Etkinlikler Detay

  • Olusturan: Admin
  • Etkinlik Tarihi: 2020/Aralık/24
sosyal Medya:
REKTÖR KIZILAY MALATYA TEKNOKENT AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELİYOR:

Malatya Teknokentte kurulan akademisyen firma sayısı hızla artış gösteriyor. Bununla birlikte açılan akademisyen firmalarımız gelirlerini ve personel sayılarını da hızla arttırıyor.

Malatya ili üniversitelerinde oluşan akademik bilginin yüksek katma değerli ürünlere dönüştürülerek ülke ekonomisine kazandırılması noktasında açılan bu akademisyen firmaları stratejik bir öneme sahip. Bu hızlı artışın ana sebebi; son dönemde İnönü Üniversitesi’nin dışa açılma vizyonu konusunda ortaya koyduğu irade ve Malatya TTO’nun akademisyenleri bilinçlendirme konusunda yürüttüğü farkındalık çalışmaları olarak özetlenebilir.

Bu nedenle, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay Malatya Teknokentte firma açan, firma açmayı planlayan ve firmalaşma konusunda bilgi almak isteyen akademisyenlerle bir araya gelecek. Ayrıca, söyleşide firmalaşma konusunda tecrübeli akademisyen firma yetkilileri ile firmalaşmayı planlayan, firmalaşma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen akademisyenlerimiz bir araya gelerek tanışma, tecrübe paylaşımında bulunma ve işbirliği yapma fırsatı da bulabilecek.

Söyleşi pandemi nedeni ile yüz yüze ve uzaktan olmak üzere iki yöntemle de yapılacaktır. Bu nedenle söyleşiye katılmak isteyen tüm akademisyenlerimiz aşağıda verilen kayıt linkini doldurarak katılım şekillerini de içeren bilgileri bize ulaştırması önemle rica olunur. Söyleşiye uzaktan katılmak isteyen akademisyenlerimiz aşağıda verilen söyleşi uzaktan katılım linki veya afiş üzerindeki kare kodu da okutarak linke ulaşabilirler.

Düzenlenen söyleşiye teknokentte firma açan, firma açmayı planlayan ve firma açma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm Malatya ili üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerimiz davetlidir.

Söyleşi Tarih ve Saati: 29 Aralık 2020 Salı / 15:00

Söyleşi yeri: Malatya Teknokent Pusula ÖKM/ Uzaktan

Kayıt Linki:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSdug0nglUCJPj.../viewform

Söyleşi Uzaktan Katılım Linki:

https://meet.google.com/shx-ksbp-gtk

Sizin için seçtiklerimiz: