üzere birçok bölümden öğrencileri ekibine dâhil etmek istemektedir.

Mezun olmadan kariyerine başlamak isteyen tüm öğrencilerimizin katılım sağladığı kariyer günü, son derece verimli geçmiş olup birçok öğrencimiz iş fırsatı yakalamış oldu.

Enal yazılım çalışanlarına teşekkür ediyoruz, kendilerini Malatya Teknokent ailesinin bir ferdi olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.

Resim yok
2019-12-31 MALATYA TEKNKKENT'TE HİZMET SEKTÖRÜNE SAĞLANAN DEVLET DESTEKLERİ KONULU SEMİNER VERİLDİ.

T.C. Ticaret bakanlığı, serbest bölgeler yurtdışı yatırım ve hizmetler genel müdürlüğü kapsamınca Malatya Teknokent de gerçekleştirilen Hizmet sektörüne sağlanan devlet destekleri ve hususi damgalı pasaport uygulamaları konulu seminerimizi gerçekleştirdik.

Resim yok
2019-12-31 AVRUPA BİRLİĞİ ve KALKINMA AJANSI HİBE PROGRAMLARINA PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen CMDP projesi kapsamında 2 günlük AB proje hazırlama eğitimiz tamamlandı. Proje eğitimi AB Akademi tarafından verildi.

Proje eğitimine proje ortaklığı kurma potansiyeli olan ilimiz kurumlarından ekipler davet edildi. Proje yürütücüsü İnönü Üniversitesinden 3, Turgut Özal Üniversitelerinden 3, Fırat Kalkınma Ajansından 2, Malatya Teknokent’ten 4, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden ise 3 kişi katılım gösterdi. Eğitim çok verimli geçti.

Program İçeriği:

 • Adaylık döneminde Türkiye ye sağlanan mali yardımlar nelerdir?
 • Katılım öncesi AB mali yardımı
 • AB mali yardımları nasıl takip edilir?
 • Hangi kuruluşlara hangi konularda destek sağlanır?
 • Proje hazırlama tekniğine giriş
 • Proje kurgusu nasıl yapılır?
 • Grup çalışmaları
 • Planlama için hedef analizi
 • Planlama için strateji analizi
 • Genel hedef
 • Proje amacı
Resim yok
2019-12-29 Başlık : T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı genel müdürü Kökçam Ömer ile Gençlik Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan'in rehberliğinde Beydağı Gençlik Merkezinde açılacak Deneyap Teknoloji Atölyelerini gezdik.

T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı genel müdürü Kökçam Ömer Malatya'da açılacak Deneyap Teknoloji Atölyelerini, sınav başvurularını ve TEKNOFEST 2020 tanıtımını yaptı. 2020'de TEKNOFEST Gaziantep'de düzenlenecek.

Resim yok
2019-12-29 T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı genel müdürü Kökçam Ömer ile Gençlik Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan'in rehberliğinde Beydağı Gençlik Merkezinde açılacak Deneyap Teknoloji Atölyelerini gezdik.

T3 (Türkiye Teknoloji Takımı) Vakfı genel müdürü Kökçam Ömer Malatya'da açılacak Deneyap Teknoloji Atölyelerini, sınav başvurularını ve TEKNOFEST 2020 tanıtımını yaptı.

Resim yok
2019-12-15 Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Osman GÜDER Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetinde konuğumuz oluyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Osman GÜDER Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetinde konuğumuz oluyor. Teknokent firma temsilcilerimizle başkanımız Malatya'nın gelecek vizyonunu masaya yatıracak ve çözüm önerilerini istişare edecektir.

Resim yok
2019-12-13 JAVA KURSU TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

Malatya İş-Kur ile Malatya Teknokent danışmanlığında düzenlediğimiz 575 saatlik JAVA Full Stack Developer yazılım geliştirme kursumuzun HTML 5 , CSS 3 , js , jquery , bootstrap, responsive design, JAVA SE, SQL, VCS için HTML 5 konularını içeren ilk sınavını yaptık.

Kursun amacı Malatya Teknokentte kurulan yeni yazılım firmalarına kalifiye yetişmiş yazılım personeli yetiştirmekti. Hedefimiz başarıya ulaşıyor. Kurs da eğitim alan öğrencilerimizin bir kısmını firmalarımıza yerleştirmeye başladık.

Resim yok
2019-12-13 'Dijital Ben' Projesi eğitimi verildi.

Malatya Teknokent, Habitat Derneği ve GoDaddy tarafından yürütülen "Dijital Ben" Projesi kapsamında Pusula Ön Kuluçka Merkezimizde eğitimler verilmiştir.

Dijital Ben Projesi; girişimci ve kobilere kod yazmadan, online ortamda nasıl var olabileceklerini aktarmayı hedeflemektedir. Özellikle kadın girişimcilerin online bir varlığa sahip olmasını amaçlamaktadır. Online Varlığın öneminden ve dijital ortamda var olma sürecine de değinilen bu eğitime katılım sağlayan Pusula Ön Kuluçka üyesi girişimci adaylarımıza ve organizasyonu destekleyen kuruluşlara teşekkür ederiz.

Genç Girişimci adaylarımızı Pusula Ön Kuluçka Merkezimize davet ediyoruz.

Resim yok
2019-12-11 Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Mustafa Ünlü Teknoparkımızı ziyaret ettiler.


Büyükşehir Belediyemiz ile yapabileceğimiz ortak çalışmaları ve Belediye - Üniversite - Teknopark arasındaki iletişim ağını kurma konularını istişare ettik.

Resim yok
2019-11-24 "Fikri Sınai Mülkiyet Hakları" bilgilendirme etkinliğine tüm ilgililer davetlidir.


Malatya Teknokent ve Malatya TSO Eğitim Akademisi tarafından ilki düzenlenecek olan Fikri Sınai Mülkiyet Hakları (FSMH) temalı etkinliğimizde siz değerli akademisyenlerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Patent, Faydalı model, Marka tescil başta olmak üzere FSMH alanındaki birçok sorunuza cevap bulabileceğiniz etkinliğimizde FSMH uzmanları tarafından bilgilendirmeler yapılacaktır.

Etkinlik kapsamında FSMH sahipliğinin akademisyenlere faydaları, İnönü Üniversitesi Akademisyen ve Personeli için FSMH başvuru süreçleri, İnönü Üniversitesi tarafından verilen FSMH destekleri ve Malatya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi (M-TTO) tarafından sağlanan FSMH hizmetleri hakkında kapsamlı bilgilendirmeler yapılacaktır. 

Resim yok
2019-10-17 Üniversite- Sanayi işbirliği kapsamında 2. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Yasir Plastik Firmasını ziyaret ettik.

Üniversite- Sanayi işbirliği kapsamında 2. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Yasir Plastik firmasını ziyaret ederek yapılabilecek projeler ve işbirlikleri üzerine istişarelerde bulunduk.

YASİR PLASTİK

İthalat İhracat Sanayi Ltd. Şti. 1999 yılında tarımsal sulama sistemlerinin satışını yaparak  sektöre giriş yapmıştır. Firmamız 2002 yılında Malatya Yeni Sanayi Sitesinde PVC boru ek parçası imalatına başlamıştır.Bu konuda ciddi deneyimler kazandıktan sonra artan talep üzerine 2010 yılında Malatya 2 Organize Sanayi Bölgesinde plastik boru üretimine başlamıştır.İlk olarak 3000m² si kapalı 17000 m² alana sahip işletmede PVC basınçlı temiz su borusu üretimi ardından artan pazar payı ile baraber  sırasıyla AYPE(alçak yoğunluklu polietilen)tarımsal sulama borusu,derinkuyu sondaj borusu,HDPE 100(yüksek yoğunluklu polietilen 100) borusu, Mandallı yağmurlama borusu ile üretime devam etmiştir.Kazanılan güven ve  artan müşteri portföyü ile beraber kapasiteyi arttırmak ve yeni yatırımlar yapmak için 2016 yılı itibariyle 8000 m²si kapalı 36000 m² alana sahip fabrikaya  .üretimini taşımıştır.Kalite ve Güven polikasından  ödün vermeden 2018 yılı Ocak ayında HDPE 100 borusu üretiminde kapasite arttırarak 450mm çapa kadar üretimine başlanmıştır.Yeni ürün olarak KORUGE boru üretimine 2018 Ocak ayı itabiriyle 150mm çaptan 1000mm çapa kadar başlamıştır.

YASİR PLASTİK İthalat İhracat Sanayi Ltd. Şti değerli müşterileri ile beraber büyümeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecektir.

Resim yok
2019-10-02 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, GOSB TEKNOPARK ev sahipliğinde "7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı" na Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık.

Ülke genelindeki Teknoparklardan yaklaşık 160 katılımcı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Teknopark yöneticileri ve uzmanların da katılım sağladığı etkinliğin ilk 2 gününde eğitim sunumları, Teknoparkların iyi uygulama örnekleri, yuvarlak masa toplantıları yapılmış 3.gününde ise sosyal gezi organizasyonuna katılım sağlanmıştır.

Resim yok
2019-09-28 Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent EKER Malatya Teknokent'i ziyeret etti.

Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent genel müdürü Prof. Dr. Bülent EKER hocamızın Teknokent Yöneticiliği deneyimlerini dinledik. İki kurum arasında yaoılabilecek işbirliği konuları üzerine istişarelerde bulunduk.

Resim yok
2019-09-28 Çalık Denim'in davetli ile İnönü Üni. Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile ziyaret ettik.

Çalık Denim'in davetli ile İnönü Üni. Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile ziyaret ettik. Ziyaretde Ç.D. bünyesinde geliştirilen 150 metre uzunluğu, 13 metre yüksekliğindeki 14 bini aşkın rafa robotik sistemle depolama yapabilen otonom depo sistemini gezdik ve bilgi aldık. Sistem tam anlamıyla göz kamaştırdığı gibi yerli firma ile çalışılmış olması gurur sebebimiz oldu.
Sistemi sorun yaşamadan yabancı firmaya kurdurmak varken genel direktör Serhat Karaduman'ın ekibinin taşın altina elini koyarak daha önce bu çapta proje yapmayan bir firma ile birlikte sistemi geliştirmişler. Sistemin bazı kısımlarını firma deneyemleyemediği için Çalık Denim Ar-Ge ekibi tarafından tasarlanmış. Sistem nerede ise yabancı eşleniğinin 5'de 1 fiyatına üretildiği gibi proje sayesinde işi yapan firma ciddi bir büyüme yaşamış. Hatta firma içinden birkaç büyuk firma daha türemiş. Bu sayede yurt dışına ödeyeceğimiz paranın 5'de birini yurt içine ödeyerek hem ithalat azaltılmış, hem daha az para harcanmış, hem de ateşden gömlek giyip yerli firmaya şans vererek onu da bu konuda tecrübelendirmiş oldular. Bizim ülke olarak Calik Denim gibi firmalara ve ondaki zihniyetteki yöneticilere ihtiyacı var.
 

Resim yok
2019-09-19 Malatya Teknoknet olarak Üniversite Sanayi İşbirliğini geliştirme amacıyla KÜSİ ekibimizle Rota Tekstili ziyaret ettik.

Universite Sanayi İşbirliğini geliştirme amacıyla KÜSİ ekibimizle Rota Tekstili ziyaret ettik. İşletmeyi gezerek tespitlerde bulunduk. Ortak projeler ve etkinlikler geliştirme ve ÜSİ fsaliyetleri yürutme konusunda mutabık kaldık.

Firma sahiplerinden Osman Yurdakul'a bu konu başlıklarındaki çalışma isteği ve sınırsız desteği nedeni ile teşekkür ederiz.

Resim yok
2019-09-19 Malatya TSO yetkilileri Mesut Özdemir, Özcan bey ve İŞGEM Müdürü Necip bey ile İŞGEM Malatya Teknokent işbirliği konusunda istişare ettik.

Malatya TSO yetkilileri Mesut Özdemir, Özcan bey ve İŞGEM Müdürü Necip bey ile İŞGEM Malatya Teknokent işbirliği konusunda istişare ettik.
Malatya'ya fayda sağlayacak önemli konuları görüştük.

Resim yok
2019-09-19 TOBB Malatya Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleri Malatya Teknokent ve Pusula Ön Kuluçka Merkezimizi ziyaret ettiler.

TOBB Malatya Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleri Malatya Teknokent ve Pusula Ön Kuluçka Merkezimizi ziyaret ettiler.
Üniversite, Pusula Girişimcilik/ÖKM, Malatya Teknopark işbirliklerimizi istişare ettik.

Resim yok
2019-07-26 Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Taiwan Bilim Park ını ziyaret ettik.

Dunyanin en önde gelen girişimcilik ve inovasyon merkezlerini ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapmak, girişimcilerimize yeni ufuklar sunmak için Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Taiwan Bilim Park ını ziyaret ettik.

Resim yok
2019-07-25  Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Hong Kong Teknoloji ve Bilim Üniversitesini ziyaret ettik.

Dunyanin en önde gelen girişimcilik ve inovasyon merkezlerini ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapmak, girişimcilerimize yeni ufuklar sunmak için Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Hong Kong Teknoloji ve Bilim Üniversitesini ziyaret ettik.

Resim yok
2019-07-24 Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi ni ziyaret ettik.

Dunyanin en önde gelen girişimcilik ve inovasyon merkezlerini ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapmak, girişimcilerimize yeni ufuklar sunmak için Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi ni ziyaret ettik.

Resim yok
2019-07-21 Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Kuala Lumpurda ki Malezya Teknopark ı ziyeret ettik.

Dunyanin en önde gelen girişimcilik ve inovasyon merkezlerini ziyaret ederek ikili anlaşmalar yapmak, girişimcilerimize yeni ufuklar sunmak için Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi olarak Kuala Lumpurda ki Malezya Teknopark'ı ziyeret ettik.

Resim yok
2019-07-16 TSE Marmara Eğitim Müdürü Hidayet Şahin ve TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ve kadim dostum Can Karaçam Teknokentimizi ziyaret etti.

TSE Marmara Eğitim Müdürü Hidayet Şahin ve TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ve kadim dostum Can Karaçam Teknokentimizi ziyaret etti. Teknokentimize kazandırmak istediğimiz kalite standartlarını ve yol haritasını istişare ettik.

Resim yok
2019-06-17 Malatya İş-Kur ile Malatya Teknokent danışmanlığında düzenlediğiz 575 saatlik JAVA Full Stack Developer yazılım geliştirme kursumuzun html5 , css3 , js , jquery , bootstrap, responsive design, JAVA SE, SQL, VCS için HTML 5 konularını içeren ilk sınavını yaptık.


Kursun amacı Malatya Teknokentte kurulan yeni yazılım firmalarına kalifiye yetişmiş yazılım personeli yetiştirmekti. Hedefimiz başarıya ulaşıyor. Kursda eğitim alan öğrencilerimizin bir kısmını firmalarımıza yerleştirmeye başladık.

Resim yok
2019-06-17 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Malatya 2. Koordinasyon ve İş Birliğ Toplantısı'na Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Resim yok
2019-05-15 PUSULA ÖN KULUÇKA MERKEZİ MELEK YATIRIMCILARI İLE GİRİŞİMCİLERİNİN PROJELERİNE YATIRIM İMKANI SAĞLIYOR..

PUSULA ÖN KULUÇKA MERKEZİ MELEK YATIRIMCILARI İLE GİRİŞİMCİLERİNİN PROJELERİNE YATIRIM İMKANI SAĞLIYOR..

Genç girişimcilerimiz; Malatya Teknokent Pusula ÖKM ve Şampiyonlar A.Ş. işbirliginde düzenlenen Mini Proje Pazarı'na davetlisiniz.

Pusula ÖKM girişimcileri etkinliğe katılarak;

Büyüme potansiyeline sahip iş fikirlerinin Şampiyonlar A.Ş. tarafından yatırım almasını sağlayabilecek,

Birçok sektörde faaliyet gösteren Şampiyonlar A.Ş.'nin tecrübe ve networkünden yararlanabilecek,

Yeni bağlantılar kurarak girişimlerini daha da geliştirme ve tanıtma fırsatı yakalayabilecektir.

NOT: Başvurularda Pusula ÖKM'ye üye olma şartı aranmaktadır. MPP'ye katılmak isteyen girişimciler Teknokente gelerek ÖKM'ye üye olmalarını rica ederiz.

başvuru için : https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeROA2PCmGazD.../viewform

Resim yok
2019-05-14 BİLGİSAYAR MÜH. BİTİRME PROJELERİ SERGİMİZE DAVETLİSİNİZ.

Genç girişimci yetiştirmeyi misyon edinen Pusula Ön Kuluçka Merkezi bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin bitirme projelerini sizlerle buluşturuyor.

Sergimizde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

Resim yok
2019-04-26 Başakşehir Living Lab ve Robot Sepeti işbirliğinde Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Başakşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Steam Cup Yarışması’nın Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinliğine ev sahipliği yaptı. 300’den fazla katılımcı ve 100’ün üzerinde takımın yer aldığı etkinlik, 12 farklı kategoride nefes kesen robot yarışlarına sahne oldu.

Başakşehir Living Lab ve Robot Sepeti işbirliğinde Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda düzenlenen etkinliğe; Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, yarışmacılar ve aileleri katıldı. Bu güzel organizasyonda Malatya Teknokent olarak bizde yerimizi aldık.

Resim yok
2019-04-19 Çalık Denim Mini Tekno Pazar Etkinliğine Davetlisiniz.

Kıymetli Bilim İnsanı,

Malatya Teknokent/ Malatya TTO ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği) temsilciliği Malatya 1. OSB Çalık Denim ev sahipliğinde “Mini Tekno Pazar” (MTP) etkinliği düzenleyecektir. Malatya Teknokent tarafından geliştirilen ve organize edilen Mini tekno pazar; bir işletmenin çalışmak istediği projelerin üniversitelerin ilgili akademisyenlerine tanıtıldığı, birlikte istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Mini tekno pazarların hedefi; ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

MTP projeleri; Ar-Ge nitelikli projeler, süreç iyileştirme, işletme problemlerini giderme, maliyet azaltıcı, verimliliği azaltıcı ürün veya hizmet geliştirme endüstriyel tasarım veya sanatsal tasarım gibi birçok başlığı içerebilir.

MTP’lar firmaların bünyesinde düzenlenmektedir. İlgili akademisyenlerimiz firma ile çalışma konusunda mutabakata vardıklarında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile süreç başlatılacak, tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilecektir. İsteyen akademisyenlerimiz ekibi ile projeye dahil olabilecek ve yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin tez çalışmalarını projeler üzerinden yürütebilecektir.

Bu bağlamda; denim üretim sektöründe yer alan Çalık Denim’in sektör sorunlarını, deneyimlerini ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile paylaşacağı ve işbirliği olanakları için bir araya geleceğiniz Üniversite- Sanayi İşbirliği MTP’ı Malatya Teknokent/Malatya TTO koordinatörlüğünde düzenlenecektir. MTP neticesinde kurulacak olan Üniversite- Sanayi İşbirlikleri ile proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.  Bu projeler ile kurulacak olan üniversite- sanayi işbirliklerinde sizde akademik olarak yer almak ve değerli çalışmalarınızla katkı sağlamak üzere çalıştaya davetlisiniz.

Firmanın MTP ile planladığı çalışma alanları;

 . Proses Iyilestirme/Geliştirme

.  Makina Prototip Tasarım 

. Yenilikçi Ürün 

. Yeni Teknoloji Uyarlama

. Çevre/Yakıt Teknolojileri

. Ergonomi Calismalari

Bunlarla uyumlu olacak şekilde;

-Makina Mühendisliği 

-Kimya Bölümü

-Kimya Mühendisliği 

-Elektrik-Elektronik Mühendisliği

-Çevre Mühendisliği 

-Malzeme Mühendisliği 

-Bilgisayar Mühendisliği 

-ve uygun olabileceği düşünülen başka bölümlerden akademisyenler katılım sağlayabilirler.

 

ÇALIK DENİM KURUMSAL PROFİL:

Çalık Grubu’nun ilk şirketi olan ve 1987 yılında kurulan Çalık Denim bugün dünyanın ilk 10 premium denim üreticisi arasında yer almaktadır. Güçlü AR-GE merkezinde geliştirdiği inovatif yaklaşımlarla özgün denim koleksiyonları tasarlayan şirket, H&M, Zara, Topshop, River Island gibi dünyanın lider giyim firmalarına hizmet vermektedir. Çalık Denim 2020 senesinde üretim kapasitesini 60 milyon metreye çıkarmayı hedeflemektedir. Firma ile ilgili detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://calikdenim.com/

Çalıştay 20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da, 1. Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: 6

44900 Yeşilyurt, Malatya / TÜRKİYE adresinde Çalık Denim Toplantı salonunda düzenlenecektir. Şehir dışından katılacak hocalarımız için araçla otogardan karşılama yapılacaktır. Şehir dışından katılacak olan hocalarımızın bizimle iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.

 

Çalıştaya katılım durumunuzu bildirmek üzere formu doldurmanız arz olunur.

Saygılarımızla,

Malatya TTO

 

Katılım Formu İçin Tıklayınız

Çalıştayın Düzenleneceği Adres:

1. Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: 6

44900 Yeşilyurt, Malatya / TÜRKİYE

 Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Özge ÖZTÜRK

Cep: 0 507 402 55 71

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş.  Santral 

Tel: 0 422 290 44 44

Resim yok
2019-04-18 İlköğretim öğrencilerinin Malatya Teknoknet ve PUSULA Ön Kuluçka Merkezi ziyeret ettiler.

İlköğretim öğrencilerine Malatya Teknoknet Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Fatih Kocamaz ve TTO Ekibi Malatya Teknoknet ve PUSULA Ön Kuluçka Merkezi hakkında bilgi verdiler. Program sonunda öğrencilerin sorularına cevap veren yetkililer öğrencilerin özellikle PUSULA Ön Kuluçka Merkezinden nasıl faydalanacaklarını anlattılar.

Resim yok
2019-04-17 Pusula Ön Kuluçka Merkezi ilk meyvelerini vermeye başladı.

TECHNOFARM FİNALDE

Pusula Ön Kulucka merkezimizin desteklediği ilk ekiplerinden TECHNOFARM ekibi TÜSİADın düzenlediği "Bu Gençlikte iş var!" projesinde ilk önce 120 proje içinden yarı finale kalma başarısı gösterdi.Yarı finalde Ünlü & Co Finansal Hizmetler YK üyesi Sebnem Kolyoncuoğlu Ünlü'nün rehberliğinde finale hazırlandı.

Ve girişimcilerimiz 12 proje içinden ilk 5 e girerek FİNALE yükselme başarısı gösterdi..
Ekibimize finalde başarılar dileriz.

Resim yok
2019-04-10 6. Teknoloji Geliştirme Bölgesi Koordinasyon Toplantısına Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık.

Teknoloji Geliştirme Bölgesi Koordinasyon Toplantılarının 6.’sı,  11-14 Nisan 2016 tarihleri arasında Samsun Teknopark’ın ev sahipliğinde Sheraton Grand Samsun Otel’de gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK, KOSGEB, DMO, Türk Patent ve Marka Kurumu ile Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsünden gelen yetkililerce çeşitli konularda sunumlar yapıldı.

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde rehberlik odaklı denetim çalışmaları, TÜBİTAK destekleri ve girişim sermayesi destek programı, Mali Uygulamalar, URGE ve HİSER destekler, KOSGEB yeni vizyonu ve yeni destekler, Tekno Katalog Platformu, Sınaî Mülkiyet Hakları, Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde Kurumsallaşma ve İyi TGB Uygulamaları gibi konuların ele alındığı toplantılar, son gün düzenlenen sosyal programlarla sona erdi.

 

Resim yok
2019-04-10 PUSULA ÖN KULUÇKA MERKEZİ GİRİŞİMCİ ADAYI EKİBİMİZ, İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PROJE VE İNOVASYON TOPLULUĞU ÖĞRENCİLERİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE YARI FİNALE KALDI.

Malatya Teknokent Pusula Ön Kuluçka Merkezi girişimci adaylarından bir başarı daha. İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri, Proje ve İnovasyon Topluluğu üyeleri Metehan Şaşmaz ve Mustafa Doğan “TÜRK-İnnodent” isimli proje fikri ile Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Yıldızlı Projeler” yarışmasında lisans alanında finale kalan 7 ekip arasında yer aldı. 

PUSULA Ön Kuluçka olarak bu sürecin sonuna kadar ekibe tam destek sağladık.

Resim yok
2019-03-29 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile TÜBİTAK destekleri seminerinde bir araya geldik.

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yönelik Malatya Teknokloji Transfer Ofisi Uzman Özge Öztürk'ün verdiği TÜBİTAK destekleri semineri ile bir araya geldik.    

Malatya Teknokent olarak projeler konusunda bilgilendirmediğimiz öğrenci kalmaması için TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG projelerini üniversite içinde seminerlerle anlatıyoruz.
Projeler Tekno girişimci olmak isteyen öğrencilerimiz için başlangıç desteği olacaktır. Proje yazma ve uygulama konularında da ciddi bir tecrübe edinmelerine vesile olacaktır. Bununla birlikte teknokentimiz ile alınacak BİGG (150.000 ₺ hibe) desteğininde ön hazırlığını oluşturacaktır.

Seminerde proje yapmak isteyen öğrenciler belirlenip Malatya Teknokentteki proje ve eğitim departmanı tarafından yönlendirilmiştir. Projelerini doğru şekilde yazmaları için Malatya TTO tarafından süreçte takip edileceklerdir.

Resim yok
2019-03-28 MALATYA TEKNOKENT - BENCEİYİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MİNİ TEKNO PAZARI

MALATYA TEKNOKENT – BENCEİYİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MİNİ TEKNO PAZAR:

Malatya Teknokent/ Malatya TTO ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği) temsilciliği, Benceiyi Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. Malatya Teknokentin ev sahipliğinde “Mini Tekno Pazar” (MTP) etkinliği düzenleyecektir. Malatya Teknokent tarafından geliştirilen ve organize edilen MTP; bir işletmenin çalışmak istediği projelerin üniversitelerin ilgili akademisyenlerine tanıtıldığı, birlikte istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. MTP'in hedefi; ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

MTP projeleri; Ar-Ge nitelikli projeler, süreç iyileştirme, işletme problemlerini giderme, maliyet azaltıcı, verimliliği azaltıcı ürün veya hizmet geliştirme endüstriyel tasarım veya sanatsal tasarım gibi birçok başlığı içerebilir.

MTP’lar firmaların bünyesinde düzenlenmektedir. İlgili akademisyenlerimiz firma ile çalışma konusunda mutabakata vardıklarında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile süreç başlatılacak, tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilecektir. İsteyen akademisyenlerimiz ekibi ile projeye dahil olabilecek ve yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin tez çalışmalarını projeler üzerinden yürütebilecektir.

 

Bu bağlamda; üretim sektöründe yer alan Benceiyi Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti’nin sektör sorunlarını, deneyimlerini ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile paylaşacağı ve işbirliği olanakları için bir araya geleceğiniz Üniversite- Sanayi İşbirliği MTP’ı Malatya Teknokent/Malatya TTO koordinatörlüğünde düzenlenecektir. MTP’da detayları anlatılacak olan proje fikirlerinin özetleri ekte incelemeniz için tarafınıza sunulmuştur. MTP neticesinde kurulacak olan Üniversite- Sanayi İşbirlikleri ile proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.  Bu projeler ile kurulacak olan üniversite- sanayi işbirliklerinde sizde akademik olarak yer almak ve değerli çalışmalarınızla katkı sağlamak üzere çalıştaya davetlisiniz.

BENCEİYİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ KURUMSAL PROFİL:

Üretim faaliyetine 2006 Yılında başlayan Benceiyi Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti., 4500 metrekarelik üretim alanıyla ABS valiz, PVC kaplamalı ABS valiz, Projeksiyon Perdesi, TV Askı Aparatları ve Grup Priz üretimi yapmaktadır.  Firma ürettiği ürün gruplarında Türkiye'nin en önemli zincir marketleri, giyim mağazaları ve toptan satış noktaları ile bir tedarikçiden ileri çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Ayrıca Dünya’nın çeşitli ülkelerine ihracat yaparak Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. Firma; ileriye dönük pozitif bakış açısı ile Kaliteli, Yenilikçi, Farklı ürünler üreten, Teknolojik gelişmelere ilgili Uzman kadrosu ile sektörün en iyileri arasındadır.

Firma  ile ilgili detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.benceiyi.com/

Çalıştay 29 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00’de, Malatya Teknokent’te PUSULA Önkuluçka Toplantı salonunda düzenlenecektir. Şehir dışından katılacak hocalarımız için araçla otogardan karşılama yapılacaktır. Şehir dışından katılacak olan hocalarımızın bizimle iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.

 

Çalıştaya katılım durumunuzu bildirmek üzere formu doldurmanız arz olunur. Katılım Formu İçin Tıklayınız

Saygılarımızla.

Malatya TTO

 

Çalıştayın Düzenleneceği Adres:

Malatya Teknokent

(İnönü Üniversitesi Karşısı)

Bulgurlu Mah. Kanyon Cad. No:89

B1/4 Battalgazi/Malatya

 

Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Özge ÖZTÜRK

Cep: 0 507 402 55 71

Tel: 0 422 290 44 44

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş.

Resim yok
2019-03-26 MALATYA TEKNOKENT – KOSGEB İL MÜDÜRLÜĞÜ KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI TANITIM TOPLANTISI

KOSGEB tarafından yazılım, akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ projelerine yönelik büyük destek sağlayan “KOBİ Gelişim Destek Programı” tanıtım toplantısına davetlisiniz. “Proje başvurusu nasıl yapmalıyım? Nelere dikkat etmeliyim? Hangi tip projeler kapsam dahilinde? Hangi kalemlerde, ne oranda destek alabiliriz? Destek oranlar ve miktarı nedir?” gibi bir çok soruda en yetkili ağızdan bilgi alabileceksiniz. 
 

Tüm firma yetkililerimizi ve konuya ilgi duyan girişimci, akademisyen ve misafirlerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Resim yok
2019-03-19 Malatya Teknokent, *SoftTech birlikteliği ile "Yetenek Kuşağı" etkinlikleri kapsamında kariyer günü düzenliyor.

Malatya Teknokent, *SoftTech birlikteliği ile "Yetenek Kuşağı" etkinlikleri kapsamında kariyer günü düzenliyor. Kariyer gününde SoftTech firması yetkilileri firmayı ve faaliyetlerini, kariyer geliştirme olanaklarını ve ilgili öğrenciler ile personel yetiştirme programlarını konuşacak.

Başta bilgisayar mühendisliği öğrencileri olmak üzere tüm ilgili arkadaşlarımızı SoftTech ile tanışmaya davet ediyoruz.

Bilgi için:

https://softtech.com.tr/yetenek-kusagi/

*SOFTTECH Kimdir?:

2006 yılından bu yana İstanbul, Ankara ve San Francisco’da bulunan ofislerinde toplam 8 farklı lokasyonda, 1000’den fazla kişiden oluşan profesyonel kadrosuyla Türkiye’nin yerli sermayeli bankacılık ve finans sektöründeki tecrübeli en büyük yazılım şirketidir.

Resim yok
2019-03-18 Malatya Teknokent KOBETSU Danışmanlık firmamızın sahibi Doç. Dr. Mustafa Yücel tarafından verilecek olan "Sürdürülebilir Yaşam İçin KAZIEN* yolu" konulu seminere davetlisiniz.

*KAIZEN FELSEFESI

Nedir Kaizen, Ne Gibi Faydalar Sağlar?
Sürekli iyileştirme olarak adlandırılan Kaizen hayatımızın her an ında karşımıza çıkmaktadır. Kaizen herkesi, her olayı, her anı kapsayan, sürekli daha iyiye ulaşmayı hedefleyen bir iyileştirme tekniğidir.

Kaizen prosese öncelik verir. Günlük yaşantımızda bir çok problemle, bir çok karmaşık olayla veya işlerle karşılaşmaktayız. Karşılaştığımız bu gibi durumlarda her şeyi tartışmaya açmalı ve iyileştirme için yollar aramalıyız. Örneğin bir çalışma masası sadece dayanıklılık özelliğine göre tasarlanmıştır. Durup düşünülür bu masa tasarlanılırken ne gibi özellikler eklenebilir, ne nasıl yapılsa daha iyi, kullanışlı olur, müşteri daha fazla nasıl etkilenebilir gibi soruları tasarım aşamasında cevaplamaya, geliştirmeye çalışmak asıl hedef olmalıdır. Örnekler her alana göre değişebilir yine bir örnek üzerinde incelenecek olunursa ders çalışma konusu hakkında hangi yöntem kullanılmalı, dinleyerek mi, izleyerek mi, okuyarak mı çalışılmalı, hangi yöntemler harmanlanıp kullanılabilir veya bu yöntemleri kullanırken hangi araçlardan yararlanılabilir, bu yöntemler nasıl geliştirilebilir şeklinde düşüncelerimiz olmalıdır. Yani gelişim sürekli ve sınırsızdır dolayısıyla Kaizen bir felsefeyi, yaşam biçimini temsil etmektedir. 

Resim yok
2019-03-16 Malatya Ekonomi Raporu Çalıştayına Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık. Resim yok
2019-03-14 Ortaöğretim öğrencilerinin Malatya Teknoknet ve PUSULA Ön Kuluçka Merkezi ziyeretinden kareler.

 

Resim yok
2019-03-13 İş fikri/ projesi olan herkes seminerimize davetlidir.

Malatya Teknokent ve Malatya TTO tarafından organize edilen "TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG Destek Programları Bilgilendirme Semineri" 14 Mart 2019 Perşembe günü saat 11.00'de İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 4'de yapılacaktır. İlgili herkes seminerimize davetlidir.

Resim yok
2019-03-13 İlköğretim öğrencilerinin Malatya Teknoknet ve PUSULA Ön Kuluçka Merkezi ziyeretinden kareler.

 

Resim yok
2019-03-13 İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG Projeleri Bilgilendirme Seminerindeyiz.

 

Resim yok
2019-03-08 İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri ile bir araya geldik.

Teoman Karadağ hocamızın daveti uzerine Elektrik-Elektronik Müh. 4. Sınıf öğrencileri ile bir araya geldik. Malatya Teknokent, PUSULA Girişimcilik Merkezi, PUSULA Ön Kuluçka Merkezi ve genç girişimcilik hakkında guzel bir söyleşi yaptık. Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hikmet Sis hocamızda aramızdaydı.
Dekanımız, hocamız ve öğrencilere teşekkür ederiz.

Resim yok
2019-02-07 Malatya 2. OSB'nin en büyük işletmelerinden Özak ( Kübra) Tekstili KÜSİ ekibi olarak ziyaret ettik.


Ziyarette ÜSİ faaliyetleri, Ar-Ge Merkezi ve Ar-Ge merkezi faaliyetlerinin önemi uzerine uzun süreli bir istişare gerçekleştirdik. Firmamızın Ar-Ge merkezi kurma alt yapı ve yeterliliğine sahip olduğunu gördük.
Firmamız Ar-Ge Merkezi kurma çalışmalarına başlama kararı aldı.

Resim yok
2019-02-07 Malatya Ziraat Bankası Müdürü Merhem Özçaban Malatya Teknokent firmalarına yönelik finansal destekleri anlattı. Resim yok
2019-01-17 Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin düzenlemiş olduğu "Reel Sektör ve Finans Sektörü Dialog Güçlendirme" toplantısına Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık. Resim yok
2019-01-15 Malatya 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı'na katıldık. Resim yok
2019-01-08 MALATYA'da YALIN ÜRETİM UYGULAMASI: ÖZDALLAR AYAKKABI MODELİ SEMİNERİNE DAVETLİSİNİZ.

MALATYA'da YALIN ÜRETİM UYGULAMASI:
ÖZDALLAR AYAKKABI MODELİ

Malatya Teknokent’in ÜSİ (Üniversite Sanayi İşbirliği) çalışmaları meyve vermeye başlıyor. Malatya Teknokent TTO, TSO ve KÜSİ il temsilciliği, ilimizde ilk yalın üretim uygulama örneğinin anlatılacağı “Yalın ile israfı yok et, rekabet de önde ol..” sloganlı seminerimize sizleri davet ediyor. Seminerde yalın üretimi uygulamaya başlayan Öz Dallar firması yetkilisi Selahattin Kalı aşağıdaki sorulara cevap verecektir. Yalın üretimde uzman Doç. Dr. Mustafa Yücel, yalın üretimin akademik, teknik ve saha uygulamalarını, Dr. Öğr. Üy. A. Fatih Kocamaz ise Malatya Teknokent’in ÜSİ faaliyetleri ve önemini anlatacaktır.
Seminerimiz 9 Ocak Çarşamba günü TSO konferans salonunda gerçekleşecektir. iş adamları ve sanayi işbirliği olan yalın üretim destekçisi herkesi seminerimize bekliyoruz.
“-Yalın üretime nasıl ve neden başladık, nasıl uyguladık?
-Müşteriye değer katmayan maliyetleri nasıl yok ederiz?
-Tüm çalışanlarda ekip ruhunu ve aidiyet duygusunu nasıl oluştururuz?
-Özdallar ( Marcomen) ayakkabıda yalın üretim sürecin sağlamış olduğu faydalar nelerdir?
-Üniversite ve Sanayi birlikteliğinin önemi ve faydaları nedir?

Resim yok
2018-12-31 Malatya Milletvekili Bülent Tüfekçi'nin Malatya Teknokent ziyeretinden kareler..

 

Resim yok
2018-12-28 Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi "Malatya Teknokent Sohbetleri" kapsamında Teknokentimizin konuğu olacaktır.

64. 65. ve 66. hükümet dönemi Gümrük ve Ticaret Bakanı, 67. hükümet dönemi Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi "Malatya Teknokent Sohbetleri" kapsamında Teknokentimizin konuğu olacaktır. Milletvekilimiz firmaları yerinde ziyaret edecek ve sonrasında yapılan toplantıda firma temsilcileri ile istişare edecektir.

Resim yok
2018-12-21 Kamu- Üniversite- Sanayi işbirliğini artırmak amacıyla yapılan firma ziyaretleri kapsamında Fırat Entegreyi ziyaret ettik. KÜSİ Çalışma Grubumuz ile gerçekleştirdiğimiz bu ziyeret ile firma yetkilileri ile olası projeler üzerine istişerelerde bulunduk. Resim yok
2018-12-11 Savunma Sanayi Başkanlıgının kurduğu Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Gürsoy beyi ve ekibini Teknomentimizde ağırladık.

Savunma Sanayi Başkanlıgının kurduğu Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Gürsoy beyi ve ekibini Teknomentimizde ağırladık. Ziyaretde Malatya TSO'yu temsilen Teknokent Başkan Yardımcımız Mesut Özdemir de hazır bulundu.

Birlikte Malatya'daki Savunma Sanayi yapılanmasını istişare ettik.

Resim yok
2018-12-11 İlimizin en büyük işletlerinden olan ILSAN Tekstil A.Ş. yonetim kurulu üyeleri Fatih Ilıcak, Sadullah Ilıcak ve Salim Ilıcak ve Ar-Ge Müdürü Ayşegül hanım ziyarete geldiler.

İlimizin en büyük işletlerinden olan ILSAN Tekstil A.Ş. yonetim kurulu üyeleri Fatih Ilıcak, Sadullah Ilıcak ve Salim Ilıcak ve Ar-Ge Müdürü Ayşegül hanım ziyarete geldiler.

Ziyaretde Teknokent ve ILSAN birlikteliği konuşuldu. Ayrıca, inşallah ilimiz ILSAN ile 3. Ar-Ge merkezine çok yakın bir zamanda kavuşmuş olacak.

Resim yok
2018-12-04 EVAM KARİYER GÜNÜNE DAVETLİSİNİZ.

Malatya Teknokent, Malatya Teknoloji Transfer Ofisi KÜSİ il temsilciliği organizasyonu ile Veri Analitiği alanında sektörün en büyüğü olan EVAM firmasını öğrencilerimizle buluşturuyoruz.

Buluşma kapsamında staj – burs imkanları, kariyer planlamaları gibi konular gündeme gelecektir. Ayrıca EVAM’ı Malatya Teknokente kazandırmak için görüşmeler yapılacaktır.

Kariyer günümüze tüm öğrencilerimiz davetlidir.

EVAM Kimdir?

EVAM Başta istanbul olmak üzere 4 ülkede faaliyet sürdürmektedir.

EVAM, gerçek zamanlı “Streaming Analytics” alanın öncü firmasıdır. EVAM, kurumsal kullanıcı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş yeni nesil bir platformdur.

EVAM, büyük veri dönüşümüne maruz kalan işletmelerin iş zorluklarına cevap vermek için geliştirilen ilk kapsamlı Akış Analizi Platformudur. Platform, işletmelerin öngörülerin ötesine geçmesini ve onlara gerçek zamanlı olarak harekete geçme kabiliyetini kazandırmasını sağlamaktadır.

EVAM, toplam sayıları 18.000.000’u aşan müşteri kitlesine sahiptir. Bilgisayar Bilimleri alanında, IoT (Internet of the Things) ve Makine Öğrenmesi gibi en güngel konularda çalışmaktadır.

Resim yok
2018-11-26 İnönü Üniversitesi, Malatya TSO, Malatya Teknokent/ TTO, ve KÜSİ İl temsilciliği birlikteliği ile ilimiz OSB işletmelerine yönelik Yalın Uretim tekniklerinin anlatılacağı seminere davetlisiniz.

İnönü Üniversitesi, Malatya TSO, Teknokent, TTO, ve KÜSİ İl temsilciliği birlikteliği ile ilimiz OSB işletmelerine yönelik Yalın Uretim tekniklerinin anlatılacağı seminer düzenlenecektir. Yalın Üretim tekniklerini işletmelerinde çok küçük değişikliklerle yüksek oranda verimlilik ve karlılık artışına sebep olan önemli bir tekniktir.
İlgi duyan herkesi seminerimize bekliyoruz.

Resim yok
2018-11-26 “Sağlık Hizmetlerinde Yalın Düşünce” seminerine davetlisiniz.

Malatya Teknokent, Teknoloji Transfer Ofisi ve KÜSİ il temsilciliği güncel ve önemli konularda üniversitemiz akademisyenlerini bilgilendirme seminer ve konferansları düzenlemeye devam ediyor. Bu bağlamda M-TSO’nun katkıları ile düzenlenen “Sağlık Hizmetlerinde Yalın Düşünce” seminerini duzenlenecektir.
Seminerin amacı; yalın felsefenin, temel yalın tekniklerin, yalın yönetim sisteminin ne olduğu ve nasıl hayata geçirilebileceğine yönelik temel bilgi sağlamak ve yalın düşüncenin sağlık kuruluşlarına ne tür katkılar sağlayabileceğini dünyadaki ve Türkiye’deki iyi uygulama örnekleri eşliğinde katılımcılar ile paylaşmaktır.
Seminer konuşmacısı “Yalın Hastane” konusunda çok büyük tecrübeleri olan Prof. Dr. M. Ayberk Kurt’dur. Uludağ Üniversitesi hastanesinde konu ile ilgili önemli çalışmalar yapan sayın Kurt, akademik personelimize bilgi ve tecrübelerini aktarmak üzere aramızda bulunacaktır.
Ayrıca seminerde Yalın Enstitüsü Başkanı Yalçın İpbüken ve Yalın Enstitü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akgül’de aramızda bulunacak ve yine sizlerle konu ile ilgili tecrübelerini paylaşacaklardır. 

Resim yok
2018-11-19 İŞ DÜNYASINA YÖNELİK PATENT BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

İŞ DÜNYASINA YÖNELİK PATENT BİLGİLENDİRME SEMİNERİ:

Malatya TSO, Malatya Teknokent, TTO ve KÜSİ İltemsilciliği isbirligi ile Fikri Sinai Mülkiyet Haklari konusunda yeni bir gelecek vizyonu ciziyor.

PATENT, MARKA, TASARIM TESCILI konusundaki Malatya TTO başvuru süreçlerinin ve devlet desteklerinin anlatilacagi seminerimize tüm iş dünyası ve ilgi duyan herkes davetlidir.

20 Kasim 2018 Saat:14:00 TSO 5.kat 15 Temmuz Toplanti Salonu

Resim yok
2018-11-12 Yıldız Teknopark tarafından Malatya Teknokent/ TTO personeline eğitim verildi.

Yıldız Teknokent ile başlattığımız işbirliği ilk meyvesini veriyor. Yıldız Teknokent 2 gün yoğunlaştırılmış eğitim verdi.

Resim yok
2018-11-10 "Fikrinizi Uçuruyoruz" Sloganıyla başlayan Start-up Weekend Malatya Etkinliğinden Kareler.

 

Resim yok
2018-11-10 Start-up Weekend Etkinliğinden Kareler..

 

Resim yok
2018-11-10 Start-up Weekend Malatya etkinliğimizde proje sunumları yapılıyor.

 

Resim yok
2018-11-10 Start-up Weekend Etkinliğimiz Tamamlandı. Dereceye giren ekiplere ödülleri verildi. Tüm ekiplerimizi PUSULA Ön Kuluçka Merkezine iş fikirlerini geliştirmek üzere davet ettik.

 

Resim yok
2018-11-08 Malatya Teknokent'ti ziyarete gelen üniversite öğrencilerimize inovasyon ve girişimcilik konulu seminer verdik.

En az 150 Karakter giriniz.

Resim yok
2018-11-08 Malatya Teknokent'ti ziyarete gelen üniversite öğrencilerimize inovasyon ve girişimcilik konulu seminer verdik. Resim yok
2018-11-08 İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY Start-up weekend açılış konuşmasını yaptı. Resim yok
2018-11-07 "TÜBİTAK ARDEB Destekleme Programlarındaki Güncellemeler" konulu bir seminere tüm ilgilileri bekleriz.

Malatya TTO, Malatya KÜSİ İl temsilciliği ve Malatya Teknokentin organize ettiği, Tübitak ARDEB kurulu üyesi Prof. Dr. İsmail ÖZDEMİR'in sunumu ile "TÜBİTAK ARDEB Destekleme Programlarındaki Güncellemeler" konulu bir seminer duzenlenecektir. Tüm akademisyen ve ilgilileri bekleriz..

Resim yok
2018-10-25 MALATYA TEKNOKENT EKİBİNİN MAKSAN A.Ş.'YE AR-GE MERKEZİ HAYIRLI OLSUN ZİYERETİ.

Malatya Teknokent, Malatya Teknoloji Transfer Ofisi ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) temsilciliği ve il Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğünün 2 yıllık koordineli çalışmaları meyvesini vermeye başladı.

Düzenlediğimiz birçok etkinlik, ziyaret, bilgilendirme seminerleri sonucunda ilimiz 2. Ar-Ge merkezine kavuştu.

İlimizim büyük işletmelerinden MAKSAN A.Ş Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı.

Kendilerini tebrik ediyoruz. Ar-Ge merkezi olma potansiyeli taşıdığını tespit ettiğimiz ve yakından ilgilendiğimiz birçok işletmemiz de hızla Ar-Ge merkezi olma yolunda adım atacaktır. 

 

Resim yok
2018-10-24 TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG Projeleri Sınıf İçi Bilgilendirme Semineri verildi.

Malatya Teknokent olarak projeler konusunda bilgilendirmediğimiz öğrenci kalmaması için TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG projelerini sınıf içi seminerlerle anlatıyoruz.
Projeler Tekno girişimci olmak isteyen öğrencilerimiz için başlangıç desteği olacaktır. Proje yazma ve uygulama konularında da ciddi bir tecrübe edinmelerine vesile olacaktır. Bununla birlikte teknokentimiz ile alınacak BİGG (150.000 ₺ hibe) desteğininde ön hazırlığını oluşturacaktır.

Seminerde proje yapmak isteyen öğrenciler belirlenecek ve Malatya Teknokentteki proje ve eğitim departmanı tarafından yönlendirilecek, projelerini doğru şekilde yazmaları için takip edilecektir.

Resim yok
2018-10-24 Malatya Teknokent ve Malatya Teknoloji Transfer Ofisi olarak üniversitemizde bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Malatya Teknokent ve Malatya Teknoloji Transfer Ofisi olarak üniversitemizde bilgilendirme seminerleri duzenlemeye devam ediyoruz.

Muh. Fak. Makine mühendisligi 3. sinif ogrencileri ile bir araya geldik. Malatya Teknokent, Malatya TTO, Pusula ön kuluçka ve girişimcilik merkezlerini tanıtarak proje destekleri konularında bilgilendirme calısmaları yaptık. Ayrıca girişimcilik konularında sohbet ettik.

 

Resim yok
2018-10-24 Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Şimdi Malatya’da!

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 09-10-11 Kasım tarihlerinde, Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşiyor. Fırat Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği  Startup Weekend etkinliği olarak; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.

Girişimci adayları ve fikri olanlar fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin!
Aşağıdaki kuralları okuyun ve Başvurmak için tıklayın!

** Startup Weekend Hakkında:Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır. Startup Weekend Malatya, Startup Weekend Global Edition haftasına denk geldiği için ayrıca özel bir prosedür de izlenecektir.

ÖDÜLLER:

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır.
Ancak Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Malatya Teknokent kuruluşlarının desteği  ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere ödül olarak para, altın ve Teknokent’te ücretsiz ofis kullanım  verilecektir.

  FIRAT KALKINMA
AJANSI
MALATYA
TSO
MALATYA
TEKNOKENT
 1. Ekip
4000 TL TAM ALTIN TEKLİ OFİS
      2. Ekip 3000 TL YARIM ALTIN ÜÇLÜ OFİS
      3. Ekip 2000 TL ÇEYREK ALTIN ÜÇLÜ OFİS
      4. Ekip 1000 TL ÜÇLÜ OFİS

 
** Dereceye giren ekiplere ise Malatya Teknokent tarafından ücretsiz Ön Kuluçka Merkezi’nde çalışma hakkı verilecektir.
Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından aktarılacaktır.
Aşağıdaki kuralları okuyun ve Başvurmak için tıklayın!

MERAK ETTİKLERİNİZ:

Kimler Katılabilir?
18 yaşını doldurmuş, başta İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi’nde okuyan üniversite öğrencileri ve mezunlar  başvurabilir.  Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur. Başvurmak için tıklayın!
 
Başvuru
Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere email veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. Başvuruların 07 Kasım 2018 saat 16:00'a dek tamamlanması gereklidir.
 
Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?

Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm takımlar etkinlik sırasında kuruluyor. Seçilen fikirlerden birine dahil olabilirsiniz. Halihazırda üzerinde çalıştığınız bir proje ile maalesef katılamıyorsunuz, aklınızda olan bir fikri hayata geçirmek için bir fırsat… Önermemiz; fikrinle gel, ekibini kur!
Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir.  İlk gece yapılacak elemelerde fikri elenen veya ekibi olmayan katılımcıların mevcut takımlara eklenmesi ya da yeni ekip kurması teşvik edilecektir. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Etkinlik Dili ve Sunumlar
Etkinlik dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.
 
Konaklama ve Ulaşım
Başvurular arasından seçilen katılımcıların,  09-10 Kasım geceleri etkinliğin gerçekleşeceği  Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde kamp ortamında uyku tulumları, matlarla beraber ve 3 öğün yemekleri organizasyontarafından karşılanacaktır.
Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde   bulunmayan ekipler diskalifiye olurlar.

Önemli Bilgiler

 • Startup Weekend’e katılım ücretli değildir!
 • Eksikliklerinizi kafanıza takmayın; çünkü mentorlerimiz sizlerle!
 • Alacağınız eğitimler; İş modeli, etkili sunum hazırlama, tasarım, yazılım, vb… Yani iş fikrinizin temellerini atmak için her şey hazır!

 
 
PROGRAM

09 Kasım Cuma
15.00 Kapı açılır, networking zamanı
16.00 Açılış konuşmaları
16.30 Isınma: Half Baked
17.30 Ekip oluşturması ve fikir paylaşımı
19.00 Akşam Yemeği
20.00 Lean Startup/ Yalın Girişim Eğitimi ( Patrick Bosteels )

10 Kasım Cumartesi
09.00 Kahvaltı
09.30 Çalışmaya Başla!
12.30 Öğle yemeği
13.00 Mentörler için eğitim
14.00 Ekiplerin Mentörlerle Çalışması
18.00 Mentörlere Veda
18.30 Akşam Yemeği
19.30 Teknokent Gezisi
20.00 Fikir Fenerleri Uçurma
21:00 Çalışmaya devam

11 Kasım Pazar
09.00 Kahvaltı
10.00 Mentörlerle veya ekip halinde çalışmaya devam
11.00 Sunum hazırlıkları için Stage-Co ile görüşmeler başlar.
12.30 Öğle yemeği
15:00 Sunumlar için teknik kontrol
16.00 Jüri sunumları başlar.
17:30 Ödül töreni ve kapanış
18:00 Eve Dönüş ☺
 
KURALLAR
 

 1. Startup Weekend boyunca yarışma sadece takımlar düzeyinde olacaktır. Her katılımcı etkinlikte görev almak için sadece tek bir başvuru yapabilir ve sadece bir takımda yer alabilir. Aynı takımdan tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt yaptırması gereklidir.
 2. Katılımcılar, kendileriyle ilgili tam ve doğru bilgi vermekle yükümlüdürler. Yanlış veya eksik katılımcı kayıt bilgileri, organizasyon ekibi tarafından başvuru iptali ve kazanılacak ödülün iptaline sebep olabilir.  Startup Weekend’e katılabilmek için organizasyon ekibi tarafından başvurunun ön eleme sonrası onaylanması ve kabul edilmesi gerekir.
 3. Etkinlik için son başvuru tarihi 07 Kasım 2018 saat 16:00’dır.
 4. Etkinliğin tam süresi boyunca Wi-Fi bağlantısı sağlanacaktır. Katılımcılar, kendi ekipmanlarını (özellikle bilgisayar, uzatma kablo, çoklu güç çıkışı vs.) ve geliştirme araçlarını getireceklerdir. Katılımcılar etkinlik sırasında kendi ekipmanlarından sorumlu olacaklardır.
 5. Katılımcılar, yarıştıkları projenin; özgün, münhasıran kendisi tarafından ve Startup Weekend etkinliği sırasında yaratıldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Takımlar, projelerin telif hakkı ve fikri mülkiyet haklarına sahiptirler.
 6. Etkinlik süresince, etkinlik mekanı içinde ekiplerin birbiriyle ve çevreyle saygılı çalışması, toplu yaşam içinde gerekli disiplin kurallarına uyması esastır. Herhangi bir şekilde bu kurallara uymayan ve disiplini bozan katılımcılar diskalifiye edilecektir.
 7. Katılımcılar, jüri üyelerinin her birinin bağımsız olduğu ve kararlarının etkilenemeyeceği konusunda bilgilendirilmiş ve bu konuyu açıkça kabul etmişlerdir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini etkinliğe katılmaları aracılığıyla açıkça kabul ederler.
 8. Her bir katılımcı,  Startup Weekend’de yer almak amacıyla web sitesi üzerinden gerekli kişisel verilerini ( ad, soyad, cep telefonu numarası, özgeçmiş, e-posta adresi vs.) sağlamayı 6698 sayılı kanun kapsamında açıkça kabul eder ve onaylar. Startup Weekend’e katılan katılımcılara ilişkin kişisel veriler organizasyon tarafından etkinlik sonrasında gerekli görülen süreye kadar muhafaza edilecektir.
 9. Her bir katılımcı, organizasyonun; adını, soyadını, projesinin tanımını, ticari reklam ve yurtiçi ve yurtdışı basın toplanışı ve diğer kamuoyu iletişimleri amacıyla organizasyona ait web sitesi  dahil ancak sınırlı olmaksızın kullanılmasına müsaade eder ve organizasyona bu konuda yetki verir. Bu yetkiye etkinlik sırasında alınan fotoğraf, video ve/veya ses kayıtlarının, her türlü ortamda, formatta ve her türlü yöntemle üretilmesi, kopyalaması ve dağıtması da dahildir.
 10. Startup Weekend kısmen izleyiciye açık bir fikir yarışmasıdır. Yarışmacı, Başvuru Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin kendisine ait olduğunu ve herhangi bir gizlilik arz etmediğini beyan eder. Yarışmacı, fikrinin ve iş planının üçüncü kişilerce kullanımına ilişkin gerekli hukuksal tedbirleri almalıdır.
 11. Startup Weekend kısmen izleyiciye açık bir fikir yarışmasıdır. Yarışmacı, iş fikrinin kendisine ait olduğunu ve herhangi bir gizlilik arz etmediğini beyan eder. Yarışmacının iş fikrinin herhangi bir şekilde üçüncü kişilerce öğrenilmesinden ve/veya bu fikir üzerinde üçüncü kişilerce hak talep edilmesinden ve/veya üçüncü kişilerce bu fikrin kullanımından, tescilinden vb. durumlardan dolayı hiçbir şekilde yarışmayı düzenleyen kuruluş olan ajans ve organizatörler sorumlu olmayacaktı
 12. Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanırlarsa bu kullanım ve lisanslara uyma konusundaki sorumluluk kendilerine aittir. Her bir katılımcı, yukarıda belirtilen garantilerin yanlışlığından ve/veya ihlalinden tek başına sorumlu olmayı kabul eder.
 13. Startup Weekend Malatya etkinliği ile dereceye giren proje sahibi ekipler ödüllerini, Malatya Teknokent/TTO Uzmanları tarafından verilecek olan başarı sertifikalı 5 günlük “Girişimcilik”, “Yatırımcı Sunumu Hazırlama” ve “İş Planı Hazırlama” eğitimleri ve PUSULA Ön kuluçka oryantasyon programına tüm ekinin %100 devam ile katılması sonrasında teslim alacaklardır.
 14. Startup Weekend etik ve adil bir etkinliktir. Katılımcılar, bu ilkeye saygı göstermeyi taahhüt eder ve diğer takımların çalışmalarını engelleyecek herhangi bir faaliyetin yasak olduğunu açıkça kabul ederler. Organizasyon, bu ilkelere uymayan ekibi veya katılımcıyı etkinlikten diskalifiye edebilir. Organizasyon etkinlik süresince hile yapan, rahatsızlık veren veya bu faaliyetlerde bulunma girişiminde bulunan bir katılımcı ve/veya bir ekibe karşı işlem yapma hakkını saklı tutar.
 15. Startup Weekend Malatya’ya; kayıt, katılım ve iştirak, katılımcılar tarafından kuralların kayıtsız şartsız tam kabulünü ifade eder. Kurallar ve koşullar web sitesi üzerinden etkinliğin sonuna kadar (11 Kasım 2018) yayınlanacaktır.

 
Okudum, anladım, başvurmak istiyorum. Başvurmak için tıklayın!

" Organizasyon ve kolaylaştırıcılığı Stage-Co tarafından yapılmaktadır."

Resim yok
2018-10-18

TÜRGEV Malatya öğrenci yurdunda "Teknokent ve Girişimcilik" konulu seminer verildi.

2.5 saat süren semineri öğrenciler yoğun bir ilgi ile dinlediler.

Daveti nedeni ile yurt müdiresi Fatma Timurtaş'a Malatya Teknokent adına  teşekkür ederiz.

Resim yok
2018-10-18 19 Ekim 2018 Cuma günü İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda Kariyer Günü Programı düzenlendi.

Malatya Teknokent bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan firmalarda çalışmak isteyen öğrenci ve mezunların katıldığı 19 Ekim 2018 Cuma günü İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda Kariyer Günü Programı düzenlendi. Malatya Teknokent te Ar-Ge çalışmaları yürüten firmalarda çalışmak isteyen öğrenci ve mezunların katılımıyla program yoğun ilgi gördü.

Resim yok
2018-10-18 TÜBİTAK 2209 A/B ve BİGG Projeleri Bilgilendirme Semineri verildi.

Malatya Teknokent ve Mühendislik Fakültesi tarafından üniversitemiz lisans öğrencilerine yönelik TÜBİTAK 2209 A/B "Lisans Projeleri Destekleme Programı" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Projeler Tekno girişimci olmak isteyen öğrencilerimiz için başlangıç desteğinde olduğunu belirten Uzm. Özge Öztürk öğrencilerin proje yazma ve uygulama konularında da ciddi bir tecrübe edinmelerine vesile olacağını belirtti. Bununla birlikte Malatya Teknokentin TÜBİTAK'dan alınacak BİGG (150.000 ₺ hibe) desteğinde de öğrencilere destek sağlayacağını belirtti. 

Seminerde proje yapmak isteyen öğrenciler belirlenerek Malatya Teknokentteki proje ve eğitim departmanına yönlendirildi. Bu öğrencilerin projelerini doğru şekilde yazmaları için takip edileceği programda belirtildi.

Resim yok
2018-10-17 Seminere Davetlisiniz. TÜBİTAK 2209A/B Proje destekleri ile senin de bir projen olsun.

TÜBİTAK 2209A/B Proje destekleri ile senin de bir projen olsun. TÜBİTAK 2209 Programı kapsamında lisans öğrencilerine 2500TL ve 4000TL tutarında maddi destek sağlıyor. Destek programı çerçevesinde Malatya Teknoloji Transferi Ofisi Uzmanları tarafından bilgilendirme toplantısı yapılacak ve proje eğitimi verilecektir. Tüm katılımcılara Proje Eğitimi Sertifikası verilecektir.
Haydi durma hemen fikrini hayata geçir!
İnönü Üniversitesi, Malatya Teknokent, Malatya TTO

 

Resim yok
2018-10-16 MAKSAN A.Ş AR-GE MERKEZİ OLMAYA HAK KAZANDI.

Malatya Teknokent, Malatya Teknoloji Transfer Ofisi ve Malatya KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) temsilciliği ve il Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğünün 2 yıllık koordineli çalışmaları meyvesini vermeye başladı.

Düzenlediğimiz birçok etkinlik, ziyaret, bilgilendirme seminerleri sonucunda ilimiz 2. Ar-Ge merkezine kavuştu.

İlimizim büyük işletmelerinden MAKSAN A.Ş Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı.

Kendilerini tebrik ediyoruz. İnşallah Ar-Ge merkezi olma potansiyeli taşıdığını tespit ettiğimiz ve yakından ilgilendiğimiz birçok işletmemiz de hızla Ar-Ge merkezi olma yolunda adım atacaktır. 

Resim yok
2018-10-14 Malatya Teknokent'in organize ettiği kariyer gününe davetlisiniz.

Malatya Teknokent bünyesinde Ar-Ge çalışmaları yapan firmalarda çalışmak ister misiniz?
19 Ekim 2018 Cuma günü İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenecek olan Kariyer Günü Programına davetlisiniz.
Programa katılım durumunuzu formu doldurarak lütfen belirtiniz.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQJi_Es_S3XE4iOxnrrQ7b0kVRr7RVbPzVGA8IAusO6Q4Czg/viewform

Resim yok
2018-10-11 Malatya/TTO olarak Çetin Civata Şirketler grubunda 1.cisini gerçekleştirdiğimiz “Mini Tekno Pazar” ilk meyvelerini vermeye başladı.

Malatya/TTO olarak Çetin Civata Şirketler grubunda 1.cisini gerçekleştirdiğimiz “Mini Tekno Pazar” ilk meyvelerini vermeye başladı. Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şemsettin TEMİZ 3 öğrencisiyle beraber firmanın belirlediği 3 projede ortak çalışma yürütme konusunda mutabakata vardılar. Başarılarının devamını dileriz.

Resim yok
2018-10-02 Çetin Civata Mini Tekno Pazar Etkinliği Duyurusu

Kıymetli Bilim İnsanı,

Malatya Teknokent/ Malatya TTO olarak “Mini Tekno Pazar” (MTP) isimli bir organizasyon düzenlemekteyiz. Mini tekno pazar; bir işletmenin üniversite akademisyenleri ile birlikte çalışmak istediği projelerinin tanıtıldığı, istişare edildiği ve nihai olarak ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Mini tekno pazarların hedefi ilgili akademisyenler ile firmaların projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO üzerinden ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma v.b. projeleri çıkarabilmektir.

MTP’lar firmaların bünyesinde düzenlenmektedir. İlgili akademisyenlerimiz firma ile çalışma konusunda mutabakata vardıklarında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile süreç başlatılacak, tüm proje süreçlerinin takibini M-TTO yapacaktır. İsteyen akademisyenlerimiz ekibi ile projeye dahil olabilecek ve yüksek lisans veya doktora öğrencilerinin tez çalışmalarını projeler üzerinden yürütebilecektir.

Bu bağlamda; bağlantı elemanları sektöründe yer alan Çetin Civata Şirketler Grubundan Tekno Bağlantı Elemanları Paz. ve Tic. Ltd. Şti.’nin sektör sorunlarını, deneyimlerini ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile paylaşacağı ve işbirliği olanakları için bir araya geleceğiniz Üniversite- Sanayi İşbirliği MTP’ı Malatya Teknokent/Malatya TTO koordinatörlüğünde düzenlenecektir. MTP’da detayları anlatılacak olan proje fikirlerinin özetleri ekte incelemeniz için tarafınıza sunulmuştur. MTP neticesinde kurulacak olan Üniversite- Sanayi İşbirlikleri ile proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.  Bu projeler ile kurulacak olan üniversite- sanayi işbirliklerinde sizde akademik olarak yer almak ve değerli çalışmalarınızla katkı sağlamak üzere çalıştaya davetlisiniz.

Çalıştay 3 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 10.30’da, Çetin Civata Şirketler Grubundan Tekno Bağlantı Elemanları Paz. ve Tic. Ltd. Şti. Toplantı salonunda düzenlenecektir. Şehir dışından katılacak hocalarımız için araçla otogardan karşılama yapılacaktır.

Çalıştaya katılım durumunuzu bildirmek üzere formu doldurmanız arz olunur. Formu doldururken hangi projeler ile ilgilendiğinizi başlıkları ile belirtmeniz önem arz etmektedir.

Saygılarımızla..

Malatya TTO

Katılım Formu İçin Tıklayınız.

Çalıştayın Düzenleneceği Adres:

Tekno Bağlantı Elemanları Paz. ve Tic. Ltd. Şti.

2. Organize Sanayi Bölgesi, 2. Cadde, No:28, 44100 Malatya – Türkiye

Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Uzman Özge ÖZTÜRK

Tel: 0 422 290 44 44

Malatya Teknokent Yönetici A.Ş.

Resim yok
2018-09-19 Malatya Meslek Yüksek Okul  koordinatörü Yrd. Doc. Dr. Cemal Koyunoglunu ziyaret ettik.

KÜSİ (Kamu Universite Sanayi İsbirligi) faaliyetleri kapsamında ilimiz 2. OSB bölgesinde açılacak olan OSB MYO ile ilgili istişarelerde bulunmak uzere İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Akif bey ve Malatya Teknokent Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz, Malatya Meslek Yüksek Okul  koordinatörü Yrd. Doc. Dr. Cemal Koyunoglunu ziyaret etti.

Resim yok
2018-09-19 İstanbul Tenopark Ziyareti

İstanbul Teknopark'ı Malatya Teknokent olarak ziyaret ettik.
Ziyaretimizde Malatya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi, Malatya Teknokent ve İstanbul Teknopark arasında güçlü işbirligi kurma konularını mutallaa ettik.

Resim yok
2018-09-19 Özyeğin Teknoloji Transfer Ofsini ziyaret ettik.

Özyeğin Üniversitesi TTO'ni ziyaret ettik. Aynı zamanda TTO Genel Koordinatörlüğune atanan DR. İsmail Arı beye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
Toplantıda Malatya Teknokent TTO ve Özyeğin TTO arasında güçlü işbirligi kurma konularını mutallaa ettik.

Resim yok
2018-09-19 Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne katıldık.

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlendi. Dört gün süren festival, bugün sona erdi. Festivalde çeşitli şovlar, yarışmalar ve ürün tanıtımları düzenlendi.

TEKNOFEST’te ulusal ve global yarışmaların yanında yerli teknoloji, havacılık ve savunma sanayii firmalarımız ürünlerini sergiledi. İlginin yoğun olduğu festivalde Malatya Teknokent olarak bizde katılım sağladık.

Resim yok
2018-09-06 Malatya 2. OSB firması Alptekin Makinayı Malatya TTO ekibiyle ziyaret ettik.

Malatya 2. OSB firması Alptekin Makinayı Malatya TTO ekibiyle ziyaret ettik. Ziyaretimizde firmayı tanıma fırsatı bulduk ve ÜSİ faaliyetleri baslatma kararı aldık.
Çok iyi bir alt yapiya sahip olan köklü bir firma olan Alptekin makina ile yapılabilecek projeler üzerine istişarelerde bulunduk.
Firma sahibi Yılmaz beye teşekkür ederiz.

Resim yok
2018-07-14 2.OSB Firmalarımızdan Marcomen tarafından Universite Sanayi işbirliği kahvaltısına katıldık.

2.OSB Firmalarımızdan Marcomen tarafından Universite Sanayi işbirliği kahvaltısına katıldık. Toplantıya İnönü Üniversitesi Rektorü, Rektör yardımcısı ve ilgili akademisyenlerin yanında OSB de faaliyet gösteren bir çok firma temsilcileride katıldı. İlimiz KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) faaliyetleri her geçen gün meyvelerini vermeye devam ediyor..

Resim yok
2018-07-04 Teknoloji Geliştirme Bölgeleri IV. Koordinasyon Toplantısı'na Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) arasında işbirliğinin geliştirilmesi; TGB’lerin birbirleriyle olan iletişiminin artması, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi; olgun, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB’ler arasında sinerji oluşturulması için yapılan koordinasyon toplantılarının dördüncüsü Çanakkale’de gerçekleşti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ev sahipliğinde Çanakkale Teknopark Koordinasyonu ile 5-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri IV. Koordinasyon Toplantısı” na Türkiye’deki tüm Teknokent Yöneticileri katıldı.

Resim yok
2018-06-03 Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar'a Malatya Teknokent olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar'a Malatya Teknokent olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.

Resim yok
2018-05-20 Rektör yardımcımız Prof. Dr. Nusret Akpolat moderatörlüğünde Muh. Fak., İş Kur, Malatya TSO, ANESİAD, ESO Teknokent ve KÜSİ temsilcilerimizin katılımı ile staj, Universite Sanayi İşbirliği, sanayi odaklı tezler konularında istişarelerde bulunduk.

Rektör yardımcımız Prof. Dr. Nusret Akpolat moderatörlüğünde Muh. Fak., İş Kur, Malatya TSO, ANESİAD, ESO Teknokent ve KÜSİ temsilcilerimizin katılımı ile staj, Universite Sanayi İşbirliği, sanayi odaklı tezler konularında istişarelerde bulunduk.

Resim yok
2018-05-18 Malatya Teknokent A.Ş. 2018 yılı olağan genel kurulu yapıldı.

Malatya Teknokent A.Ş. 2018 yılı olağan genel kurulu yapıldı. Yeni yönetim kurulu üyelerimiz seçildi.
Tüm hissedarlarımıza bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Resim yok
2018-05-14 KAP (Katılımlı Araştırma Projeleri) TANITIM SEMİNERİ

KAP (Katılımlı Araştırma Projeleri) TANITIM SEMİNERİ:

Ar-Ge faaliyeti yürütme, Akademik destekli ürün geliştirme, Ar-Ge merkezi kurmak için hızlı projesi finansmanı bulma konularında İnönü Üniversitesi BAP koordinasyon birimi destekli projeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen işletme sahiplerini ve işletmelerle Ar-Ge çalışması yapmak isteyen akademisyenleri seminerimize bekleriz.

Resim yok
2018-05-03 ROBOCOT 2018'de TÜM MUCİTLERİMİZİ İCATLARINI SERGİLEMEYE DAVET EDİYORUZ.

ROBOCOT 2018'de TÜM MUCİTLERİMİZİ İCATLARINI SERGİLEMEYE DAVET EDİYORUZ.

Açıkmala:
Bu sergi çalışması, ülkemizin birçok yerinden davetli ve gönüllü olarak gelen mucitler icatları ile katılabileceklerdir. organizasyonu gerçekleştirilecek. Sergisinde; bölgenin ve ülkenin mucitleri, fikirlerini ürüne dönüştüren girişimciler, temaya uygun akademik çalışmalar, meslek liseleri eğitimcileri ve öğrencileri projelerini sergileyebilecekleri, kendilerini ve fikirlerini sunabilecekleri bir bölüm olarak planlanmıştır.

Bu sergi; sanayici, yatırımcı, destekleyici kuruluşlar ile bölgenin inovatif projelerini buluşturmayı, mucit insanların kendi icatlarını sergileyebilmelerini, başka yeni fikirlere kapı açabilmelerini, kendi fikirlerini insanlarla buluşturabilmelerini, yeni, özgün endüstriyel ürünlere kapı aralayabilmelerini amaçlamaktadır.

Bu alanda aynı zamanda oluşturulacak şov platformu ile makerlar, katılımcılara etkileyici ve keyifli dakikalar yaşatacaktır.

Kayıt ve Bilgi için:
www.bilgoritma.org

https://www.facebook.com/bilgoritma/

 

Resim yok
2018-05-03 UheM TEMEL SİBER GÜVENLİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

UheM TEMEL SİBER GÜVENLİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ:

Malatya Teknokent ve UHeM birlikteliği ile 4 Mayıs Cuma Saat: 11:30 - 13:00 ve 14:00 - 16:30 arasında iki Temel Siber Güvenlik Bilgilendirme Semineri düzenlenecektir. Seminer İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Pembe Salonda verilecektir.

Seminer ilgili herkese açıktır.

UheM Kimdir?
Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHeM, önceki kısaltmasıyla UYBHM), 2006 yılından bu yana yüksek başarımlı hesaplama ve veri depolama alanlarında hem akademik hem de endüstriyel kullanıcılara hizmet vermektedir.

http://www.uhem.itu.edu.tr/ 

Resim yok
2018-04-17 İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ögretim üyesi Prof.Dr. Deniz Ülkü Arıboğan ve Malatya Valisi Ali Kaban'ın katılımı ile kahvaltı sohbetindeyiz.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ögretim üyesi Prof.Dr. Deniz Ülkü Arıboğan ve Malatya Valisi Ali Kaban'ın katılımı ile kahvaltı sohbetindeyiz.
 

Resim yok
2018-03-30 TÜBİTAK Gebze TÜSSİDE Kampüsünde düzenlenen "2023'e doğru TÜBİTAK ile geleceğe bakış" çalıştayında "odak grup 1" masasında, birbirinden değerli grup üyelerimizle TÜBİTAK'ın gelecek vizyonunu istişare ediyoruz.

TÜBİTAK Gebze TÜSSİDE Kampüsünde düzenlenen "2023'e doğru TÜBİTAK ile geleceğe bakış" çalıştayında "odak grup 1" masasında, birbirinden değerli grup üyelerimizle TÜBİTAK'ın gelecek vizyonunu istişare ediyoruz.

Abdullah Gül Üni. Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncu
Ege Üni. Rek. Yard. Prof. Dr. C. Fisun Abay
İstanbul Üni. Rekt. Yard. Prof. Dr. H. Yunus Ersöz
Sabancı Üni. Rek. Yard. Prof. Dr. Şirin Tekinay
Ankara Üni. TGB GMY Şebnem Doğan
Arçelik A.Ş. ArGe Grup Yön. Dr. Emre Oğuz
TOFAŞ Türk Oto. Fab. A.Ş. ArGe ürün müh. Direk. Erkan Polat
Hexagon Müh. ve Tasarım A.Ş. Gen. Mdr. Murat Ozkan

We consulted about TÜBİTAK's feature at the "Work towards the future with TUBITAK towards 2023" workshop at TÜBİTAK Gebze TÜSSİDE Campus with our valuable group members in the" focus group 1".

Resim yok
2018-03-07 TÜBİTAK Bilim Genç dergisi tarafından Bilim Teknolojileri Haftasına özel olarak düzenlenen bilim söyleşileri kapsamında "Robot Teknolojileri ve Mobil Robotlar" konulu söyleşide konuşmacı olarak Malatya Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geleceğiz.

TÜBİTAK Bilim Genç dergisi tarafından Bilim Teknolojileri Haftasına özel olarak düzenlenen bilim söyleşileri kapsamında "Robot Teknolojileri ve Mobil Robotlar" konulu söyleşide konuşmacı olarak Malatya Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geleceğiz.

We will meet with the students of Malatya Science High School as a speaker on the topic of "Robot Technologies and Mobile Robots" within the scope of science interviews specially organized by TUBITAK Bilim Genç Magazine Week of Science Technologies.

Resim yok
2018-03-04 Malatya Teknokent eğitim departmanı 5-6 ve 12-13 mart tarihlerinde Malatya Teknokent’te Eğitim fakültesi öğrencilerine yönelik “Algoritma tasarımı” ve “Scratch ile kod geliştirme” konulu Kodlama Kampı gerçekleştirilecektir. İlgili arkadaşları kodlama kampımıza bekliyoruz.

Malatya Teknokent eğitim departmanı 5-6 ve 12-13 mart tarihlerinde Malatya Teknokent’te Eğitim fakültesi öğrencilerine yönelik “Algoritma tasarımı” ve “Scratch ile kod geliştirme” konulu Kodlama Kampı gerçekleştirilecektir. İlgili arkadaşları kodlama kampımıza bekliyoruz.

Malatya Teknokent Training Department will be carrying out the "Algorithm Design" and "Scratch with Code Development" Coding Camps for the Education Faculty students at Malatya Technokent on 5-6 and 12-13 March. We are waiting for the encounters of those friends. 

Resim yok
2018-03-03 T3 Vakfı (Türkiye Teknoloji Takımı) tarafından İstanbul Baykar Makina'nın yeni İnsansız Hava Araçları (İHA) fabrikasıda düzenlenen "Usta Oryantasyon Buluşması"ndan sonra fabrika gezisi yaptık.

T3 Vakfı (Türkiye Teknoloji Takımı) tarafından İstanbul Baykar Makina'nın yeni İnsansız Hava Araçları (İHA) fabrikasıda düzenlenen "Usta Oryantasyon Buluşması"ndan sonra fabrika gezisi yaptık.

Zeytin dalı operasyonunda aktif olarak görev yapan yerli ve milli İHA'larımızla gurur duyduk..

We went on a factory tour after the "Master Orientation Meeting" organized by T3 Foundation in Istanbul Baykar Makina's new Unmanned Aerial Vehicle (UAV) factory.

We were proud of our indigenous and national UAV active in the "olive branch" operation.

Resim yok
2018-03-02 T3 Vakfı (Türkiye Teknoloji Takımı) tarafından İstanbul Baykar Makina'nın yeni İnsansız Hava Araçları (İHA) fabrikasıda düzenlenen "Usta Oryantasyon Buluşması" programına Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

T3 Vakfı (Türkiye Teknoloji Takımı) tarafından İstanbul Baykar Makina'nın yeni İnsansız Hava Araçları (İHA) fabrikasıda düzenlenen "Usta Oryantasyon Buluşması"na Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Resim yok
2018-02-28 Malatya Teknokent eğitim departmanı tarafından 1-2-8-9 mart tarihlerinde "app inventor ile kodlama atölyesi" düzenlenecektir.

Malatya Teknokent eğitim departmanı tarafından 1-2-8-9 mart tarihlerinde "app inventor ile kodlama atölyesi" düzenlenecektir.
4 gün sürecek olan atölyede öğrenciler sürükle - bırak arayüzü ile android platformları tanıyacak, tasarladıkları fikirlerine göre mobil uygulamalar geliştirebileceklerdir.ilgili öğrencilerimizi bekliyoruz.

Malatya Technokent training department will organize a workshop work called "app inventor with coding workshop" on 1-2-8-9 March.
Workshop will continue 4 - days, students will recognize the android platforms with the drag - and - drop interface and will be able to develop mobile applications based on their ideas. We are waiting for the students involved. 

Resim yok
2018-02-27 Malatya Teknokent ve Mühendislik Fakültesi tarafından üniversitemiz lisans öğrencilerine yönelik TÜBİTAK 2209 A/B "Lisans Projeleri Destekleme Programı" bilgilendirme semineri düzenlenecektir.

Malatya Teknokent ve Mühendislik Fakültesi tarafından üniversitemiz lisans öğrencilerine yönelik TÜBİTAK 2209 A/B "Lisans Projeleri Destekleme Programı" bilgilendirme semineri düzenlenecektir.

Projeler Tekno girişimci olmak isteyen öğrencilerimiz için başlangıç desteği olacaktır. Proje yazma ve uygulama konularında da ciddi bir tecrübe edinmelerine vesile olacaktır. Bununla birlikte teknokentimiz üzerinden alınacak BİGG (150.000 ₺ hibe) desteğininde ön hazırlığını oluşturacaktır.

Seminerde proje yapmak isteyen öğrenciler belirlenecek ve Malatya Teknokentteki proje ve eğitim departmanı tarafından yönlendirilecek, projelerini doğru şekilde yazmaları için takip edilecektir.

Tüm öğrencilerimiz seminere davetlidir.

Resim yok
2018-02-25 Malatya Teknokent kahvaltı sohbetlerinin bu haftaki konukları Alibaba.com Türkiye direktörü Cüneyt Erpolat ve alibaba.com Türkiye firması E-Glober CEO'su Orkan Aytulun Teknokent firma temsilcilerimizle biraraya gelecek.

Malatya Teknokent kahvaltı sohbetlerinin bu haftaki konukları Alibaba.com Türkiye direktörü Cüneyt Erpolat ve alibaba.com Türkiye firması E-Glober CEO'su Orkan Aytulun Teknokent firma temsilcilerimizle biraraya gelecek. 

Resim yok
2018-02-25 Malatya Teknokent ve Mühendislik Fakültesi tarafından "Alibaba.com ve e-ticaretin geleceği" başlıklı söyleşiye davetlisiniz.

Malatya Teknokent ve Mühendislik Fakültesi tarafından "Alibaba.com ve e-ticaretin geleceği" başlıklı söyleşi düzenlenecektir.

Söyleşi konukları; Alibaba.com ülke müdürü Cüneyt Erpolat ve alibaba.com Türkiye firması E-Glober CEO'su Orkan Aytulun'dur.

Söyleşi içeriği:

1- Girişimcilik modeli,
2- Ticarette globalleşme - fırsatlar tehditler ,
3- E-Ticaret ve geleceği,
4- rakamlarla Alibaba.com

Söyleşiye tüm akademik personel, öğrenci, girişimci ve iş adamlarımız davetlidir.

Yer: İnönü Üniversitesi Kütüphane Toplantı Salonu
Tarih: 26 Şubat Pazartesi
Saat: 14:00 - 15:30

Resim yok
2018-02-15 TÜBİTAK BİGG Programı Bilgilendirme Semineri

TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olan Erciyes Teknopark İnönü Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına yönelik program hakkında detaylı bir seminer verdi. Program sonunda etkinliğe katılan katılımcıların sorularına cevap verildi.

Resim yok
2018-02-15 Savunma Sanayi alanındaki yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Savunma Sanayi alanındaki yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Malatya Teknokent olarak "Anadolu Savunma Sanayi Çalışma Grubu" oluşturmak için ilk dar çerçeve toplantımızı ilgili teknokent, OSB firma temsilcilerimiz ile gerçekleştirdik. 

Resim yok
2018-02-14 Teknokentimizde KOSGEB Ankaradan gelen Hasan bey, KOSGEB Tekno Yatırım Sermaye Desteği ve Stratejik Ürün destekleri hakkında seminer verdi.

Malatya Teknokent'e KOSGEB Ankaradan gelen Hasan bey, KOSGEB Tekno Yatırım Sermaye Desteği ve Stratejik Ürün destekleri hakkında seminer verdi. Etkinliğe Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yön. A. Ş. bünyesinde faaliyet gösteren firmalar katıldı.

Resim yok
2018-02-08 Malatya Bilişim Derneği kurmak üzere Malatyalı Bilişim firmaları, Teknoknet ekibi, Teknokent firmaları ve Meslek Lisesi Bilişim Bölümü öğretmenleri ile bir araya geldik.

Malatya Bilişim Derneği kurmak üzere Malatyalı Bilişim firmaları, Malatya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yön. A. Ş. ekibi, Teknokent firmaları ve Meslek Lisesi Bilişim Bölümü öğretmenleri ile bir araya geldik. Prensipleri ve ana konuları görüştük.

Resim yok
2018-02-08 Malatya TSO Genel sekreteri Abdullah Duran TSO kapsamında gerçekleştirilecek olan yazılım projesi ile ilgili Teknokent firmalarıyla istişarelerde bulundu.

Malatya TSO Genel sekreteri Abdullah Duran TSO kapsamında gerçekleştirilecek olan yazılım projesi ile ilgili Malatya Teknokent  bünyesinde faaliyet gösteren firmalarla istişarelerde bulundu.

Resim yok
2018-02-04 Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısi sayin Serdar Demirel'e RoboCot 2018'de aramizda olduğu için can-ı gönülden teşekkür ederiz.

Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısi sayin Serdar Demirel'e RoboCot 2018'de aramizda olduğu için can-ı gönülden teşekkür ederiz. 

Resim yok
2018-01-31

Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A. Ş. bünyesinde Malatyalı İş Adamları Derneği Kadın Kolları desteği ile kurulması planlanan MAKER LAB projesi ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Resim yok
2018-01-21 Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun'u makamında ziyaret ettik.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun'u makamında ziyaret ettik. Malatya Teknokent Yönetici A. Ş.  ve PUSULA Ön Kuluçka merkezi hakkında istişare ettik.

Resim yok
2018-01-19 nönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kızılay İ.Ü. heyetiyle MİAD tarafından düzenlenen "MİAD 64. Aylık Toplantısı"na konuşmacı olarak katılmak için İstanbul'dayız.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kızılay İ.Ü. heyetiyle MİAD tarafından düzenlenen "MİAD 64. Aylık Toplantısı"na konuşmacı olarak katılmak için İstanbul'dayız.

Resim yok
2018-01-15 8. Malatya Kahvaltı Sohbetleri Konukları: Malatyalı İş Adamları Derneği Kadın kolları ve genç (MİAD) yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreteri.

Malatyalı İş Adamları Derneği Kadın kolları ve genç (MİAD) yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreteri Teknokent Kahvaltı sohbetlerinde firma temsilcilerimizle bir araya geldi.
Görüsmelerde Malatya için faydalı ve stratejik hedefler belirlendi.
MİAD aynı zamanda teknokentimiz hissedarları arasına girdi.

Resim yok
2018-01-15 Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret ettik.

Malatya Teknokent olarak Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret ettik.
Teknokent ve Robocot 2018 Festivalini konuştuk. Yeşilyurt Belediyesi Robocot'da bizlerle.

Resim yok
2018-01-15 Mısır'dan Tıp Fakültemize yabancı uyruklu öğretim üyesi olarak gelen Prof. Dr. Atıf Derviş hocamızı iki teknokent firma temsilcimizle biraraya getirdik.

Mısır'dan Tıp Fakültemize yabancı uyruklu öğretim üyesi olarak gelen Prof. Dr. Atıf Derviş hocamızı iki teknokent firma temsilcimizle biraraya getirdik.

Hocamızin uzmanlık alanı ile ilgili 2 onemli projeyi istişare ettik. İstişareler sonucunda 2 önemli proje fikri ortaya çıktı.

Resim yok
2018-01-15 Robocot Fest 2018 kayıtlarımız başlamıştır.

Robocot Fest 2018 kayıtlarımız başlamıştır. http://bilgoritma.org adresinden 4-5 Mayısta Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Kültür Merkezi'nde ve 6 Mayıs'ta Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan 3. Uluslararası RobocotFestivaline kayıt yapabilirsiniz

Resim yok
2018-01-07 7. Teknokent Kahvaltı Sohbetlerine Milletvekili Öznur Çalık konuk oldu.

Yedincisi gerçekleştirilen Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetlerine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık konuk oldu.

Çalık firma temsilcileriyle Teknokentte bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Firma temsilcileri kendilerini tanıtarak, problemlerini dile getirdikten sonra Teknokentte yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.

 Teknokent ve firmaların problemlerine çözüm yolları arayan Çalık, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Resim yok
2018-01-05 Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetleri konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Malatya millet vekili Öznur Çalık.

Malatya Teknokent Kahvaltı Sohbetlerinin bu haftaki konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Malatya millet vekili Öznur Çalık, Teknokent firma temsilcilerimizle bir araya gelecek. 
Yer: Malatya Teknokent Toplantı Salonu
Tarih: 6.01.2018 
Saat:10:30

Resim yok
2018-01-03 "Savunma Sanayi Yazılım ve Donanım Projelerinde Nasıl Yer Alabilirim?" konulu Savunma Direktörü Selahattin Yağız tarafından bir seminer verilecektir.

Malatya Teknokentde 04.01.2017 saat: 10.30'da savunma sanayi projelerinde yer almak için firmaların sahip olması gereken nitelikleri, SS ihtiyaç duyduğumuz ürünlerin geliştirilip üretilmesinde gorev alma yöntemleri, Roketsan,Tai,Havelsan, Aselsan,Mke,Aspilsan gibi kurumlara alt yüklenici görevi alabilme gibi konularda Savunma direktörü Selahattin Yağız tarafından bir seminer verilecektir.

Resim yok
2017-12-20 İstanbul Krank Firması da artık Malatya Teknokent'te.

İstanbul Krank Firması da artık Malatya Teknokent'te faaliyetlerini yürüten firmalar arasında yer aldı.
Firma yetkilisi Bekir bey e Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.  olarak tesekkur ederiz.
 

 

Resim yok
2017-12-03 Malatya Teknokent 4-5 Aralıkda BÖTE öğrencilerine yönelik Kodlama Eğitimi düzenliyor.

Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A. Ş. 4-5 Aralık 2017 tarihlerinde iki gün sürecek olan  BÖTE öğrencilerine yönelik Kodlama Eğitimi düzenliyor.

Eğitime katılmak isteyen öğrencilere kayıt yapmaları üzerine duyurulur.

Resim yok
2017-12-01 UniBike ekibi ile toplantıdayız. Teknokentimize yeni bir firma kazandırıyoruz.

UniBike ekibi ile toplantıdayız. Teknokentimize yeni bir firma kazandırıyoruz.

UniBike 

Günümüz insanının en önemli sorunlarından birisi, yoğun trafikte yaşanan stres. Kuşkusuz, her gün trafiğe yeni dahil olan binlerce motorlu taşıt ile trafik sorunu artarak devam edecektir..

Gelişmiş ülkeler bu sorunu, toplu ulaşım ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak çözme gayretindeler. Çin, Japonya ve Avrupa insanı gündelik yaşamında hem sağlıklı kalabilmek hem de ekolojik dengeyi bozmamak adına bisiklet kullanmayı sıklıkla tercih etmektedir.

İşte UniBike ülkemizde bu amaçla kurulmuş; bisiklet kullanımını ve paylaşımını yaygınlaştırma misyonuna sahip bir girişimdir. Ucuz ulaşımın yanında, sağlıklı bir yaşam seçeneği sunma ve yaşanabilir temiz bir dünya UniBike’ın ana motivasyonudur.

Detaylı bilgi için:

https://www.unibike.com.tr/

Resim yok
2017-12-01 T3 Vakfı Üsküdar Deneyap Teknoloji Atolyesi'ndeyiz.

Malatya Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi A. Ş. Genel Müdürü A. Fatih Kocamaz T3 Vakfı Üsküdar Deneyap Teknoloji Atolyesi çalışmalarına katıldı.

Resim yok
2017-11-28 Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'ne Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde gerçekleştirildi. Malatya Teknokent adına Genel Müdür Yard. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz zirveye katılım sağladı.

Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü üretim ve ihracatın kapılarının, yüksek teknolojiyle açılabileceğini vurguladı.

Özlü, dijital çağın başladığına dikkati çekerek, "Geleceğin yaşamı, dijital yaşam olacaktır. Bu nedenle, insanlık tarihinde, teknolojik değişimin getireceği büyük bir kırılma noktasındayız. Teknolojinin getireceği devrim niteliğindeki gelişmelere hazırlanmak zorundayız. Akıllı fabrikalar, makinalar, robotlar ve yapay zekanın neler getireceğini tahmin edebiliyoruz. Aynı zamanda, dijital çağın ve Sanayi 4.0'ın 'açık uçlu bir süreç' olduğunun da farkındayız. İşte bu nedenle yeni teknolojileri, yeni dijital gelişmeleri, yeni pazarlama süreçlerini, çok iyi kavramak durumundayız." diye konuştu.

Bu süreçte Türkiye'nin elini güçlendiren en önemli enstrümanlardan birinin TGB'ler olduğunu vurguladı.

Resim yok
2017-11-24 Malatya 2.OSB'de ikamet eden makine işletmelerimizden Günaysan Makinayı Malatya Teknokent, Malatya Teknoloji Trasfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği ve KÜSİ çalısmaları kapsamında ziyaret ettik.

Malatya 2.OSB'de ikamet eden makine işletmelerimizden Günaysan Makinayı Malatya Teknokent, Malatya Teknoloji Trasfer Ofisi Üniversite Sanayi İşbirliği ve KÜSİ çalısmaları kapsamında ziyaret ettik. İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Günay beyle Ar-Ge çalışmaları, Teknokent ve ÜSİ calışmalarını istişare ettik.

Resim yok
2017-11-02 Malatya Teknokent Kariyer Günleri: Mergen Yazılım A.Ş.

Malatya Teknokent'in Bilgoritma Topluluğu ile düzenlediği:

MERGEN YAZILIM A.Ş.'NİN MALATYA TEKNOKENT EKİBİNİ OLUŞTURMAK AMACIYLA DÜZENLEDİĞİMİZ KARİYER GÜNÜNE TÜM ÖĞRENCİ VE YAZILIMCILARI BEKLİYORUZ.

Mergen Yazılım A.Ş. 1994 yılından itibaren sağlık sektöründe edindiği tecrübe ile sağlık bilişiminde yazılım çözümleri sunmaktadır. Özellikle üniversite hastaneleri alanı öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde 48 sağlık kuruluşuna yazılım çözümleri sunmaktadır. Mergen Yazılım A.Ş. Türkiye genelinde en çok üniversite hastanesi ile çalışan yazılım firması konumundadır.

Mergen Yazılım A.Ş. Sağlık Bilgii Yönetim Sistemleri başta olmak üzere Elektronik Belge Yönetim ve Kalite Yönetim Sistemleri, E-Kampüs ve Öğrenci İşleri Bilgi Yönetim sistemleri alanında yazılım çözümleri geliştirmektedir. Özellikle JAVA Platformunda geliştirilen uygulama Türkiyede Linux işletim sistemi ve PARDUS a tam uyumlu ilk sağlık bilgi yönetim sistemidir.

Mergen Yazılım A.Ş. Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Eskişehir Osmangazi Ünv. Yerleşkesi merkezli olup 2. Teknopark ofisini 2016 yılında Adanada Çukurova Teknokent bünyesinde açmıştır. 2018 yılı başı itibari ile 3. Malatya Teknokent ofisi faaliyete geçecektir.

 

ETKİNLİK PROGRAMI:

1. Oturum: (Öğleden Önce)

03.11.2017 tarihinde düzenlemesi planlanan etkinlik ile şirket, teknolojiler, iş süreçleri ve kariyer değerlendirme üzerine bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca Üniversite - Sanayi işbirliği çerçevesinde şirketimizin destekleyeceği faaliyet alanlarının Akademisyen ve Öğrenciler ile paylaşılması, özel sektör olarak Üniversite, Akademisyen ve Öğrencilerden beklentilerimizin aktarılması ve öğrencilere bu çerçevede öğrenim hayatlarına farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir. 

2. Oturum: (Öğlenden Sonra)

Etkinlik kapsamında 2. oturumda Malatya Teknokent bünyesinde Tam zamanlı ve Yarı zamanlı çalışmak isteyen katılımcılara Java platformunda yazılım değerlendirme testi yapılacaktır.

 

İLGİLİLER:

1- İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencileri

2- İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mezunları

3- Malatya'da ikamet edebilecek Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mezunları

4- Elektronik Mühendisliği öğrencileri ve mezunları

Resim yok
2017-10-26 Malatya Teknokent Kariyer Günleri: SoftTech A.Ş. İstanbul DAVETLİSİNİZ.

SoftTech A.Ş. kurulduğu 2006 yılından bugüne yenilikçi yönü güçlü ve hizmet verdiği bankacılık yazılım sektörüne yön veren ürünler ortaya koymuştur. Ar-Ge çalışmalarına İTÜ, İstanbul Teknopark ve Hacettepe Üniversitesi Teknokentleri ile Tuzla'da bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş Ar-Ge Merkezinde devam etmektedir.

SoftTech; farklı lokasyonlarda müşterilerine hizmet veren, farklı iş alanlarına yönelik alan bilgisi ve teknolojik yetkinliğe sahip profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yazılım firmaları arasındadır.

 

SoftTech, İnterpromedya Araştırma Grubu’nun yaptığı son araştırmaya göre "Satış Gelirlerine Göre 2013 Yılı İlk 500 Bilişim Şirketi" genel sıralamasında 67. sırada yer almıştır. Aynı araştırmaya göre SoftTech, Türkiye Merkezli Üretici Yazılım Kategorisi birincisi olmuştur.

 

Üniversite-Sanayi işbirliklerini geliştirmek, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatında kendilerini bekleyen fırsatları daha yakından görebilmelerine destek olmak amaçlarıyla değerli Akademisyenlerimiz ve Öğrencileriniz ile 27 Ekim 2017’de bir buluşma gerçekleştirmek istemekteyiz. Buluşmamızda SoftTech A.Ş.'nin Ar-Ge Merkezindeki projelerinde görev alan ve öğrencilerinize ilham verebilecek çalışanlarımız yer alacaklardır.

 

Ar-Ge Merkezi çalışanları ile buluşma toplantısına katılan öğrencilerimize, katılım belgeleri de takdim edilecektir.

Resim yok
2017-10-26 Malatya Teknokent, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgoritma Topluluğu ile ortaklığı ile organize edilen "Kariyer Günleri" etkinliklerinden ikincisi 27 Ekim 14:00'da Teknokent firmalarından *Galileo Tıp Teknolojileri A.Ş. ile organize edilecektir. 

Malatya Teknokent, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgoritma Topluluğu ile ortaklığı ile organize edilen "Kariyer Günleri" etkinliklerinden ikincisi 27 Ekim 14:00'da Teknokent firmalarından *Galileo Tıp Teknolojileri A.Ş. ile organize edilecektir. 

 

Firma yetkilileri mühendislik fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek firma tanıtımı yapacak, faaliyet alanları konusunda bilgilendirecek, ve üzerinde çalışılan teknolojilerin tanıtımını yapacaktır. 

 

Etkinliğin düzenlenmesinin bir diğer nedeni ise; gelecekte birlikte çalışacağı ekip arkadaşlarını bulabilmektir. Bu bağlamda öğrenciler ile yapılacak mülakat ve teknik analiz sonucunda belirlenen öğrenciler "Aday Personel" olarak firmada part-time çalışması hedeflenmektedir.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER ve MÜHENDİSLİK ALANLARI:

 

1- Bilgisayar Mühendisliği

2- Biyomedikal Mühendisliği

3- Elektronik Mühendisliği

4- BÖTE

 

* GALİLEO TIP TEKNOLOJİLERİ A.Ş. KİMDİR?

 

Galileo A.Ş, 2010 yılında Malatya Trknokentte kurulmuş ve tıbbi teknolojiler alanında yazılım geliştirme alanına odaklanmış olan bir firmadır. "Dijital Hastane" kavramının en kritik bileşeni olan Klinik Bilgi Sistemleri (KBS) ve Tıbbi Cihaz Veri Transferi üzerine ihtisaslaşan firma bugün Ulkemizdeki ilk profesyonel KBS firması olma özelliğini taşımaktadır.

Galileo, öncelikle "Dijital Hastane Dönüşüm Analizi Raporu" ile, hastanedeki ekipmanları inceler. Galileo, hastanelerde kullanılan tüm hasta cihazları arasında veri aktarımını garanti eden, hasta ile ilgili kağıt ile kayıt kavramını ortadan kaldıran ve kağıt formlarını sayısallaştıran çözümler sunar.

Resim yok
2017-10-21 Malatya Teknokent Uygulamalı Kodlama ve Robotik Eğitimi Duyurusu

22 Ekim Tarihinde Malatya Teknokent tarafından Uygulamalı Robotik ve Kodlama Eğitimi düzenlenecektir. Bu alana ilgi duyan üniversite öğrencilerimizi eğitime başvurmaya davet ediyoruz. Eğitimler STEM kapsamında, uzman eğitimciler tarafından yıl boyunca devam edecektir. Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Başvuru sırasına göre değerlendirme yapılacaktır. 

Resim yok
2017-10-09 Teknolojik Startuplar Seminerine Davetlisiniz.

Doğan Taşkent Kimdir?

Zürich (ETH) Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olmasının ardından Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve Polytechnic University of New York üniversitelerinde doktora programına girdi ve elektrofizik ve teknoloji MBA konularında yüksek lisans derecesi alarak mezun oldu.

1998-2005 yıllarında Lucent Technologies Bell Laboratories’de (New Jersey) fiberoptik ağ sistemleri gurubunda Ar-Ge mühendisi, uzman danışman ve uzman eğitimci olarak görev aldı. Bu süre zarfında Verizon, BT, Telia, Deutsche Telekom, Global Crossing, Qwest, ve UPC şirketlerinin değişik kıtalardaki elektro-optik ağ altyapılarının kurulumlarını üstlendi.

New York’taki Lucent Worldwide Services grubunda ‘Knowledge Management’, ‘Competency Management’ ve ‘Telekom Teknolojileri’ alanlarında danışmanlık yaptı.

2006 senesinden bu yana Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve şirket yapılandırma danışmanı olarak çalışmaktadır.

Doğan Taşkent aynı zamanda (Technology Transfer Accelerator) TTA'da Hızlandırma Danışmanı olarak çalışmaktadır. Isviçre Ticaret Odası Türkiye temsilciliği genel sekreterliği, Mentors Network Turkey'de yönetim danışmanlığı görevlerini de yürüten Taşkent girişimcilik, hızlandırma ve Start-up firma konularında yüksek donanıma sahip bir kişiliktir.

Yeni girişimcilik fikri olan ve Start-up firma sahibi olan herkesi Doğan Taşkent ile yapacağımız söyleşiye davet ediyoruz.

Resim yok
2017-10-09 Doğan Taşkent'in konuşmacı olarak katıldığı Teknolojik Startuplar Semineri 2. oturumu Malatya Teknokent'te firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti..

Doğan Taşkent'in konuşmacı olarak katıldığı Teknolojik Startuplar Semineri 2. oturumu Malatya Teknokent'te firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti..

Malatya Teknoknet toplantı salonunda düzenlenen Teknolojik Startuplar 2. oturum etkinliğine, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz, Elektrik- Elektrofizik Mühendisi İnovasyon Danışmanı Doğan Taşkent ve Malatya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmalar katıldı.
 

Resim yok
2017-10-05 "Yalın Üretim" ve"kalite yönetimi" konusunda Türkiye'nin duayenleri Malatya Teknokent'de bir araya geliyor.

"Yalın Üretim" ve"kalite yönetimi" konusunda Türkiye'nin duayenleri Malatya Teknokent'de bir araya geliyor.

Lojistik ve toplam kalite yönetimi, işletmelerde yalın üretim sistemleri konularında konuşmacı olarak Prof. Dr. Orhan Küçük, Doç. Dr. Mustafa Yücel ve Prof Dr. Mahmut Tekin'in katıldığı panele tüm sanayici ve iş adamlarımızı bekliyoruz.

Etkinlik 6 Ekim 2017 Saat 14.00 da Malatya Teknoknet Toplantı Salonunda düzenlenecektir.

Resim yok
2017-09-28 Yeşilyurt Belediyesi tarafından ve İnönü Üniversitesi, TÜBİTAK Bölge Koordinatörlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü destekleri ile duzenelenen 3. Yeşilyurt Bilim Şenliğindeyiz.

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenip TÜBİTAK tarafından desteklenen 3.Yeşilyurt Bilim Şenliği coşkulu bir açılış töreniyle başladı. Malatya Teknoknet Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz ve TTO ekibi şenliğe katılım sağladı.

 

Resim yok
2017-09-26 IASP 2017 iSTANBUL Toplantısında Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Dünya teknoparkları nın bir araya geldiği IASP Dünya Konferansı toplantısı bu yıl Teknopark İstanbul, ODTÜ TEKNOKENT ve İTÜ ARI Teknokent’ten  oluşan Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu tarafından İstanbul’da gerçekleşti. Bu toplantıya Malatya Teknokent Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz katılım sağladı.

Tüm dünyada faaliyet gösteren teknoparkların bir çatı altında toplandığı Uluslararası Teknoparklar Birliği – IASP’in (International Association of Science Parks and Areas of Innovation) 2017 yılındaki 34. IASP Dünya Konferansı toplantısı İstanbul’da düzenlendi. Teknopark İstanbul, ODTÜ TEKNOKENT ve İTÜ ARI Teknokent’ten oluşan Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu tarafından Swiss Hotel’de düzenlenen Dünya Teknoparklar Birliği Konferansı, 26-29 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşti. 50 ülkeden 500’den fazla katılımcıyla gerçekleşen IASP 2017 İstanbul, dünyadaki Ar-Ge ve İnovasyon ekosistemini İstanbul’da buluşturdu. Malatya teknokent olarak bizde bu toplantıda katılım sağladık.

Resim yok
2017-09-24 Malatya Teknokent 6. Kahvaltı Sohbetleri konuğu Malatya Millet Vekili Sn. Nurettin Yaşar.

Malatya Teknokent 6. Kahvaltı Sohbetlerine Malatya Millet Vekili Sn. Nurettin Yaşar konuk olarak katıldı.

Malatya Teknoknet'te 25 Eylül 2017 saat 10.00'da gerçekleşen kahvaltı programı ile Malatya Millet Vekili Sn. Nurettin Yaşar Malatya Teknokent bünyesindeki firmalar ile bir araya geldi.  Bu etkinlik ile firmalar kendilerini tanıtarak projeleri ile ilgili sunumlar yaptılar. Etkinlik sonunda firmalar taleplerini Malatya Millet Vekili Nurettin Yaşar'a ilettiler.

Resim yok
2017-09-21 3. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısına Malatya Teknoknet olarak katılım sağladık.

3. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı; 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü himayesinde ve Dokuz Eylül Teknopark ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleşti. Gerçekleşen koordinasyon toplantısına Malatya Teknoknet Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Adanan Fatih Kocamaz Teknokent'i temsilen katılım sağladı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) arasında işbirliğinin geliştirilmesi; TGB’ lerin birbirleriyle olan iletişiminin, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, olgun, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB' ler arasında sinerji oluşturulması amacıyla gerçekleşen koordinasyon toplantısına bu sene, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife ÜNAL ile birçok bakanlık yetkilileri,  Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve TGBD yöneticileri ve personelleri katılım gösterdi.

Resim yok
2017-09-05 MMG 2. AR-GE ve İnovasyon Zirvesi'ne Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

Mühendisler ve Mimarlar Gurubu 2. AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'ne Malatya Teknokent olarak katılım sağladık.

"Ar-Ge den Projeye, Projeden Üretime" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte sergilenen yerli elektrikli otomobil
Gen Otomobil'in geliştirdiği elektrikli otomobil prototipini, ROKETSAN tarafından üretilen tamamen yerli lazer güdümlü füzeleri, Tusaş tarafından üretilen tamamen yerli pervane motoru gibi daha bir çok inovatif ürünü görme şansı yakaladık.

Resim yok
2017-08-23 Malatya Teknokentte “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı” düzenlendi.

Teknokentin toplantı salonunda düzenlenen programa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Ahmet Özerhan, Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocamaz, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal ve Teknokent firma yetkilileri katıldı.

 

Programda ilk olarak sinevizyon eşliğinde katılımcılara teknolojik ürünlerle ilgili alınabilecek destekler konusunda bilgi verildi.

 

Açılış konuşmasını yapan Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. A. Fatih Kocamaz, Teknokent olarak düzenledikleri programlarla firma yetkilileriyle bir araya gelerek daha da güçlendiklerini söyledi.

 

Kocamaz, Malatya’da proje yazma konusunda çok iyi firmalarının olduğuna değinerek, şöyle konuştu:

 

“Biz bu konuda ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Çok iyi fikirlerle karşılaşıyoruz. Proje yazma konusunda kültür oluşturmamız lazım. Devletin çok güzel teşvikleri var ve firmalarımızın bu teşviklerden yararlanması gerekiyor. Malatya’da diğer büyükşehirler gibi desteklerden azami ölçüde istifade etmelidir. Bu programda firmalarımız bu konuda bilgilendirilecek. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.”

 

Firmaların desteklerden nasıl faydalanabileceklerini konusunu ele alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Ahmet Özerhan da Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programıyla Türkiye’nin uluslararası düzeyde rekabet edebilmesi için gerçek ve tüzel kişilerin desteklenmekte olduğunu kaydetti.

 

Özerhan, Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programının bu güne kadar düzenledikleri programlar içerisine en kolay şekilde başvurulacak program olduğunu belirterek, “Programın amacı üreticilerin ellerinde bulunan ürünün seri üretime geçirilebilmesi için desteklenmeleridir. Bu destek programının diğerlerinden en önemli farkı ön ödeme alınabilmesidir. Bence üreticilere en büyük faydası da budur” ifadelerini kullandı.

 

İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal ise firma yetkililerine bürokratik işlemler hakkında bilgilendirme yaptı.

Resim yok
2017-08-22 Malatya Teknokent'te enerji verimliliği üzerine firma kurmak isteyen Kemal beyi İnönü Üniversitesi yönetimi ve ilgili daire başkanları ile biraraya getirdik.

Malatya Teknokent te enerji verimliliği üzerine firma kurmak isteyen Kemal beyi İnönü Üniversitesi yönetimi ve ilgili daire başkanları ile biraraya getirdik. Yapılan toplantıya katılım sağlayan Malatya Teknokent Yön. A. Ş. Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş,  Strateji daire baskanı Birol Kılıçaslan, Yapı işleri Daire Baskanı Abuzer Kalkan konu ile ilgili istişarelerde bulundular.

Resim yok
2017-07-31 İnönü Üniversitesi ve Malatya Teknokent'in İTÜ Teknokent Ziyareti

İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş ve Malatya Teknokent Yön. A. .Ş. Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent'i Ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette iki kurum arasında yapılabilecek iş birlikleri üzerine istişareler yapıldı. 

Resim yok
2017-03-07 Malatya Teknokent 3. Kahvaltı Sohbetleri konuğumuz Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çakır.

Malatya Teknokent 3. Kahvaltı Sohbetleri konuğumuz Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çakır. Malatya Teknokent bünyesinde yer alan firmaların da katılacağı kahvaltı sohbetleri programında teknoloji alanındaki gelişmeler, destekler ve yapılabilecek işbirlikleri hakkında istişareler gerçekleşecektir.

Resim yok
2016-04-07 ROBOCOT 2016 Malatya

İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih KOCAMAZ'ın akademik danışmanlığıyla öğrencilerinin kurduğu Bilgoritma Topluluğu, akıllı robotlar, büyük veri, nesnelerin interneti, 3­D baskı, zenginleştirilmiş gerçekçilik, siber güvenlik, yatay/dikey yazılım entegrastonu ve siber güvenlik, bulut gibi 9 teknolojinin 4. sanayi devrimini tetiklemesinde önemli rolü olduğu düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenecek "ROBOCOT 2016", 7-8 Mayıs tarihleri arasında İnönü Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Robotik ve kodlama yarışmaları, Maker ve Mucitler Sergisi ile atölye ve konferans çalışmalarının yapıldığı etkinlikte, her yaştan öğrencilerin ürettiği robotlar yarıştı.

Öğrenciler, mekanizmasını yaptıkları, kitini satın alıp programladıkları ya da kontrol kartlarını kullanarak geliştirdikleri robotlarla yarışmaya katılabildiler.

Yarışmayla eğlenceli bir ortamda öğrencilerin yeni robot fikirleri konusunda güdülenmesi, merak uyandırılması, robotik temalı maker hareketinin yaygınlaşmasının sağlanması, Malatya ve çevre iller başta olmak üzere tüm Türkiye’de ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite düzeyinde robot fikrinin yayılması, öğrencilere yeni hedef ve ufuklar açılabilmesi, geleceğin en önemli teknolojisi robotlarla ilgili farkındalık oluşturulması, Türkiye adına yeni teknoloji alanlarını keşfetmek isteyen yeni bir neslin önünün açılması amaçlanmıştır.

Gerçekleştirilen etkinlikte yaş kategorilerine göre dereceye giren katılımcılara ödüller verildi.

Resim yok