Etkinlikler Detay

  • Olusturan: Admin
  • Etkinlik Tarihi: 2021/Ocak/18
sosyal Medya:
AKADEMİSYENLER NEDEN ŞİRKETLEŞMELİ?”

Akademisyenlerin yürütmüş oldukları akademik çalışmalarının katma değerli ürünlere dönüşerek ticarileşmesinde teknokentler büyük öneme sahiptir. Teknokentler aracılığıyla akademik çalışmalar sanayiye/ üretime aktarılır ve değere dönüştürülür. Bunun yanı sıra şirket kurmak isteyen akademisyenler için teknokentlerin ve destek kurumlarının bir çok avantajları da bulunmaktadır. 
Malatya Teknokent şirket kurarak iş geliştirmek ve büyümek isteyen akademisyen girişimci firmalar için gün geçtikçe Malatya Teknokent ekosistemi daha da çekici bir ortam haline geliyor. Siz de bu ekosistem içerisinde yer alabilir ve akademik çalışmalarınızı şirket kurarak ticarileştirebilirsiniz. 

27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 10.30'da çevrim içi olarak google meet üzerinden gerçekleşecek seminer programında akademisyenlerin Teknokentte yapabilecekleri faaliyetler konusunda bilgi verilecek ve ”Neden şirketleşmeliyim?.. Şirket kurmak zor mu?.. süreçleri nedir?.. Mali getirisi ve giderleri nelerdir?.. Şirketleşmeden teknokentle çalışabilir miyim?” gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

“Akademisyen neden şirketleşmeli?” isimli seminerimiz İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın açılış konuşması ile başlayacak ve program akışı şu şekilde devam edecektir:

1- Açılış konuşması (İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay)
2- Akademisyen neden şirketleşmeli? Akademisyenin teknokentte şirket açması ile elde edeceği avantajlar nelerdir? (Malatya Teknokent G.M. Doç. Dr. Fatih Kocamaz)
3- Şirketleşme Stratejileri (Malatya Teknokent G.Mdr.Yrd. Feramuz Karaca)
4- Akedemisyenlerin teknokentte şirket kurmak için alabilecekleri destek ve hibe programları. (M-TTO Uzmanı Özge Öztürk)
5- Teknokentlerde vergi ve muafiyetleri ve kanuni haklar (M-TEK Mali İşler Uzmanı Perihan Çelik)

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın da katılımıyla gerçekleşecek olan akademisyenlere yönelik Malatya Teknokent’te şirketleşme konulu çevrim içi bilgilendirme seminerine tüm akademisyenler davetlidir.

Bu seminere katılım durumunuzu bildirmek üzere katılım formunu doldurmanız önem arz etmektedir.
Katılım Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNMMS2hn_JK3-Qix4i3R-EgPp2SPwIeOTUd-uw0ogRlfQxXw/viewform

Seminer Bağlantı Linki: https://meet.google.com/rft-ttwq-hoo

Sizin için seçtiklerimiz: