MALATYA TEKNOKENT FİRMAMIZ

deneme icerik

deneme başlık

deneme icerik

deneme başlık

deneme icerik

deneme başlık

deneme icerik

deneme başlık

deneme icerik

deneme başlık

deneme icerik

deneme başlık

Ürünler

  • PUSULA Ön Kuluçka Merkezi, iş fikri sahibi kişilerin düşünce, fikir ve projelerini geliştirebilmesi için danışmanlık, eğitim, mentörlük, prototip geliştirme, ticarileştirme, pazarlama ve gelişim-izleme desteği alabileceği merkezdir.
     
  • PUSULA Ön-kuluçka merkezinde aynı anda 30 girişimcilik faaliyetinin yürütülebilecektir. Bu girişimler için kullanılacak alanların proje gelişim süreçleri ve ek süre taleplerine göre 6 – 8 ay gibi belirli bir süre kullanımı sağlanacaktır.
  • Girişimcilerden aylık ve üç aylık gelişim raporları istenecek, geliştirdikleri fikirler yerinde görülerek analiz edilecek ve proje ilerlemesi puanlandırılacaktır. Belirli bir puan altında kalan girişimci için uzmanlar tarafından yönlendirme ve rehberlik işlemleri yapılmaktadır. Girişimci faaliyetlerinde herhangi bir gelişme gözlenmemesi durumunda ön-kuluçka merkezi ile ilişkisi kesilmektedir. Bir sonraki döneme kadar ise aynı fikir ile merkeze tekrar başvuru yapamayacaktır. Diğer taraftan ilerleme kaydeden girişimciler için proje yönelimli eğitimler düzenlenecek ve fikirlerini ön-kuluçkadan firma faaliyetlerine çevirmeleri hakkında kapsamlı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda girişimcilere proje yazımı desteğinin cüzi bir maliyetle sunulması planlanmaktadır.
  • Çok başarılı bulunan girişimcilere ise ön-kuluçka merkezi içerisinde yer alan ödül odaları belirli bir süre (2 – 4 ay) tahsis edilmektedir. Süreç sonunda diğer girişimlerden çok başarılı olanlar olursa ödül odası bu kez bu girişimciye tahsis edilecektir.
  • Girişimcilik merkezi bir yandan öğrencilere gerekli danışmanlık, yönlendirme ve oryantasyon faaliyetlerini yürütürken ön-kuluçka merkezi de fikirlerin hayata geçirilmesi faaliyetlerini yürütmektedir.

REFERANS
KALİFİYELİ ÇALIŞAN
resim yok
mesah header

Düşün, Tasarla, Üret! 

sektör header

sektör title

 

İnönü Üniversitesi Teknokent 1. kat


Phone: 0(422) 290 44 44
Fax: -
Email: pusula@inonu.edu.tr
malatyateknokent

Bilgi için mesaj yazabilirsiniz.

Son Haberler ve Etkinlikler